افزایش قیمت میلگرد در میان رشد تقاضا

افزایش قیمت میلگرد در میان رشد تقاضا

فهرست افزایش قیمت میلگرد در میان رشد تقاضا

افزایش قیمت میلگرد در میان رشد تقاضا

رشد اقتصادی ۳.۸ درصدی برای استرالیا در سال ۲۰۲۲ قبل از یک کاهش سرعت به ۱.۹٪ در سال آینده مشخص شده است.

فشارهای تورمی همچنان ادامه دارد و تخمین داده می شود نرخ ۶.۵ درصدی آن را کامل کند. در سال ۲۰۲۳ نرخ تورم ۴.۸ درصد مشاهده خواهد شد. (جهت مطالعه بیشتر به خواص مکانیکی میلگردهای بافق مراجعه نمایید)

بانک مرکزی استرالیا نیز رویکرد تهاجمی مشابهی در پیش گرفته است. نرخ بهره مانند بسیاری از بانک های مرکزی دیگری در سراسر جهان که شروع به انعکاس در کاهش هزینه های خانوار کرده است.

افزایش قیمت میلگرد در میان رشد تقاضا
افزایش قیمت میلگرد در میان رشد تقاضا

تورم در ساخت و ساز

تورم و نرخ های بهره افزایش هزینه های مواد و نیروی کار چالش های زنجیر تامین و افزایش قیمت های انرژی همگی بر این صنعت تاثیر می گذارند. به ویژه هزینه های ساخت و ساز تاثیر قابل توجهی بر دوام برخی از پروژه ها دارد. (جهت مطالعه بیشتر به لیستوفر میلگرد یا خمش میلگرد BBS‌ مراجعه نمایید)

با افزایش شدید نرخ بهره و کاهش تاییدیه های ساخت و ساز مسکونی جدید تقاضا و قیمت آجر در نیمه اول سال ۲۰۲۳ شروع به تعدیل خواهند کرد.

میلگرد و سازه با توجه به تعدیل تقاضای جهانی برای فولاد به دلیل توقف رشد اقتصادی و کاهش تولید چین در زمستان تنها تاثیر حداقلی بر تولید جهانی داشته است. که مازاد عرضه منجر به کاهش قیمت شود. (جهت مطالعه بیشتر به خرید میلگرد با پروانه ساختمان مراجعه نمایید)

تورم در ساخت و ساز
تورم در ساخت و ساز

فولاد در نیمه دوم سال ۲۰۲۳

در حالی که تقاضای فولاد در ساخت و ساز استرالیا و افزایش نرخ های تورم مقداری فشار رو به بالا بر قیمت فولاد در داخل کشور وارد می کند. محیط اعتباری تنگ تر و کاهش تاییدیه های ساختمانی شروع به کاهش تقاضای داخلی خواهد کرد زیرا بانک مرکزی استرالیا سیاست های خود را سخت تر می کند. (جهت مطالعه بیشتر به سبک ترین میلگردهای ایران مراجعه نمایید)

فولاد در نیمه دوم سال ۲۰۲۳
فولاد در نیمه دوم سال ۲۰۲۳

قیمت فولاد برای دهمین ماه متوالی کاهش یافت.

روند نزولی تا سال ۲۰۲۳ به دلیل تقاضای ضعیف و کاهش قیمت مواد اولیه برای فولاد ساختمانی برای دهمین ماه کاهش یافت.

انجمن فولاد Viet nam نشان داد که تولید فولاد ساختمانی با ۱۴.۱۸ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۸۱۲۰۸۵ تن رسیده است. اما نسبت به سال قبل ۲۷.۳ درصد کاهش یافته است. (جهت مطالعه بیشتر به میلگرد ارزان در بازار مراجعه نمایید)

قیمت فولاد برای دهمین ماه متوالی کاهش یافت.
قیمت فولاد برای دهمین ماه متوالی کاهش یافت.

فروش محصولات در ماه با ۲۶.۰۸ درصد افزایش ماهانه به ۹۲۷۶۱۸ تن رسید اما نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییری نداشت.

قیمت مواد خام فولادی

قیمت مواد خام در پایان ماه می اندکی افزایش یافت و این افزایش تا ژوئن ادامه داشت. اما به دلیل تقاضای ضعیف تولیدکنندگان فولاد مجبور به کاهش تدریجی قیمت و اجرای یارانه شدند.

در بازار داخلی از ۱۵ ژوئن برخی از تولیدکنندگان فولاد قیمت های خود را با ۱۰۰۰۰۰ وان به ۲۷۰۰۰۰ وان در هر تن برای کویل های فولادی کاهش داده اند که به حدود ۱۳.۹۴ تا ۱۴.۸۲ میلیون وان در هر تن کاهش یافته است. آنها قیمت میلگرد را در مقایسه با آخرین تنظیمات یکسان نگه داشتند. (جهت مطالعه بیشتر به میلگرد چیست مراجعه نمایید)

قیمت مواد خام فولادی
قیمت مواد خام فولادی

در بازارهای مرکزی و جنوبی قیمت ها به ترتیب ۱۴.۰۴ میلیون وین در هر تن و ۱۴.۳۱ میلیون وین در هر تن بود که با کاهش ۱۰۰.۰۰۰ و ۲۰۰.۰۰۰ وین

این شرکت کاهش هزینه های مواد اولیه و بیلت فولادی را عامل کاهش قیمت فولاد اعلام کرد.

در سه ماهه اول به ۲۶.۶ تریلیون ۱.۱۳ میلیارد دلار فروش دست یافت که نسبت به سال گذشته نزدیک به ۴۰ درصد کاهش داشت. سود تلفیقی آن پس از کسر مالیات بیش از ۳۸۳.۲ میلیارد وین بود که ۵ درصد از برنامه سال ۲۰۲۳ را تکمیل کرد.

با وجود کاهش نتایج پس از دست دادن ۳.۵ تریلیون ویون در دو سه ماهه گذشته مثبت بود. (جهت مطالعه بیشتر به تحلیل قیمت آهن مراجعه نمایید)

این شرکت اعلام کرد که تولید فولاد و محصولات وابسته ۹۴ درصد سود پس از کسر مالیات را شامل می شود.

صنعت املاک و مستغلات هیچ نشانه ای از خوش بینی را نشان نمی دهد. زیرا تعداد پروژه های مسکن عمومی در دست ساخت کم است و سیستم بانکی در حال کاهش اعتبار است. (جهت مطالعه بیشتر به قیمت آهن آلات در سال ۱۴۰۳ مراجعه نمایید)

این بخش تاثیر زیادی بر تقاضای فولاد داخلی دارد و حدود ۶۰ تا ۶۵ درصد از تقاضای صنعت را تشکیل می دهد.

از ابتدای سال ۲۰۲۳ تعدادی از سیاست های حمایت از صنعت املاک و مستغلات اجرا شده است. اما بازار به زمان بیشتری برای بهبود نیاز دارد.

علاوه بر این با توجه به تلاش ها برای افزایش صادرات کسب و کارهای فولادی چینی نرخ کاهش قیمت خود را برای رقابت تسریع می کنند و بر روند نزولی قیمت فولاد در بازارهای بین المللی فشار می آورند.

به طور کلی پنج ماه اول شاهد افزایش بالایی در صادرات فولاد بوده ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد افزایش یافته و به ۳۶.۳ میلیون تن رسیده است. (جهت مطالعه بیشتر به تاثیر تکنولوژی بر قیمت فولاد مراجعه نمایید)

Vndirect‌ گفت که قیمت فولاد اخیرا کاهش یافته و انتظار می رود روند نزولی تاسال ۲۰۲۳ به دلیل تقاضای ضعیف و کاهش قیمت مواد اولیه ادامه یابد.

در ترکیه قیمت ها توسط بازار قراضه با ثبات و در چین با انگیزه های اقتصادی دولت حمایت می شود. بازار با ثبات آمریکا قیمت جهانی میلگرد در پایان مهرماه افزایش اندکی را در بازارهای اصلی نشان داد. (جهت خرید و بررسی به قیمت میلگرد مراجعه نمایید)

قیمت میلگرد در ترکیه طی ۲۴ تا ۳۱ اکتبر ۲۰۲۳,‌ ۲.۵ درصد یا ۱۳ دلار در تن افزایش یافت. به ۵۵۰ -۵۶۰ دلار در هر تن و از ابتدای اکتبر ۲.۳٪ کاهش یافت.

شرکت های فولادی مجبور شدند قیمت های هدف خود را برای سهام نورد افزایش دهند. زیرا نمی توانستند در برابر بازار با ثبات قراضه که قیمت آن بیش از ۳۵۰ دلار در تن است. مقاومت کنند. (جهت مطالعه بیشتر به کارخانه فولاد مبارکه اصفهان مراجعه نمایید)

فروش صادراتی در سطح پایینی قرار دارد که متاثر از دست دادن خریداران اسرائیلی به دلیل جنگ است.

بازار قوی داخلی میلگرد الجزایر

  • همچنین مانع از ارائه قیمت های رقابتی تولیدکنندگان داخلی در بازارهای صادراتی می شود.
  • اگرچه آنها محموله هایی را با ارسال در پایان ژانویه ارائه می کنند.
  • اما فولادسازان ترکیه از مزیت زمانی با سفارش های فوری برخوردارند.
  • بر اساس برآوردهای بازار بیش از ۱۰۰۰۰۰ تن میلگرد در این ماه از ترکیه به شرق اتحادیه اروپا ارسال شد.
بازار قوی داخلی میلگرد الجزایر
بازار قوی داخلی میلگرد الجزایر

علاوه براین حجم کمی از محصولات به کشورهای آمریکای مرکزی ارسال شد.

در بازار داخلی با وجود تصمیم بانک مرکزی ترکیه مبنی بر افزایش ۵۰۰ واحدی نرخ وام تقاضا هنوز بهبود نیافته است.

توزیع کنندگان محلی از ذخیره سازی خودداری می کنند زیرا لیر در برابر دلار ضعیف می شود. (جهت مطالعه بیشتر به مدیریت نوسان قیمت میلگرد مراجعه نمایید)

بازار میلگرد ایالات متحده آمریکا

در بازار ایالات متحده آمریکا میلگردها در شش هفته گذشته تغییری در قیمت نداشته اند. به ویژه از ۲۷ اکتبر ۲۰۲۳ قیمت میلگرد در سطح ۸۹۰ – ۹۰۰ دلار بود. همچنان در سطح اواسط سپتامبر باقی می ماند. (جهت مطالعه بیشتر به میلگرد ارزان در بازار مراجعه نمایید)

زیرا فعالیت ساخت و ساز در این کشور در بحبوحه محدودیت های فصلی کند شده و به تعدیل ادامه می دهد.

بازار میلگرد ایالات متحده آمریکا
بازار میلگرد ایالات متحده آمریکا

 

جهت مطالعه بیشتر به میلگرد  مراجعه فرمایید.

آیا مفید بود ؟

بر روی ستاره ها کلیک نمایید

تلگرام
واتس‌اپ
ایمیل
فیسبوک
توییتر
پرینت
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *