02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

تحلیل قیمت آهن

تحلیل قیمت آهن

فهرست تحلیل قیمت آهن

تحلیل قیمت آهن

قیمت محموله های سنگ آهن با ۶۳.۵ درصد برای تحویل در تیانجین در ماه فوریه به زیر ۱۲۰ دلار در هر تن رسید که پایین ترین قیمت از اواخر اکتبر در بحبوحه تشدید شکست در بازارهای املاک چین است. (جهت مطالعه بیشتر به قیمت تیرآهن و عوامل موثر مراجعه نمایید)

بررسی های جدید نشان داد که فروش خانه های نوساز در چین نسبت به سال گذشته در ژانویه ۳۴ درصد کاهش یافته است.

در نتیجه کاهش حاشیه برای کوره های فولادی, تولیدکنندگان را به کاهش خرید نهاده سوق داد و موجودی سنگ آهن در بنادر اصلی چین را به بالاترین میزان خود از آوریل ۲۰۲۳ رساند.

با وجود یک سری اقدامات حمایتی از سوی پکن برای مقابله با رکود اقتصاد, شواهدی از کاهش تقاضا وجود داشت و نگرانی ها در مورد اثربخشی محرک های بیشتر و تسهیلات پولی در آینده را دامن زد. (جهت خرید و بررسی به قیمت تیرآهن مراجعه نمایید)

این شامل کاهش اخیر و رکوددار ۲۵ واحد در ثانیه در نرخ اولیه وام پنج ساله PBoC قبل از کاهش نرخ تسهیلات وام میان مدت آن است.

علاوه بر این مقامات نزدیک به ۱۲۵ میلیارد یوان در پروژه لیست سفید کشور تصویب کردند که امکان حمایت مالی از توسعه دهندگان بدهکار را فراهم می کند.

قیمت محموله های سنگ آهن
قیمت محموله های سنگ آهن

پیش بینی قیمت سنگ آهن برای سال های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۶ افزایش داد

تحلیل قیمت آهن انتظار می رود قیمت این ماده خام در سال ۲۰۲۳ به ۱۱۸ دلار در هر تن برسد.

پیش بینی می شود قیمت سنگ آهن در سال جاری به ۱۱۸ دلار در هر تن برسد.

آژانس بین المللی رتبه بندی Fitch Ratings پیش بینی قیمت سنگ آهن و زغال سنگ کک را برای سال های ۲۰۲۳ – ۲۰۲۶ افزایش داده است. (جهت مطالعه بیشتر به اهمیت کنترل کیفیت در تولید آهن مراجعه نمایید)

در سال ۲۰۲۴ قیمت این ماده خام ۹۵ دلار در تن, در سال ۲۰۲۵ – ۸۰ دلار در تن در سال ۲۰۲۶ – ۷۵ دلار پیش بینی شده است. پیش بینی قبلی به ترتیب ۸۵ دلار در تن, ۷۵ دلار در تن و ۷۰ دلار در تن بود. (جهت مطالعه بیشتر به تفاوت تیرآهن و تیر ورق مراجعه نمایید)

پیش بینی قیمت سنگ آهن برای سال های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۶
پیش بینی قیمت سنگ آهن برای سال های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۶

به گفته فیچ, افزایش مفروضات کوتاه مدت سنگ آهن نشان دهنده قیمت ها از ابتدای سال جاری و تکمیل مجدد ذخایر مورد انتظار در سال ۲۰۲۴ به دلیل سطوح پایین است.

در تحلیل قیمت آهن این آژانس خاطر نشان کرد: ما انتظار نداریم که برنامه هایی برای هماهنگ کردن خرید سنگ آهن در چین, که تا حدودی رشد قیمت را جبران کند. در کوتاه مدت به دلیل تعداد زیاد دلالان اجرا شود.

در مورد زغال سنگ کک, فیچ انتظار دارد قیمت آن در سال ۲۰۲۳ به ۲۹۰ دلار در هر تن و در سال ۲۰۲۴ به ۲۱۰ دلار در هر تن برسد. پیش بینی قبلی به ترتیب ۲۵۰ دلار در هر تن و ۱۹۰ دلار در تن بود. (جهت مطالعه بیشتر به بزرگترین تولیدکنندگان فولاد جهان مراجعه نمایید)

انتظارات برای سال های ۲۰۲۵ و ۲۰۲۶ بدون تغییر در ۱۸۰ دلار در هر تن و ۱۷۰ دلار در هر تن باقی ماند. پیش بینی کوتاه مدت منعکس کننده افزایش هزینه تولید زغال سنگ کک و اختلال در عرضه آن از طریق دریا به دلیل شرایط نامساعد جوی است.

