02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

هزینه ساخت سوله در سال 1403

هزینه ساخت سوله در سال 1403

فهرست هزینه ساخت سوله در سال 1403

هزینه ساخت سوله در سال 1403

ساخت سوله یکی از مهم ترین مراحل در پروژه های صنعتی, کشاورزی و تجاری است. هزینه ساخت سوله می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد که شامل متراژ, نوع مواد مصرفی, مکان ساخت, و شرایط اقلیمی منطقه می شود. در این مقاله, به بررسی هزینه های ساخت سوله در سال 1403 پرداخته و نکات مهم در این زمینه را بررسی می کنیم. این مقاله توسط “فولاد کاویان” تهیه شده است و شامل اطلاعات جامع و دقیقی در این زمینه است. (جهت مطالعه بیشتر به ورق چیست مراجعه نمایید)

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید سریع به یک عدد از برآورد هزینه ساخت هر متر مربع سوله در سال 1403 برسید این عدد به صورت تقریبی برابر با 2.000.000 الی 3.000.000 تومان برای هر متر مربع شما است. اما اگر شما به دنبال کاهش هزینه ساخت سوله خود,‌ برآورد دقیق و مهندسی از هزینه های ساخت و دغدغه حفظ پول و ارزشمند کردن سرمایه گذاری خود هستید. (جهت مطالعه بیشتر به هزینه جواز ساخت مراجعه نمایید)

هزینه ساخت سوله در سال 1403
هزینه ساخت سوله در سال 1403

پیشنهاد می کنیم این مقاله را دنبال کنید. برای ساخت سوله مراحل زیر طی خواهند شد:

عوامل تاثیرگذار بر هزینه ساخت سوله

عوامل تاثیرگذار بر هزینه ساخت سوله
عوامل تاثیرگذار بر هزینه ساخت سوله

1. مجوزهای احداث سوله

در مرحله اول مجوزهای لازم برای ساخت سوله اخذ شود. نوع کاربری سوله و اینکه زیر مجموعه کدام وزارت خانه قرار می گیرد. با این شرایط مجوز را دریافت کنید. و توجه کنید که شهرک صنعتی تمامی زیر ساخت های مورد نیاز اعم از برق,‌ گاز,‌ آب,‌ تلفن,‌ فاضلاب و مجوزهای محیط زیست را تامین کرده و هزینه های مربوطه بین کل واحدهای تولیدی تقسیم می شود. بنابراین خرید و راه اندازی کسب و کار در شهرک صنعتی به عنوان گزینه مناسب پیشنهاد می گردد. برخی از شهرک های صنعتی با توجه به شرایط تشویقی جهت توسعه اقتصادی منطقه و به کارگیری نیرو های کار تا چند سال از مالیات عملکرد معاف خواهند بود.

2. متراژ سوله

متراژ سوله از جمله عوامل اساسی در تعیین هزینه های ساخت می باشد. هر چه متراژ بیشتر باشد, هزینه نهایی بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال, هزینه ساخت سوله ای با متراژ 500 متر مربع با سوله ای با متراژ 1000 متر مربع تفاوت زیادی دارد.

3. نوع مواد مصرفی

نوع و کیفیت مواد مصرفی نیز تاثیر زیادی بر هزینه ها دارد. استفاده از ورق های فولادی با کیفیت بالا, هزینه بیشتری دارد ولی در مقابل, دوام و استحکام بیشتری نیز به سوله می بخشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ورق فولادی می توانید به لینک های داخلی سایت “فولاد کاویان” مراجعه کنید. (جهت خرید و بررسی به قیمت ورق سیاه مراجعه نمایید)

4. زمین ساخت سوله

موقعیت جغرافیایی و اقلیم منطقه نیز از عوامل موثر بر هزینه ساخت سوله است. ساخت سوله در مناطق کوهستانی یا مناطقی با شرایط آب و هوایی سخت, هزینه های بیشتری نسبت به مناطق معتدل دارد. اگر زمین سوله را قبلا خریداری کرده باشید,‌ قیمت هر متر مربع سوله در سال 1403 نسبتا کمتر خواهد شد. توصیه می شود برای انتخاب زمین خود به شرکت شهرک های صنعتی مرکز استان خود مراجعه کرده و پس از دریافت قیمت, امکانات و آماده بودن زیر ساخت های مورد نیاز و همچنین تطبیق زون کاری با کسب و کار مورد نظرتان در شهرک های صنعتی استان بررسی های لازم را به عمل آورید. (جهت مطالعه بیشتر به تحلیل قیمت آهن مراجعه نمایید)

5. ارتفاع سوله

ارتفاع سوله نیز از دیگر عواملی است که هزینه های ساخت را تحت تاثیر قرار می دهد. هر چه ارتفاع سوله بیشتر باشد, هزینه نهایی افزایش می یابد. این مسئله به دلیل نیاز به سازه های مقاوم تر و استفاده بیشتر از مواد ساختمانی است.

جزئیات هزینه های ساخت سوله

طبق اطلاعات جمع آوری شده از منابع مختلف, میانگین هزینه ساخت سوله در سال 1403 به شرح زیر است:

جزئیات هزینه های ساخت سوله
جزئیات هزینه های ساخت سوله
  • هزینه ساخت اسکلت فلزی : بخش عمده ای از هزینه های ساخت سوله مربوط به ساخت اسکلت فلزی است. هزینه این بخش بر اساس وزن فولاد مصرفی و قیمت هر کیلوگرم فولاد محاسبه می شود. برای اطلاع از قیمت روز فولاد و ورق فولادی به لینک قیمت ورق مراجعه کنید.
  • هزینه نصب و اجرای سوله: پس از ساخت اسکلت فلزی, هزینه های نصب و اجرای سوله شامل هزینه های کارگری, اجاره ماشین آلات و سایر تجهیزات لازم برای نصب سوله می شود. این هزینه ها بسته به پیچیدگی و اندازه پروژه متفاوت است.
  • هزینه پوشش سوله: برای پوشش سقف و دیوارهای سوله از مواد مختلفی مانند ساندویچ پانل, ورق های گالوانیزه و … استفاده می شود. هزینه این بخش نیز بسته به نوع و کیفیت مواد مصرفی متفاوت است.

نمونه هایی از هزینه های ساخت سوله در سال 1403

نمونه هایی از هزینه های ساخت سوله در سال 1403
نمونه هایی از هزینه های ساخت سوله در سال 1403

نکات مهم در کاهش هزینه های ساخت سوله

انتخاب مواد با کیفیت و قیمت مناسب : انتخاب مواد با کیفیت و قیمت مناسب می تواند به کاهش هزینه های ساخت کمک کند. برای این منظور می توانید به منابع معتبری مانند سایت “فولاد کاویان” مراجعه کنید. (جهت خرید و بررسی به قیمت ورق مراجعه نمایید)

قیمت ساخت سوله و فروش سوله

قیمت ساخت سوله و فروش سوله
قیمت ساخت سوله و فروش سوله

مصرف آهن آلات به صورت تقریبی در هر متر مربع سوله سبک خرپایی بین 25 الی 35 کیلوگرم می باشد و برای هر متر مربع سوله صنعتی یا همان سوله تیر ورقی حدودا بین 40 الی 55 کیلوگرم می باشد. با در نظر گرفتن قیمت وزن فولاد مبارکه که در تاریخ اواخر اسفند ماه 1402 در حدود 50 هزار تومن است . قیمت آهن الات مصرفی در هر متر مربع سوله سبک از 1 میلیون و 800 هزار تومان است. و هزینه آهن آلات مصرفی برای سوله تیر ورقی در حدود 2 میلیون تومان الی 2 میلیون و 800 هزارتومان می باشد. ولی برای ساخت سوله علاوه بر خرید فولاد باید هزینه های ساخت نیز لحاظ شود. دستمزد ساخت برای سوله سبک برای هر کیلوگرم 20 هزار تومان و دستمزد ساخت سوله تیر ورقی برای هر کیلوگرم 15 هزار تومن به صورت تقریبی می توان در نظر گرفت. در نتیجه هزینه ساخت و فروش هر متر مربع سوله با تامین ورق فولاد مبارکه در بازه 2.3 میلیون تومان الی 3 میلیون تومان می باشد. (جهت خرید و بررسی به قیمت ورق روغنی مراجعه نمایید)

نکته حائز اهمیت اینجاست که بسیاری از کارفرمایان در راستای کاهش هزینه احداث سوله,‌ راه های گوناگونی را امتحان می کنند. در اینجا لازم می دانیم این نکته را گوشزد کنیم که هر چند همه ما به دنبال نازلترین قیمت ها هستیم اما هرگز نباید کیفیت یک سازه را فدای قیمت آن کنیم. زیرا سوله های غیر استاندارد که دارای دفترچه محاسبات صحیح و تایید نظام مهندسی نیستند,‌ می توانند در اثر عوامل گوناگون محیطی تخریب شوند. از این رو حتما خرید اسکلت فلزی و اجرای سازه را از طریق یک تیم حرفه ای انجام دهید.

 

جهت مطالعه بیشتر به ویکی پدیا مراجعه فرمایید.

آیا مفید بود ؟

بر روی ستاره ها کلیک نمایید

تلگرام
واتس‌اپ
ایمیل
فیسبوک
توییتر
پرینت
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *