02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

بزرگترین ساختمان فلزی جهان برج Tokyo Skytree

بزرگترین ساختمان فلزی جهان برج Tokyo Skytree

فهرست بزرگترین ساختمان فلزی جهان برج Tokyo Skytree

بزرگترین ساختمان فلزی جهان برج Tokyo Skytree

تاریخچه برج Tokyo Skytree

برج Tokyo Skytree با برج قبلی خود Tokyo Tower آغاز می شود. برج توکیو در سال ۱۹۵۸ ساخته شد و به عنوان یک برج سیگنال رادیویی و تلویزیونی در دوران خدمت Showa در سال ۱۹۲۶ تا ۱۹۸۹ بود.

با گذشت زمان به نمادی از رشد سریع اقتصادی پس از جنگ ژاپن تبدیل شد. با این حال همراه با رشد اقتصادی موجی از آسمان خراش ها در سراسر توکیو ساخته شد. آسمان خراش های جدید در نهایت با امواج رادیویی برج توکیو تداخل پیدا کردند. علاوه براین افزایش پخش دیجیتال باعث ایجاد تقاضا برای یک برج رادیویی با ارتفاع ۶۰۰ متر در سال ۲۰۰۰ آغاز شد. (جهت مطالعه بیشتر به بزرگترین سازه های فلزی جهان مراجعه نمایید)

تاریخچه برج Tokyo Skytree
تاریخچه برج Tokyo Skytree

طراحی برج Tokyo Skytree

هدف این برج علاوه بر ایفای نقش برج رادیویی تبدیل شدن به یک مکان دیدنی برای ایجاد گردشگری بیشتر درمنطقه بود.

برج توکیو یک برج تلویزیونی و نقطه دیدنی توکیو است. این مرکز شهر توکیو اسکای تری در بخش شهر سومیدا است. با ارتفاع ۶۳۴ متر را می توان به عنوان موساشی نام تاریخی منطقه توکیو خواند, بلندترین سازه در ژاپن است و در زمان تکمیل دومین سازه بلند در جهان بود. ارتفاع آن مناظری باور نکردنی و پانوراما از توکیو را به نمایش می گذارد و می توانید کوه فوجی را از این برج ببینید و یک مجتمع تجاری بزرگ با یک آکواریوم در پایه آن طراحی شده است. (جهت مطالعه بیشتر به بزرگترین تولیدکنندگان فولاد جهان مراجعه نمایید)

طراحی برج Tokyo Skytree
طراحی برج Tokyo Skytree

ویژگی برجسته برج توکیو شامل دو عرشه رصد برای مشاهده مناظر فوق العاده ای را از توکیو ارائه می دهد. دو عرشه محصور به ترتیب در ارتفاعات ۳۵۰ و ۴۵۰ متری قرار گرفته اند که آنها را به بلندترین عرشه رصد در ژاپن تبدیل می کند. (جهت مطالعه بیشتر به محاسبه بار تیرآهن مراجعه نمایید)

ویژگی برج Tokyo Skytree

عرشه تمبو

این عرشه از سه طبقه, طبقه ۳۴۰و طبقه ۳۴۵و طبقه ۳۵۰ تشکیل شده است. کف شیشه ای طبقه ۳۴۰ مورد علاقه گردشگران است. که دارای پنجره های بلند و عریض است که برخی از بهترین مناظر پانوراما ۳۶۰ درجه از شهر را ارائه می دهد.

طبقه میانی دارای فروشگاه سوغاتی و رستوران Musashi Sky است که غذاهای ترکیبی فرانسوی – ژاپنی را سرو می کند. در حالی که پایین ترین طبقه دارای یک کافه و چند صفحه شیشه ای روی زمین برای نمای عمودی به سمت پایین است.

(جهت مطالعه بیشتر به فولاد آلیاژی یا آهن سخت مراجعه نمایید)

ویژگی برج Tokyo Skytree
ویژگی برج Tokyo Skytree

گالری تمبو

بالاترین طبقات قابل دسترس Skytree طبقات ۴۴۵ و ۴۵۰ را به Tembo Galleria نامیده می شود. که بلند ترین راه هوایی جهان نامیده می شود. از یک رامپ مارپیچی شیب دار تشکیل شده است که دسترسی را به یک پیاده روی لذت بخش تبدیل می کنند.

سازه ی این برج که متشکل از لوله های فولادی و شیشه ای به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا بر فراز منطقه کانتو نگاه کنند.

در بالای سطح شیب دار مارپیچ یک طبقه عرشه با دید معمولی برای استراحت با پنجره های بلند وجود دارد که از آن می توان به توکیو نگاه کرد.

ویژگی برج Tokyo Skytree
ویژگی برج Tokyo Skytree

این طبقه به طور رسمی در ارتفاع ۴۵۱.۲ متری قرار دارد و بلندترین نقطه عرشه های رصد را تشکیل می دهد.

بازدید از برج توکیو از طبقه ۴ شروع می شود. آسانسورهای سریع بازدیدکنندگان را به طبقه بالای عرشه دیدبانی اول می برد. (جهت مطالعه بیشتر به مشهورترین سازه های فلزی جهان مراجعه نمایید)

بلندترین قسمت برج Tokyo Skytree

در سال ۲۰۱۲ افتتاح شد. و به سرعت به نماد اصلی توکیو تبدیل شد که از بیشتر مرکز شهر قابل مشاهده است. پس از تکمیل این برج بلندترین برج جهان شد. و در چند قدمی Asakusa واقع شده است. و می توانید به راحتی از هر دو بناهایی که معماری سنتی و مدرن ژاپن دارد در یک بعد از ظهر تجربه کنید. (جهت خرید و بررسی به قیمت تیرآهن مراجعه نمایید)

بلندترین قسمت برج Tokyo Skytree
بلندترین قسمت برج Tokyo Skytree

ساختار برج توکیو

از نظر ساختاری این برج به عنوان یک درخت غول پیکر با ریشه های عمیق در زمین ساخته شده است.

در پایه لوله های فولادی به قطر ۲.۳ متر و تنه ۱۰ اینچ ضخامت پایه سازه مجموعه ای از زره های و شاخه های مفصلی را تشکیل می دهند. بتن ستون میانی از نظر ساختاری از سازه فولادی جدا شده است که طرحی مقاوم در برابر زلزله شبیه یه بتکده معابد افسانه ای را احاطه کرده است. (جهت مطالعه بیشتر به فولاد چیست مراجعه نمایید)

ساختار برج توکیو
ساختار برج توکیو

در مهندسی سازه برج, بتن ماهیت فناوری پیشرفته را در طراحی های سازه توسعه می دهند تا بالاترین درجه ایمنی سازه را تضمین کنند.

هرچه ساختمان را بیشتر بالا می رود پایه های آن در طور کلی به نسبت تحت کشش و رانش بیشتری قرار می گیرند. (جهت خرید و بررسی به قیمت ورق سیاه مراجعه نمایید)

پایه های آن به گونه ای طراحی شدند که در برابر چنین نیروهایی مقاومت کنند. تیرهای فولادی به طور صلب به هم متصل می شوند. تا نیروی خارجی اعمال شده به طور مداوم بر روی زمین کاملا شارژ می شوند. با توجه به کل سیستم ساختاری می توان گفت که این برج از زمین رشد می کند.

 

جهت مطالعه بیشتر به ویکی پدیا مراجعه فرمایید.

آیا مفید بود ؟

بر روی ستاره ها کلیک نمایید

تلگرام
واتس‌اپ
ایمیل
فیسبوک
توییتر
پرینت
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *