ناودانی 18 سنگین

28,000 

محصولقیمتموجودیبروزرسانیپیش فاکتور
ناودانی 18 سنگین28,000 

در انبار موجود است

توضیحات

بررسی نحوه تولید ناودانی 18 سنگین

ناودانی 18 سنگین چیست؟

ناودانی 18 سنگین یک نوع پروفیل نبشی به حساب می آید. جان ناودانی موردنظر 18 سانتی متر است. این ناودانی دارای دو بال چسبیده به جان است. به روش های نورد گرم یا فابریک و نورد سرد یا پرسی تولید می شود. در روش فابریک بال ها مخروطی شکل و شبیه به حرف U هستند. در روش پرسی بال ها موازی و صاف ساخته می شوند و شبیه به حرف C هستند. ازآنجا که این ناودانی جزو دسته ناودانی های سنگین به حساب می آید, ضخامتی بیشتر از دیگر انواع سبک نظیر خود دارد.  (جهت اطلاع بیشتر در مورد برشگیر ناودانی چیست  به  مراجعه نمایید)

مشخصات فنی ناودانی 18

برای خرید ناودانی ها, دانستن مشخصات دقیق و فنی این محصول به خریدار کمک بسیاری می کند. برای همین مشخصات فنی ناودانی 18 را در زیر آورده ایم. (جهت اطلاع بیشتر در مورد ناودانی چیست به  مراجعه نمایید)

 1. این ناودانی ارتفاعی معادل 12 متر دارد.
 2. طول جان آن 18 سانتی متر است.
 3. وزن آن به دلیل سنگین بودن بسیار بالا است و معادل 265 کیلوگرم محاسبه می شود.
 4. بسته به روش تولید, ظاهر بال آن به شکل مخروطی شکل و یا دو بال موازی هم می گردد.
 5. در تولید آن از دو استاندارد UPN و UPE استفاده می شود.
 6. برای تولید آن از ورق ها, شمش های گالوانیزه, آلومینیومی, آهنی یا استیل مورداستفاده قرار می گیرد.

کاربرد ناودانی 18

ناودانی ها در انواع مختلفی تولید می شوند. به لحاظ وزنی بعضی سنگین وزن و بعضی سبک وزن هستند. این محصولات از نظر شکلی ظاهری به سه دسته ساده, اروپایی و مشبک تقسیم می شوند. بال های بعضی از ناودان ها شبیه به شکل C و بعضی مشابه شکل U تولید می گردند. از نظر مواد اولیه, برای تولید آنها از چهار نوع ماده اولیه استفاده می شود. محصول نهایی این مواد اولیه به شکل ناودانی گالوانیزه, آهنی, استیل و آلومینیوم در بازار موجود است. ناودانی 18 سنگین در دسته ناودانی های سنگین وزن است. کاربرد ناودانی های سنگین وزن شامل موارد زیر است.

 1. مهاربند برای ترمیم دیوارها به ویژه دیوارهای فروریخته
 2. ساخت انواع چهارچوب های فلزی جهت استفاده در تجهیزات و دستگاه های صنعتی
 3. ساخت چهارچوب های در و پنجره ساده
 4. ساخت انواع خرپاها
 5. استفاده در انواع تیرها و ستون ها در ساختمان سازی
 6. ساخت انواع بادبندها
 7. ساخت اسکلت فلزی خودروهای بسیار سنگین از جمله تریلرها و کامیون ها
 8. تولید پایه برای تجهیزات به کاررفته در ترافیک ها مثل گارد ریل ها

(جهت اطلاع بیشتر در مورد ورق در خودروسازی به  مراجعه نمایید)

نحوه تولید ناودانی 18

تولید ناودانی به دو شیوه متفاوت انجام می گیرد. در روش فابریک, دستگاه برای تولید ناودانی باحرارت بالا و از راه نورد گرم, شمش فولادی ورودی دستگاه را آب می کند. این شمش آب شده, از لابه لای تعدادی غلتک عبور می کند. بعد از عبور از بین آن ها, به مرحله ریختن در قالب های آماده می رسد. سپس در آنها شکل می گیرد و شبیه به شکل قالب مشخص شده در می آید. در مرحله بعدی, بعد از شکل گیری, فولاد شکل گرفته به اندازه قالب برش می خورد. محصول نهایی به میز تخلیه منتقل می گردد. (جهت اطلاع بیشتر در مورد ورق کاویان چیست به  مراجعه نمایید)

در روش نورد سرد از دستگاه پرس استفاده می شود و این روش را روش پرسی می نامند. برای این کار ابتدا ورق های سیاه فولادی را وارد دستگاه می کنند. سپس با برش به اندازه مجموع طول جان و بال های ناودان موردنظر به شکل ورق هایی در می آید. این ورق ها از لابه لای تعداد زیادی غلتک عبور می کنند. در نهایت به مرحله پرس می رسند. در این مرحله با استفاده از دستگاه پرس, ورق ها پرس می شوند. سپس به مرحله برش نهایی می رسند. در برش نهایی, به اندازه ارتفاع محصول ورق ها برش می خورند و در نهایت به میز تخلیه منتقل می شوند. ناودانی 18 سنگین را از هر دو شیوه می توان تولید نمود.

(جهت اطلاع بیشتر در مورد ورق مبارکه چیست به  مراجعه نمایید)

توضیحات تکمیلی

وزن 100 کیلوگرم
ابعاد 600 × 18 سانتیمتر

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ناودانی 18 سنگین”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت
تلگرام
واتساپ
فیسبوک
تویتر
جدید ترین مقالات