در عین حال, تقاضا از سوی صنعت فولاد, به ویژه در چین, احتمالا انعطاف پذیر خواهد بود.

پیش بینی قیمت سنگ آهن توسط کارگزاران برتر برای ۲ سال آینده است.

کارگزاران مختلف پیش از این پیش بینی کرده بودند که قیمت سنگ آهن به کمتر از ۱۰۰ دلار آمریکا خواهد رسید, اما این کالا انتظارات منفی را زیرپا گذاشت.

پیش بینی قیمت سنگ آهن

سه تا از بزرگترین معدنچیان سنگ آهن جهان در ASX فهرست شده اند. آنها عبارتند از

  • BHP Group Ltd (ASX: BHP)
  • Rio Tinto Ltd (ASX: RIO)
  • Fortescue Metals Group Ltd (ASX: FMG)

این کارگزار گفت که انتظار می رود قیمت سنگ آهن در محدوده معاملاتی فعلی بالا بین ۱۰۰ دلار در هر تن تا ۱۳۵ دلار آمریکا در هر تن طی ۲۴ ماه آینده باقی بماند. این امر با موجودی کم تقاضای قوی و رشد عرضه محدود پشتیبانی می شود.

پیش بینی قیمت سنگ آهن خود را به ترتیب 13 , 15 , 20 درصد به ۱۲۰ دلار در هر تن ۱۰۵ دلار آمریکا در هر تن و ۱۰۰ دلار آمریکا در هر تن برای سال های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ و ۲۰۲۶ افزایش داد. (جهت مطالعه به خرسک و شلاکه آهن مراجعه نمایید)

با این حال انتظار نمی رود که تقاضا در سال ۲۰۲۴ شتاب زیادی داشته باشد. چین قبلا در اوایل سال جاری محرک معناداری را اعلام کرده است. که کارگزار فکر می کند برای حمایت از تقاضای پایدار چین در سال ۲۰۲۴ کافی است. اما بعید است که انگیزه قوی ایجاد کند. مقدار کلی از نظر مادی کمتر از بارهای قبلی در سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۵ است. (جهت مطالعه بیشتر به تاثیر تکنولوژی بر قیمت فولاد مراجعه نمایید)

همچنین اذعان کرد که عرضه سنگ آهن از طریق دریا از صادرکننده کلیدی افزایش یافته است که توسط استرالیا, برزیل و هند هدایت می شود.

قیمت های هدف در سهام استخراج ASX

در تحلیل قیمت آهن قیمت بالاتر کالا برای توانایی استخراج کنندگان در سود آوری مفید است. زیرا در آمد اضافی برای تولید عمدتا سود اضافی است. بنابراین بیایید نگاهی بندازیم که چگونه پیش بینی قوی تر قیمت سنگ آهن می تواند بر همه چیز تاثیر بگذارد.

UBS قیمت BHP12 درصد افزایش داد و به ۴۸ دلار رساند. به این معنی که ارزش گذاری در یک سال آینده تقریبا یکسان خواهد بود زیرا در حال حاضر نزدیک به ۴۸ دلار است.

این کارگزار قیمت هدف خود را برای ریوتینتو ۱۳ درصد افزایش داد و به ۱۳۰ دلار رساند. واین هیچ حرکتی نیست زیرا قیمت سهام ریوتینتو در حال حاضر ۱۲۹.۵۰ دلار است. (جهت خرید و بررسی به قیمت ورق مراجعه نمایید)

هدف قیمت UBS در سهام Fortescue ,دلار است. در حال حاضر ۲۶.۷۱ دلار است بنابراین کارگزار کاهش ۹ درصدی را پیشنهاد می کند.

قیمت های هدف در سهام استخراج ASX
قیمت های هدف در سهام استخراج ASX

عملکرد مدل های مختلف در پیش بینی قیمت سنگ آهن در زمان جهش قیمت کالا

پیش بینی آینده قیمت کالا بر اساس داده های موجود برای سرمایه گذاران و اپراتورهای معدن بسیار مهم است.

پیش بینی قیمت سنگ آهن
پیش بینی قیمت سنگ آهن

الگوهای رشد در طول رونق کالا

قیمت ماهانه کالا شاخص ها در دلار آمریکا ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۷ صندوق بین المللی پول

رشد در منطقه OECD بین سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۶ بوده است. متوسط ۱.۷٪ در مقایسه با گسترش گسترده در چین, جایی که رشد اقتصادی به میانگین سالانه ۹.۶٪ رسید.

