نحوه فرمینگ ورق

نحوه فرمینگ ورق

فهرست نحوه فرمینگ ورق

نحوه فرمینگ ورق

فرآیندهای شکل دهی ورق فلزی

مقدمه

محصولات ساخته شده از ورق های فلزی در اطراف ما طیف بسیار گسترده ای از مصرف کنندگان را شامل می شوند. و محصولات صنعتی مانند قوطی نوشیدنی, ظروف آشپزی, کمد فایل, میزهای فلزی, لوازم خانگی, بدنه خودرو از روش های اصلاح پرسکاری یا فرمینگ استفاده می شود. (جهت خرید و بررسی به قیمت ورق سیاه مراجعه نمایید)

مواد در فرآیندهای فرمینگ ورق فلز

فولاد کم کربن به دلیل هزینه کم و به طور کلی پرکاربردترین ورق فلزی است. ویژگی های استحکام و شکل پذیری خوب آلومینیوم رایج ترین ماده برای چنین موادی است. کاربردهای ورق فلزی به عنوان قوطی نوشیدنی, بسته بندی, ظروف آشپزخانه و کاربردهایی که مقاومت در برابر خوردگی یک نگرانی است. مواد فلزی رایج برای هواپیما و هوافضا کاربردهای آلومینیوم و تیانیوم است.

مواد در فرآیندهای فرمینگ ورق فلز
مواد در فرآیندهای فرمینگ ورق فلز

(جهت مطالعه بیشتر به انواع برش ورق چیست مراجعه نمایید)

دما و فرمینگ ورق فلز:

اکثر فرآیندهای تولیدی که شامل ورق فلز است در دمای محیط انجام می شود. قالب گیری گاهی اوقات به منظور افزایش شکل پذیری و کاهش بارهای شکل دهی انجام می شود. معمولا برای قالب گیری از آلیاژهای تیتانیوم و فولادهای مختلف با مقاومت بالا استفاده می شود.

دما و شکل دهی ورق فلز
دما و فرمینگ ورق فلز

انواع عملیات فرمینگ فلز:

شکل دهی ورق فلزی شامل فرآیندهای تولیدی است که در آن شکل دهی بدون تغییر جرم و حجم و ترکیب مواد انجام می شود. با این حال شکل دهی سطح و خواص فلزات مورد ماشینکاری را تغییر می دهد. بسته به ساختار شبکه این می تواند منجر به در رفتگی ها مهاجرتی یا دوقلویی شود. صفحات خالی با استفاده از نیروی هدفمند از یک برش ورق فلزی به شکل نهایی خود آورده می شوند. این اغلب منجر به تغییر شکل الاستیک خفیف (springback) می شود. فرآیند شکل دهی ورق فلز را می توان برای تولید طیف گسترده ای از اجزای مختلف استفاده کرد. این اجزا از چندصد گرم تا چندصدتن وزن دارند. (جهت خرید و بررسی به قیمت ورق روغنی مراجعه نمایید)

شکل دهی معمولا با ماشین های مخصوص کنترل الکترونیکی مانند پرس و ماشین های خم کن و چکش بخار انجام می شود. مطابق با ابزار یکپارچه و بسیاری از آنها برای چندین فرآیند تولید مناسب هستند.

انواع عملیات شکل دهی فلز
انواع عملیات فرمینگ فلز

اصطلاح فلکسفرمینگ (شکل دهی سلول سیال) یک روش مقرون به صرفه و سریع و همه کاره برای شکل دهی ورق فلز است. بنابراین برای تولید سری های کوچک و برای توسعه نمونه های اولیه استفاده می شود. پرس های سلول سیال برای قطعات در صنعت هوانوردی و صنعت خودرو و تامین کنندگان آنها استفاده می شود. (جهت مطالعه بیشتر به برش واترجت چیست مراجعه نمایید)

برخی از پرس های سلولی سیال با سرعت بالا تا ۱۲۰ قطعه در ساعت تولید می کنند. با استفاده از فلکسفرمینگ حتی هندسه های پیچیده با تلرانس کم و سطح بی عیب و نقص را می توان با یک قالب تولید کرد.

