02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

میلگردهای ارزان در بازار کدامند

میلگردهای ارزان در بازار کدامند

فهرست میلگردهای ارزان در بازار کدامند

میلگردهای ارزان در بازار کدامند

معرفی ارزانترین میلگردهای بازار

از آنجایی که میلگردها کاربردهای زیادی در صنعت ساختمان سازی و سایر صنایع دیگر دارند, در این مطلب قصد داریم بررسی کنیم که میلگردهای ارزان در بازار کدامند. می دانید که مقاومت فشاری بتن بسیار بالا است و برای خرد شدن آن نیروی فوق العاده ای نیاز است. با این حال مقاومت کششی بتن نسبتا ضعیف است. به شکلی که شکستن بتن بر اثر عواملی مانند خم شدن یا پیچ خوردن با نیروی بسیار کمتری صورت می گیرد. به همین دلیل برای افزایش مقاومت کششی بتن از میلگرد استفاده می شود. (جهت خرید و بررسی به قیمت میلگرد مراجعه نمایید)

در کل دو نوع میلگرد ساده و آجدار در بازار یافت می شوند. از میلگردهای آجدار اغلب در صنایع ساختمانی و از میلگردهای ساده برای انجام عملیات جوشکاری و… استفاده می شود. در ادامه با ارزانترین میلگردهای بازار و کارخانه های تولید کننده آنها آشنا خواهید شد. (جهت مطالعه بیشتر به میلگرد چیست مراجعه نمایید)

میلگردهای ارزان در بازار کدامند
میلگردهای ارزان در بازار کدامند

میلگرد سرمد ابرکوه یزد

اولین مورد از ارزانترین میلگردهای ایران میلگرد تولیدی مجتمع فولاد سرمد ابرکوه یزد است. این کارخانه در سال 1391 و با هدف تولید محصولات فولادی مانند میلگرد, تیرآهن, شمش و سایر مقاطع فلزی تاسیس شد. میلگردهای تولید شده توسط این کارخانه علاوه بر قیمت مناسب ویژگی های دیگری هم دارند که در زیر می توانید این ویژگی ها را مشاهده کنید : (جهت مطالعه بیشتر به فورجینگ میلگرد مراجعه نمایید)

 • کیفیت میلگردهای سرمد ابرکوه یزد بسیار بالا هستند.
 • یکی از مزایای میلگردهای سرمد ابرکوه یزد نزدیک بودن محل قرارگیری کارخانه تولیدی آنها به مسیرهای ترانزیت شرق به غرب و شمال به جنوب است.
 • امکان صادرات این میلگردها هم وجود دارد.
 • کارخانه سرمد ابرکوه برای تولید میلگرد از جدیدترین فناوری های روز جهان استفاده می کند.
 • میلگردهای این کارخانه بر اساس استانداردهای ملی ایران و استاندارد سرمد ابرکوه یزد ساخته می شوند.

برای تولید این نوع میلگردها از دو روش استفاده می شود : روش آلیاژی و روش ترمکس. (جهت مطالعه بیشتر به خرید میلگرد با پروانه ساختمان مراجعه نمایید)

روش تولید میلگردها بر روی قیمت آنها هم تاثیر می گذارد. توجه داشته باشید میلگردهایی که با استفاده از روش آلیاژی ساخته می شوند سختی پایین تری نسبت به میلگردهای ساخته شده به روش ترمکس دارند. کارخانه فولاد ابرکوه یزد با ظرفیت تولید 450 هزار تن میلگرد با گرید A3 توانسته برای خود بازار خوبی را فراهم کند و نبض بازار آهن استان یزد را در دست بگیرد. (جهت مطالعه بیشتر به میلگرد کلاف چیست مراجعه نمایید)

میلگرد سرمد ابرکوه یزد
میلگرد سرمد ابرکوه یزد

میلگرد نیشابور

یکی از معروفترین و ارزانترین میلگردهای موجود در بازار ایران میلگرد نیشابور است که توسط کارخانه فولاد خراسان تولید می شود. این واحد صنعتی برتر, از سال 1380 تا به کنون یعنی حدودا دو دهه در کشور در حوزه تولیدات مقاطع فولادی فعالیت دارد. این محصول با نام تجاری میلگرد نیشابور در بازار معروف می باشداین کارخانه میلگردهای ارزان و با کیفیتی را در انواع ساده و آجدار تولید می کند. و ظرفیت 550 هزار تن انواع محصولات و مقاطع فولادی اعم از میلگرد ناودانی و… را تولید می کند و میلگردهای آجدار نیشابور به دو نوع میلگرد آجدار مارپیچ و جناغی دسته بندی می شوند. (جهت مطالعه بیشتر به مشخصات فنی میلگردهای بافق و ابرکوه مراجعه نمایید)