قیمت ماهانه کالا شاخص ها
قیمت ماهانه کالا شاخص ها

سهم چین از تولید ناخالص داخلی جهانی در سال ۲۰۱۶ توسط صندوق بین المللی پول ۱۸.۳ درصد ارزیابی شد که به این معنی است این کشور اکنون از آمریکا و اروپا پیشی گرفته است. (جهت مطالعه بیشتر به فولادهای آلیاژی مراجعه نمایید)

سهم اتحادیه از تولید ناخالصی داخلی جهانی نشان می دهد که چین امروز بزرگترین اقتصاد جهان را نشان می دهد. با این حال زمانی که با در نظر گرفتن تولید ناخالص داخلی سرانه, این کشور هنوز از هر دوی این فاصله دارد. ایالات متحده آمریکا و کشورهای اتحادیه اروپا

بنابراین با توجه به حجم زیاد چین همچنان پتانسیل برای ادامه رشد تولید ناخالص داخلی در چین وجود دارد.

جمعیت در چین تقریبا ۱.۴ میلیارد نفر که بیش از چهار برابر بیشتر است. جمعیت در ایالات متحده حدود ۲.۷ برابر بیشتر از جمعیت اتحادیه اروپا

سنگ آهن یکی از مهمترین مواد تشکیل دهنده فولاد است که توسط فولاد سازان در سراسر جهان استفاده می شود. (جهت مطالعه بیشتر به خرید و فروش آهن آلات اعتباری به روش LC مراجعه نمایید)

سنگ آهن فراوان ترین منبع آهن برای تولید فولاد در مقیاس بزرگ است و از آنجایی که صنعت در تلاش برای کاهش انتشار CO2 است و به سرعت در حال رشد است.

با رشد تقاضا برای تولید فولاد سبز فولادسازان به دنبال راه های هوشمندانه تری برای گنجاندن مواد خام تولید فولاد کم کربن در استراتژی های خود هستند. از جمله سنگ های با عیار بالاتر مانند قیمت سنگ آهن ۶۵ درصد, شاخص سنگ آهن ۶۶ درصد و خوراک گلوله های سنگ آهن با ۶۷.۵ درصد.

قیمت آهن احتمالا طی چند ماه آینده تا سال ۲۰۲۴ با وجود کاهش اخیر از بالاترین سطح ۵ ماهه ۱۲۲.۲ دلاری در هر تن در اواسط سپتامبر, افزایش خواهد یافت زیرا این کالا در برابر شانس انعطاف پذیری نشان داده است. (جهت مطالعه بیشتر به میلگرد ارزان در بازار مراجعه نمایید)

قیمت سنگ آهن احتمالا طی چند ماه آینده تا سال ۲۰۲۴
قیمت سنگ آهن احتمالا طی چند ماه آینده تا سال ۲۰۲۴

معاملات آتی سنگ آهن سنگاپور

معاملات آتی سنگ آهن سنگاپور
معاملات آتی سنگ آهن سنگاپور

افزایش فعالیت های ساخت و ساز نشان دهنده افزایش احتمالی ۸ درصدی سال به سال در املاک جدید در سال ۲۰۲۴ است. زیر ساخت ها همچنین می توانند بروی سیاست های مالی تمرکز کنند. که در را به روی تقاضای صعودی بالقوه فلزات از بخش های چرخه ای قدیمی چین باز می کند.

به نظر می رسد داده ها نشان می دهد که قیمت ها قبل از تهاجم روسیه به اوکراین در حال افزایش بودند. سنگ آهن یکی از مواد خام مهمی است که از آن میله های نورد گرم و آهن نیمه تمام تولید می شود. قیمت آهن بر تولید محصولات آهن فرآوری شده تاثیر دارد.

ممکن است سعی کنیم پویایی آنها را ارزیابی کنیم تا بفهمیم چه چیزی قیمت آنها را تعیین می کند.

معاملات آتی سنگ آهن سنگاپور
معاملات آتی سنگ آهن سنگاپور

چین با ۷۰.۱ درصد واردات جهانی در بازاری به ارزش ۱۴۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ مهمترین محرک تقاضای سنگ آهن در جهان بود.

یک شرکت هلندی بانکداری و خدمات مالی چند ملیتی گزارش می دهد که تقاضا در چین و خارج از چین برای سنگ آهن کاهش یافته است.

در سال ۲۰۲۰ اوکراین ۳.۰۲ درصد از سنگ آهن جهان را صادر کرد. ۵۸.۴ درصد از سنگ آهن اوکراین برای مصرف چین بود. ۴۳ درصد از صادرات سنگ آهن روسیه به مقصد چین و ۹.۹۱ درصد به مقصد اوکراین بوده است. (جهت خرید و بررسی به قیمت ورق سیاه مراجعه نمایید)

معاملات آتی سنگ آهن سنگاپور
معاملات آتی سنگ آهن سنگاپور

با وجود بازگشت شدید سنگ آهن در اوایل سال ۲۰۲۳ پس از کاهش بیش از ۵۰ درصدی در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ انتظار می رود قیمت ها در ۵ سال آینده به دلیل رشد کندتر تقاضا و عرضه بیشتر کاهش یابد.

قیمت های بالاتری که در ماه های اخیر مشاهده شد نشان دهنده بهبود نسبی تولید فولاد چین است زیرا این کشور پس از پایان سیاست کووید صفر بازگشایی می شود. (جهت مطالعه بیشتر به مقایسه تیرآهن اصفهان و اهواز مراجعه نمایید)

سرمایه گذاران خرد باید بر این امر نظارت کنند تا تصمیمات سرمایه گذاری آگاهانه اتخاذ کنند.

چرا این امر برای سرمایه گذاران خرد اهمیت دارد؟

چرا این امر برای سرمایه گذاران خرد اهمیت دارد؟
چرا این امر برای سرمایه گذاران خرد اهمیت دارد؟

تاثیر بر سبد سرمایه گذاری:

سرمایه گذاران خرد که در معرض کالاها یا صنایع مرتبط مانند معدن یا تولید فولاد هستند، ممکن است تحت تاثیر کاهش قیمت سنگ آهن قرار گیرند. این می تواند بر عملکرد سبد دارایی و بازده مالی آنها تاثیر بگذارد. (جهت مطالعه بیشتر به خرید میلگرد با پروانه ساختمان مراجعه نمایید)

تاثیر بر سبد سرمایه گذاری
تاثیر بر سبد سرمایه گذاری

درک روندهای بازار:

دنبال کردن اخبار و تحولات در بازار سنگ آهن به سرمایه گذاران خرد اجازه می دهد تا از روندهای گسترده تر در اقتصاد جهانی مطلع شوند.

سنگ آهن یک شاخص کلیدی از فعالیت های صنعتی به ویژه در چین است و می تواند بینش هایی را در مورد سلامت بخش های تولید و ساخت و ساز ارائه دهد.

درک روندهای بازار
درک روندهای بازار

پیامدها برای اقتصاد چین:

چین بازیگر اصلی در بازار جهانی سنگ آهن است و تقاضای ضعیف فولاد می تواند منعکس کننده چالش های اقتصادی گسترده تری باشد.

سرمایه گذاران خرد می توانند چشم انداز اقتصادی چین را با نظارت بر حرکت قیمت سنگ آهن درک کنند، که می تواند تصمیمات سرمایه گذاری مربوط به شرکت هایی را که در معرض چشمگیر بازار چین قرار دارند، آگاه کند.

پیامدها برای اقتصاد چین
پیامدها برای اقتصاد چین

فرصت هایی برای سرمایه گذاری های خاص:

کاهش قیمت سنگ آهن ممکن است فرصت های سرمایه گذاری بالقوه را در بخش های معدن، تولید فولاد یا ساخت وساز ایجاد کند.

سرمایه گذاران خرد که با پویایی های بازار آشنا هستند می توانند از این فرصت ها سرمایه گذاری کنند و به طور بالقوه از هرگونه بهبود یا افزایش قیمت سنگ آهن بهره مند شوند. (جهت مطالعه بیشتر به تیرآهن ارزان در بازار مراجعه نمایید)

فرصت هایی برای سرمایه گذاری های خاص
فرصت هایی برای سرمایه گذاری های خاص

آگاهی از بازار جهانی کالاها:

در تحلیل قیمت آهن نظارت بر عملکرد کالاهای اصلی مانند سنگ آهن می تواند درک وسیع تری از بازار جهانی کالاها را برای سرمایه گذاران خرد فراهم کند. این دانش می تواند در تنوع بخشیدن به سبد سرمایه گذاری آنها و شناسایی فرصت های سرمایه گذاری بالقوه در سایر کالاها یا صنایع مرتبط با ارزش باشد.

آگاهی از بازار جهانی کالاها
آگاهی از بازار جهانی کالاها

 

جهت مطالعه بیشتر به ویکی پدیا مراجعه فرمایید.

آیا مفید بود ؟

بر روی ستاره ها کلیک نمایید

تلگرام
واتس‌اپ
ایمیل
فیسبوک
توییتر
پرینت
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *