ورق گیلان 2.5 میل رول

ورق گیلان 2.5 میل رول

33,456 تومان

توضیحات

ویژگی های ورق گیلان 2.5 میل

مقدمه

در سال 1382, کارخانه فولاد گیلان در شهرک صنعتی جاده سراوان به عنوان بزرگترین کارخانه نورد فولاد کشور احداث گردید. این کارخانه به عنوان اولین کارخانه فولاد در بخش خصوصی بوده که مشغول به تولید انواع محصولات نورد گرم و سرد است. (جهت مطالعه بیشتر به کارخانه تولید کننده ورق مراجعه نمایید) ظرفیت تولید نورد گرم این کارخانه در سال حدود 5/2 میلیون تن است که انواع سایزهای ورق از این نوردها تولید می شوند. در قسمت نورد سرد, در سال حدود 500 هزار تن محصولات نظیر ورق ها روغنی و آنیل و غیره تولید خواهد شد. یکی از انواع محصولات تولیدی این کارخانه ورق گیلان 2.5 میل است که در ادامه ویژگی ها آن نامبرده می شود.

کارخانه فولاد گیلان
کارخانه فولاد گیلان

ورق آهن چیست؟

ورق آهن را با نام ورق سیاه نیز می شناسند و در اصطلاح انگلیسی Sheet Metal و یا Steel Sheet گفته می شود. از این نوع ورق ها اغلب در ساختمان استفاده شده و از نظر کیفیتی و ساختار آلیاژ از ST33 تا ST52 ادامه می یابد. ورق هایی که از ST37 آلیاژ پایین تری داشته باشد, ساختار نرم تری دارند. در واقع هرچه کربن موجود در ورق های آهن بیشتر باشد, ورق سخت تر خواهد بود مانند آلیاژ ST52. برای تولید ورق های آهن مانند ورق گیلان 2.5 میل از ورق های گرم استفاده می شود (جهت خرید و بررسی به قیمت ورق گیلان مراجعه نمایید) که این ورق ها مستقیماً از شمش ورق و گنداله آهن تولید خواهد شد.

ورق آهن
ورق آهن

کاربرد ورق آهن

  • ساخت پروفیل های صنعتی با استفاده از ورق سیاه
  • کاربرد ورق آهن در مصارف ساختمانی نظیر ساخت انواع پروفیل و تیرآهن
  • انتقال نفت و گاز با استفاده از ورق های آهنی
  • ورق های آهنی را می توان در صنعت تانکرسازی مورد استفاده قرار داد.
  • در صنعت خودروسازی, ورق های آهنی بسیار پرکاربرد هستند.
  • بدنه کشتی و دیگر قسمت ها را می توان با استفاده از ورق آهنی ساخت.
  • در نهایت در صنایع سنگین فلزی, ورق های آهنی کاربرد بسیاری دارند.
ویژگی ورق گیلان
ویژگی ورق گیلان

ویژگی های ورق گیلان 2.5 میل

ویژگی ورق گیلان 2.5 میل بسیار زیاد بوده و انواع متفاوتی دارد. از مهم ترین ویژگی های ورق فولاد گیلان می توان به میزان سختی آن اشاره کرد. میزان سختی و آلیاژ ST37 است. (جهت مطالعه بیشتر به ورق سیاه مراجعه نمایید)ورق آهن ST37 یکی از انواع ورق های فولادی هستند که استحکام متوسطی دارد. میزان درصد کربن موجود در این ورق سیاه موجب افزایش جوش پذیری آن شده است. ورق های آهنی ST37 مانند ورق فولاد گیلان 2.5 میل, در درجه کیفیت سه قرار دارند, بدین معنی که این فولاد خاصیت بالایی داشته و در جوشکاری به خوبی عمل می کند. بنابراین به دلیل استحکام و خاصیت جوش پذیری, این ورق ها در صنعت کشتی سازی و ساخت پل بسیار کاربرد دارند.

ورق آهنی 2.5 میل فولاد گیلان دارای ناهمسانی گردی صفحه است و همچنین در گردی قائم نیز ناهمسانی دارد. از نظر استحکام نیز این نوع ورق, استحکام کششی و استحکام تسلیم بسیار بالایی داشته و قابلیت ازدیاد طول نیز دارد. ورق گیلان 2.5 میل دارای شاخص حساسیت به نرخ کرنش و شاخص کار سختی بوده که دو شاخص اصلی در سنجش میزان کیفیت ورق های آهنی به حساب می آیند. (جهت خرید و بررسی به قیمت ورق گیلان مراجعه نمایید) تمامی این موارد جزو خواص مکانیکی ورق سیاه ST37 بوده که نشان دهنده کیفیت و قابلیت این ورق در صنایع مختلفی نظیر ساخت تجهیزات کشاورزی, ساخت انواع پروفیل ها, ساخت تیرآهن و غیره خواهد بود.

توضیحات تکمیلی

ابعاد 100 سانتیمتر
وضعیت

کارخانه

مشخصات

ST37

سایز

2.5

1 دیدگاه برای ورق گیلان 2.5 میل رول

  1. نعمت فتاحی

    ورق 2.5میل گیلان واقعا پر کاربرده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد کالا 02.5vgil دسته‌ها ,
پرینت
تلگرام
واتساپ
فیسبوک
تویتر