این کارخانه از تکنولوژی های روز دنیا برای ساخت انواع میلگرد استفاده می کند. از میلگردهای کارخانه فولاد خراسان برای تقویت بتن استفاده می شود. میلگردهای نیشابور بر اساس استانداردهای بین المللی و با ابعاد 10 تا 32 تولید می شوند. (جهت مطالعه بیشتر به علل شکستن میلگرد مراجعه نمایید)

میلگرد نیشابور
میلگرد نیشابور

میلگرد آریان فولاد

یکی دیگر از ارزانترین میلگردهای بازار میلگرد آریان فولاد است که با هدف ساخت مقاطع فلزی مانند ناودانی, تیرآهن, نبشی, ریل و… تولید می شود. نورد آریان فولاد در سال 1385 تاسیس شد. آریان فولاد در شهرستان بوئین زهرا در قم واقع می باشد و یکی از بزرگترین کارخانه های خصوصی تولید کننده مقاطع فلزی محسوب می شود. ظرفیت 780 هزار تن در سال می باشد این میلگردها علاوه بر قیمت مقرون به صرفه مزایای دیگری هم دارند که می توانید آنها را در زیر مشاهده کنید : (جهت مطالعه بیشتر به زنگ زدایی میلگرد و تیرآهن مراجعه نمایید)

 • به دلیل اینکه این کارخانه در شهر قم تاسیس شده است فاصله زیادی با بازار تهران ندارد و همین هم باعث کاهش مسافت و هزینه حمل و نقل می شود.
 • این کارخانه برای تولید میلگرد از تکنولوژی های روز دنیا که توسط کشورهای خارجی مانند ایتالیا, آلمان و ژاپن تولید شده اند استفاده می کند. (جهت مطالعه بیشتر به میلگرد بستر مراجعه نمایید)
 • از آنجایی که میلگرد آریان فولاد بر اساس استانداردهای جهانی تولید می شود هیچ خطری برای محیط زیست ندارد.
میلگرد آریان فولاد
میلگرد آریان فولاد

میلگرد راد همدان

اگر می خواهیم بررسی کنیم میلگردهای ارزان بازار کدامند نمی توانیم میلگرد راد همدان را نادیده بگیریم. این میلگردها از سال 1396 توسط کارخانه فولاد راد همدان و با هدف تولید انواع میلگرد آجدار ساخته می شوند. میلگردهای این کارخانه بر اساس استاندارد A3 و A4 ساخته می شوند و با توجه به ابعاد خود قیمت متفاوتی هم دارند. ظرفیت 500 هزار تن در سال تولید می کند برخی از مزایای میلگرد راد همدان در زیر آورده شده است : (جهت مطالعه بیشتر به نحوه کاشت میلگرد در بتن مراجعه نمایید)

 • میلگرد راد همدان را با استفاده از فناوری جدیدی که توسط شرکت های ایتالیایی و آلمانی ساخته می شود میلگرد تولید می کند.
 • میلگردهای راد همدان بر اساس استانداردهای ایران و اروپا تولید می شوند. (جهت مطالعه بیشتر به میلگرد حرارتی مراجعه نمایید)
 • ازجمله مهمترین مزایای این کارخانه ارسال مدارک مربوط به آزمایش میلگردها همراه با محصول برای مشتریان است.
میلگرد راد همدان
میلگرد راد همدان

(جهت مطالعه بیشتر به میلگرد بازالت مراجعه نمایید)

جهت مطالعه بیشتر به میلگرد  مراجعه فرمایید.

آیا مفید بود ؟

بر روی ستاره ها کلیک نمایید

تلگرام
واتس‌اپ
ایمیل
فیسبوک
توییتر
پرینت
مقالات مرتبط
تیر ورق چیست

تیر ورق چیست ؟

تیر ورق چیست ؟ با توجه به پیشرفت تلکنولوژی در عصر جدید شاهد تغییر فرآیند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *