خرید و فروش آهن آلات اعتباری به روش LC

خرید و فروش آهن آلات اعتباری به روش LC

فهرست خرید و فروش آهن آلات اعتباری به روش LC

خرید و فروش آهن آلات اعتباری به روش LC

مشکلات اقتصادی و شرایط مالی یکی از اصلی ترین سدهای خریداران محصولات تولیدی است. این مشکل به دلیل کاهش نقدینگی می تواند آسیب های زیادی به صنایع مختلف کشور وارد کند. این روش خرید و فروش اعتباری راهکار موثری است که برخی از تولیدکنندگان برای رفع این مشکلات به خریداران ارائه می دهند. در فرآیند اعتبار اسنادی به عنوان یکی از کارآمدترین روش های خرید و فروش اعتباری آهن آلات یک سند تعهد پرداختی از طرف بانک به ذینفع اعتبار داده می شود. تا در ازای آن کالاهای درخواستی را در مدت زمان مشخص به خریدار تحویل نماید. (جهت مطالعه بیشتر به تیرآهن ارزان در بازار مراجعه نمایید)

ارائه روش های مختلف پرداخت از جمله روش خرید چکی آهن وخرید اقساطی فولاد راهکار موثری است که مجموعه های مختلف برای سهولت پرداخت هزینه سفارشات فروش اقساطی فولاد برای مشتریان خود در نظر می گیرند.

خرید و فروش آهن آلات اعتباری به روش LC
خرید و فروش آهن آلات اعتباری به روش LC

با استفاده از این روش به راحتی و در کمترین زمان قادر به خرید اعتباری آهن آلات و مقاطع فولادی مورد نیاز خود خواهید بود.

اعتبار اسنادی یا LC‌ (Letter Of Credit)

شناسه ای از بانک که پرداخت خریدار به فروشنده را به موقع و با مبلغ صحیح دریافت می شود را تضمین می کند.

در صورتی که خریدار قادر به پرداخت هنگام خرید نباشد بانک ملزم به پرداخت کل یا باقیمانده مبلغ خرید خواهد بود. ممکن است به عنوان تسهیلات کمک مالی که اساسا وام است ارائه شود. (جهت مطالعه بیشتر به قیمت تیرآهن و عوامل موثر مراجعه نمایید)

با توجه به ماهیت معاملات بین المللی از جمله عواملی مانند فاصله قوانین متفاوت در هر کشور و مشکل در شناخت شخصی هر یک از طرفین استفاده از اعتبار به یکی از جنبه های بسیار مهم تجارت بین المللی تبدیل شده است.

اعتبار اسنادی یا LC‌ (Letter Of Credit)
اعتبار اسنادی یا LC‌ (Letter Of Credit)

اعتبار اسنادی چگونه کار می کند؟

اغلب در تجارت بین المللی از اعتبار اسنادی استفاده می شود تا نشان دهد که پرداخت به موقع و به طور کامل به فروشنده توسط بانک یا موسسه مالی انجام می شود. پس از ارسال اعتبار اسنادی بانک علاوه بر درخواست وثیقه از خریدار کارمزدی را که معمولا درصدی از اعتبار اسنادی است دریافت می کند. (جهت مطالعه بیشتر به مقایسه تیرآهن اصفهان و اهواز مراجعه نمایید)

و اساسا مسئولیت پرداخت به فروشنده را برعهده می گیرد. قبل از اینکه بانک پرداخت را به فروشنده تضمین کند. خریدار باید به بانک ثابت کند که دارایی کافی یا خط اعتباری کافی برای پرداخت دارد.

اعتبار اسنادی چگونه کار می کند؟
اعتبار اسنادی چگونه کار می کند؟

اداره تجارت بین المللی اعتباراسنادی LC چیست

از آنجایی که اعتبار اسنادی معمولا یک ابزار قابل معامله است. بانک صادر کننده به ذینفع یا هر بانکی که توسط ذینفع معرفی شده است پول پرداخت می کند. اگر اعتبار اسنادی قابل انتقال باشد ذینفع می تواند به نهاد دیگری مانند شرکت مادر یا شخص ثالث حق قرعه کشی را واگذار کند. (جهت خرید و بررسی به قیمت تیرآهن مراجعه نمایید)

اداره تجارت بین المللی اعتباراسنادی LC چیست
اداره تجارت بین المللی اعتباراسنادی LC چیست

آداب و رسوم و رویه یکسان اتاق بازرگانی بین المللی برای اعتبارات اسنادی مورد استفاده در معاملات بین المللی نظارت دارد.

هزینه اعتبارنامه چقدر است

بانک ها معمولا برای اعتبار سنادی کارمزدی دریافت می کنند که می تواند در صدی از کل اعتباری باشد که پشتیبان آن هستند. هزینه اعتبار اسنادی بسته به بانک و اندازه اعتبار اسنادی متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال بانک ممکن است ۰.۷۵ درصد از مبلغ را که ضمانت می کند را دریافت کند. (جهت خرید و بررسی به قیمت ورق سیاه مراجعه نمایید)

هزینه ها می تواند به نوع نامه نیز بستگی داشته باشد. در شرایط واردات و صادرات,‌ اعتبار اسنادی تایید نشده هزینه کمتری دارد. اعتبار اسنادی تایید شده ممکن است بر اساس قدرت اعتباری بانک صادرکننده کارمزدهای بالاتری داشته باشد.

هزینه اعتبارنامه چقدر است
هزینه اعتبارنامه چقدر است

بانک صادرات و واردات ایالات متحده تایید یا عدم تایید (اعتبار اسناد) را مشخص می کند.

انواع اعتبار اسنادی

انواع اعتبار اسنادی شامل اعتبار اسنادی تجاری,‌ اعتبار اسنادی گردان,‌ اعتبار اسنادی مسافرتی و اعتبار اسنادی تایید شده است. تجارت بین الملل نیز گاهی اوقات از یک بند قرمز اعتبار اسنادی استفاده می کند. (جهت مطالعه بیشتر به کارخانه فولاد مبارکه اصفهان مراجعه نمایید)

انواع اعتبار اسنادی
انواع اعتبار اسنادی

اعتبار اسنادی تجاری

این یک روش پرداخت مستقیم است که در آن بانک صادر کننده پرداخت ها را به ذینفع انجام می دهد. در مقابل اعتبار اسنادی آماده به کار یک روش پرداخت ثانویه است که در آن بانک تنها زمانی به ذینفع پرداخت می کند که دارنده نتواند.

اعتبار اسنادی گردان

این نوع نامه به مشتری این امکان را دارد که هر تعداد قرعه کشی را در یک محدوده مشخص در یک دوره زمانی خاص انجام دهد. به عنوان مثال اگر کالاها به طور مکرر ارسال می شوند و نمی خواهید اعتبار اسنادی را هر بار مجددا بازنویسی یا ویرایش کنید این روش می تواند مفید باشد. (جهت مطالعه بیشتر به لیستوفر میلگرد یا خمش میلگرد BBS‌ مراجعه نمایید)

اعتبار نامه مسافرتی

برای کسانی که به خارج از کشور می روند‌. این نامه تضمین می کند که بانک های صادر کننده به پیش نویس های ساخته شده در برخی بانک های خارجی احترام می گذارند.

اعتبارنامه تایید شده

اعتباراسنادی تایید شده شامل بانکی غیر از بانک صادر کننده است که اعتبار اسنادی را تضمین می کند, بانک دوم بانک تایید کننده است. معمولا بانک فروشنده در صورتی که دارنده و بانک صادر کننده نکول کنند بانک تایید کننده پرداخت را تحت اعتبار اسنادی تضمین می کند. بانک صادرات و واردات ایالات متحده تایید یا عدم تایید (اعتبار اسناد)

تفاوت بین اعتبار اسنادی تجاری و اعتبار اسنادی گردان چیست

به عنوان یکی از رایج ترین اشکال اعتبار اسنادی,‌ اعتبار اسنادی تجاری که بانک مستقیما به ذینفع یا فروشنده پرداخت می کند. در مقابل اعتبار اسنادی گردان را می توان برای پرداخت های متعدد در یک بازه زمانی خاص استفاده کرد. به طور معمول این موارد برای مشاغلی استفاده می شود که یک رابط مداوم دارند. با محدودیت زمانی معمولا یک سال. (جهت مطالعه بیشتر به تفاوت تیرآهن H وارداتی و ایرانی مراجعه نمایید)

تفاوت بین اعتبار اسنادی تجاری و اعتبار اسنادی گردان چیست
تفاوت بین اعتبار اسنادی تجاری و اعتبار اسنادی گردان چیست

اعتبار اسنادی می تواند نقش مهمی در معاملات تجاری داشته باشد. اعتبار اسنادی انواع مختلفی دارد که بسته به شرایط ممکن مورد استفاده قرار می گیرد. اگر برای یک معامله تجاری نیاز به دریافت اعتبار اسنادی دارید. بانک فعلی شما ممکن است بهترین جا برای شروع جستجوی شما باشد. با این حال اگردر یک موسسه مالی کوچکتر حساب دارید ممکن است لازم باشد شبکه را گسترده تر کنید تا بانک های بزرگتر را نیز شامل شود. (جهت مطالعه بیشتر به تاثیر تکنولوژی بر قیمت فولاد مراجعه نمایید)

مزایا و معایب اعتبار اسنادی

دریافت اعتبار اسنادی ممکن است در شرایط خاصی ضروری باشد. با این حال مانند هر چیز دیگری که به بانکداری,‌ تجارت مربوط می شود. نکات مثبت و منفی وجود دارد که باید اذعان کرد. (جهت مطالعه بیشتر به تحلیل قیمت آهن مراجعه نمایید)

مزایا

  • می تواند امنیت ایجاد کند و اعتماد متقابل را برای خریداران و فروشندگان در معاملات تجاری ایجاد کند.
  • تعریف دقیق زمان و نحوه انجام تراکنش ها بین طرف های درگیر را آسان تر می کند.
  • اعتبار اسنادی را می توان با شرایطی که متناسب با شرایط هر معامله تنظیم می شود شخصی سازی کرد.
  • می تواند انتقال وجوه را کارآمدتر و ساده تر کند.
مزایا اعتبار اسنادی
مزایا اعتبار اسنادی

معایب

  • خریداران معمولا هزینه های دریافت اعتبار اسنادی را متحمل می شوند.
  • اعتبار اسنادی ممکن است تمام جزئیات معامله را پوشش ندهد و به طور بالقوه جایی برای اشتباه باقی می گذارد.
  • ایجاد اعتبار اسنادی ممکن است برای همه طرف های درگیر خسته کننده یا وقت گیر باشد.
  • شرایط اعتبار اسنادی ممکن است تغییرات غیر منتظره در چشم انداز سیاسی یا اقتصادی را در نظر نگیرد.
معایب اعتبار اسنادی
معایب اعتبار اسنادی

جهت مطالعه بیشتر به ویکی پدیا مراجعه فرمایید.

آیا مفید بود ؟

بر روی ستاره ها کلیک نمایید

تلگرام
واتس‌اپ
ایمیل
فیسبوک
توییتر
پرینت
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *