میلگرد 25 ابهر

توضیحات

بررسی و معرفی میلگرد 25

میلگرد 25 چیست؟

میلگرد 25 محصولی از جنس فولاد و دارای قطر 25 سانتی متری است. این محصول در چهار استاندارد A1 تا A4 تولید می شود. A1 تنها استانداردی است که ساده و بدون آج تولید می شود. البته در بازار بیشتر استاندارد در A3 به دلیل مقاومتی که دارد, به فروش می رسد. این میلگرد ها می توانند بسیار شکننده باشند. در ادامه بیشتر به معرفی میلگرد 25 خواهیم پرداخت. (جهت مطالعه بیشتر به میلگرد ارزان در بازار کدامند مراجعه نمایید)

میلگرد 25
میلگرد 25

مشخصات فنی

میلگردها به صورت شاخه ای به فروش می رسند. یعنی واحد میلگرد شاخه است. هر شاخه در طول 12 متر برش می خورد. وزن هر شاخه به اندازه 47 کیلوگرم است. قطر هر شاخه 25 سانتی متر است. میزان تنش تسلیمی آن 4000 کیلوگرم بر مترمربع است و میزان تنش گسیختگی آن هم معادل 6000 کیلوگرم بر مترمربع در آزمایش های انجام شده بر روی محصول محاسبه شده است.

کاربرد میلگرد مورد نظر

از مهم ترین وظایفی که این میلگرد در ساختمان سازی برعهده دارد, می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • در مقابل نیروهای کششی که بر سازه وارد می شود, مقاومت بسیاری ایجاد می کند.
  • فونداسیون را تقویت می کند.
  • مقاومت بتن را افزایش می دهد.
  • به استقامت بتن در برابر نیروهای وارد شده کمک بسیاری می کند.
  • نیروی برشی را افزایش می دهد.
  • از شکست لایه های بتنی جلوگیری می کند.
  • به همین دلایل در بتن ریزی در کف سازی, بتن ریزی در دیوارها, ساخت ستون و ساخت فونداسیون ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.
میلگرد 25
میلگرد 25

نحوه تولید میلگرد مورد نظر

برای تولید میلگرد, اول شمش فولادی را تا دمای نرم شدن در کوره حرارت می دهند. این دما معادل 1000 درجه است. سپس در فرآیند نورد شمش نرم شده را از بین غلتک های چند وجهی عبور می دهند. این کار تا سه مرحله متوالی انجام می شود.

برای معرفی میلگرد 25 به ادامه مراحل تولید آن می پردازیم. این سه مرحله بر روی شمش نرم شده برای رسیدن به قطر مناسب انجام می شود. در این فرآیند قطر شمش در هر مرحله کاسته می شود و بر بلندی آن افزوده می شود. حالا برای تولید انواع میلگرد با قطرهای مختلف شمش تغییر شکل یافته وارد مرحله استند می شود. بعد از خروج از این مرحله به مرحله آج زنی می رسد. این مرحله مخصوص میلگردهای دارای آج است. (جهت مطالعه بیشتر به میلگرد کلاف چیست مراجعه نمایید)

میلگرد 25
میلگرد 25

کارخانه میلگرد مورد نظر

کارخانه های بسیاری به تولید این نوع میلگرد می پردازند. هر کدام هم به نوبه خود این محصول را با کیفیت بالایی تولید می کنند. کارخانه هایی مانند ذوب آهن اصفهان, راد همدان, شاهرود, گلستان, سیادن ابهر, ظفر بناب و… به تولید میلگرد 25 اقدام کرده اند. این کارخانه ها تعیین کنندۀ قیمت این قطعه مهم در ساختمان سازی هستند.

تفاوت میلگرد 25 هیربد و ابهر

کارخانه های میلگرد هیربد ساوه و میلگرد سیادن ابهر دو کارخانه مهم تولیدی این محصول به حساب می آیند. اولی در مجتمع زرندیه تولید می شود و دومی در کارخانه فولاد ابهر ساخته می شود. هیربد در سه کیفیت A2, A3 و A4 و ابهر تنها در دو کیفیت A2 و A3 تولید می شود. (جهت مطالعه بیشتر به میلگرد چیست مراجعه نمایید)

میلگرد 25
میلگرد 25

نحوه تشخیص میلگرد هیربد و ابهر

برای تشخیص این دو محصول می توان آنها را وزن کرد. هر کدام سنگین تر باشد محصول کارخانه سیادن ابهر است و هر کدام سبک تر باشد محصول میلگرد هیربد ساوه به حساب می آید. همچنین قیمت ابهر کمی گران تر از محصول میلگرد هیربد است. میلگرد هیربد 25 با قیمت 24960 تومان به فروش می رسد و محصول میلگرد ابهر با قیمت 25050 تومان فروخته می شود.

در این مقاله به معرفی میلگرد 25 پرداختیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

توضیحات تکمیلی

وزن 47 کیلوگرم
ابعاد 1200 سانتیمتر
مشخصات

A3

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “میلگرد 25 ابهر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت
تلگرام
واتساپ
فیسبوک
تویتر