در مقایسه با فرآیندهای برش, شکل دهی فلز این مزیت را ارائه می دهد که از مواد به طور بهینه استفاده می شود و هیچ زباله فلزی باقی نمی ماند.

کدام صنایع از فرمینگ ورق فلز استفاده می کنند؟

  • شکل دهی ورق فلز تقریبا برای تمام صنایع خودروسازی تولید قطعات سنگین بدنه مانند: گلگیرها و کاپوت ها و درب خودرو استفاده می کند. (جهت خرید و بررسی به قیمت ورق مراجعه نمایید)
  • در صنایع غذایی برای ساخت قوطی
  • در صنعت هواپیما برای ساخت بال و پروانه
  • تامین کنندگان لوازم خانگی از قطعات شکل دهی مانند: هود آشپزخانه, سینک و فریزر
  • در ساخت دستگاه های داروسازی, پزشکی و برق و ساخت کارخانه و اندازه گیری و فناوری کنترل و تهویه مطبوع و فناوری اطلاعات از این روش ها استفاده می کنند.
کدام صنایع از فرمینگ ورق فلز استفاده می کنند؟
کدام صنایع از فرمینگ ورق فلز استفاده می کنند؟

سه دسته اصلی فرآیندهای ورق فلزی عبارتند از:

  1. خمش
  2. کشش
  3. برش

برش برای جدا کردن ورق های بزرگ به قطعات کوچکتر استفاده می شود.

محیط قطعات را برش دهید و در قطعات سوراخ ایجاد کنید. خمش و کشش برای شکل دادن قطعات ورق فلزی به شکل مورد نیاز استفاده می شود.

طبقه بندی فرآیندهای اصلی فرمینگ

شکل دهی فله ای – Bulk forming

این یک فرآیند تغییر شکل شدید است که منجر به تغییر شکل عظیم می شود. این سطح به حجم کارنسبتا کم است که بیشتر در شرایط کاری گرم انجام می شود.

نورد – Rolling

در این فرآیند قطعه کار به صورت دال یا صفحه بین دو غلتک فشرده می شود. به طوری که ضخامت کاهش می یابد. محصول نهایی به صورت ورق می باشد.

نورد – Rolling
نورد – Rolling

آهنگری – Forging

قطعه کار بین دو قالب فشرده می شود.

آهنگری – Forging
آهنگری – Forging

اکستروژن – Extrusion

قطعه کار فشرده به داخل دهانه قالب فشار داده می شود تا شکل آن را بگیرد.

اکستروژن – Extrusion
اکستروژن – Extrusion

کشش سیم یا میله – Wire drawing

شبیه اکستروژن است با این تفاوت که قطعه کار از طریق قالب کشیده می شود.

کشش سیم یا میله - Wire drawing
کشش سیم یا میله – Wire drawing

شکل دهی ورق – Sheet forming

عملیات شکل دهی و برشکاری روی فلز انجام می شود.

از ورق ها و نوارها و کلاف ها برای تغییر شکل ورق ها استفاده می شود.

خمش – Bending

در این حالت مواد ورق توسط پانچ صاف می شود تا حالت خمشی ایجاد شود.

خمش - Bending
خمش – Bending

کشش عمیق – Deep drawing

شکل دادن یک ورق فلزی مسطح به یک ورق توخالی یا مقعر می باشد. شکلی مانند یک فنجان با کشش فلز در برخی مناطق انجام می شود. پانچ به ورق فلز فشار می آورد ورق به داخل کشیده می شود و قالب شکل حفره می گیرد.

کشش عمیق - Deep drawing
کشش عمیق – Deep drawing

برش دادن – Shearing

برش دادن و بریدن ورق ها می باشد.

برش دادن - Shearing
برش دادن – Shearing

جهت مطالعه بیشتر به ویکی پدیا مراجعه فرمایید.

آیا مفید بود ؟

بر روی ستاره ها کلیک نمایید

تلگرام
واتس‌اپ
ایمیل
فیسبوک
توییتر
پرینت
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *