02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

بهترین کارخانه های تولید کننده ورق در ایران

کارخانه های تولید کننده ورق

فهرست بهترین کارخانه های تولید کننده ورق در ایران

بهترین کارخانه های تولید کننده ورق در ایران

کارخانه های تولید کننده ورق

کارخانه های تولید کننده ورق های فولادی در ایران کم نیستند. محصول تولیدی این کارخانه ها ورق های فولادی هستند که یکی از مواد اولیه پر کاربرد در صنایع مختلف ایران محسوب می شوند. برای مثال از ورق های فولادی یا همان ورق های سیاه می توان در ساخت لوله, انواع سقف, پروفیل, ساخت لوازم خانگی, بدنه کشتی ها و… استفاده کرد. این ورق های فولادی به روش های مختلفی مانند نورد سرد و گرم و بر اساس استانداردهای روز جهانی ساخته می شوند. (جهت خرید و بررسی به قیمت ورق مراجعه نمایید) در ادامه این مطلب بهترین کارخانه های تولید کننده ورق در ایران را معرفی خواهیم کرد.

کارخانه های تولید کننده ورق
کارخانه های تولید کننده ورق

شرکت فولاد مبارکه اصفهان و انواع محصولات آن

بزرگترین کارخانه تولید ورق در ایران شرکت فولاد مبارکه اصفهان است که به عنوان بزرگترین شرکت خصوصی صنعتی در کشور هم شناخته می شود. این شرکت با بیش از سه دهه فعالیت موفق به کسب افتخارات و جوایز زیادی در سطح کشوری و بین المللی شده است. عمليات اجرايي اين مجتمع در سال 1360 آغاز گرديد و در دوران جنگ تحميلي و زير حملات هوايي جنگنده هاي دشمن بدست تواناي سربازان پر افتخار جبهه صنعت ادامه يافت فعاليتهاي ساختماني و فني اجرا شده است. کارخانه فولاد مبارکه اصفهان قادر به تامین مواد اولیه بیش از 3000 شرکت و کارخانه در کشور است. تولید این کارخانه در سال به 10.3 میلیون تن می رسد. از جمله ورق های فولادی که در این کارخانه تولید می شود می توانیم به ورق سیاه, ورق گالوانیزه, ورق آجدار, ورق رنگی و ورق قلع اندود اشاره کنیم.(جهت مطالعه بیشتر به ورق گالوانیزه مراجعه نمایید) برخی از کاربردهای محصولات فولادی تولیدی کارخانه فولاد مبارکه شامل ساخت لوله و پروفیل, ساخت تجهیزات فلزی سبک و سنگین, به کار بردن ورق های فولادی در صنایعی مانند نفت, گاز, پتروشیمی, خودرو سازی, ساختمان سازی, کشتی سازی, ساخت لوازم خانگی و… هستند.

جهت مطالعه بیشتر به کارخانه مراجعه فرمایید.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان
شرکت فولاد مبارکه اصفهان

کارخانه فولاد اکسین خوزستان و محصولات آن

یکی دیگر از کارخانه های بزرگ تولید کننده ورق فولادی در کشور کارخانه فولاد اکسین اهواز است که بیش از 10 سال سابقه کار دارد.

شرکت فولاد اکسین خوزستان در سال 1388 با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا, تولید انبوه خود را آغاز کرده است و امروزه با تولید محصولات خاص در زمینه ابعاد (ورق عریض) این کارخانه ورق های فولادی مورد نیاز صنایع مختلفی مانند نفت, گاز و پتروشیمی را تامین می کند و برای تولید ورق های فولادی از تجهیزات مدرنی در حد استانداردهای بین المللی استفاده می کند. این شرکت که در 10 کیلومتری جاده اهواز واقع شده است دارای ظرفیت تولیدی بیش از 1 میلیون تن محصولات فولادی در سال است. این کارخانه ورق های سیاه را با آلیاژهای st35 و st37 تولید می کند که در ساخت پروفیل های ساختمانی و در صنعت ساخت و ساز کاربرد گسترده ای دارند.(جهت مطالعه بیشتر به ورق سیاه مراجعه نمایید)

از دیگر محصولات تولیدی کارخانه اکسین خوزستان می توانیم به ورق اکسین 34CrMo4, ورق A517 Grade B, ورق A283-Grade c, ورق اکسین A516-Grade 70, ورق API5L-X65, ورق A573 Grade 70 و ورق API5L-X60 اشاره کنیم.

جهت مطالعه بیشتر به کارخانه مراجعه فرمایید.

کارخانه فولاد اکسین خوزستان
کارخانه فولاد اکسین خوزستان

شرکت صنایع هفت الماس

سومین مورد از بهترین کارخانه های تولید ورق در ایران شرکت صنایع هفت الماس است که در سال 1375 و در 20 کیلومتری تهران تاسیس شده است. این شرکت بیش از دو دهه در زمینه تولید ورق های فولادی از طریق نورد سرد و سایر محصولات فولادی فعالیت داشته است.

ظرفیت تولید سالانه کارخانه هفت الماس حدود 800 هزار تن است و این شرکت قادر است حدود 15 درصد از نیاز کشور را تامین کند. همچنین حدود 40 درصد از محصولات تولیدی این شرکت به کشورهای خارجی صادر می شود. ازجمله محصولاتی که در شرکت هفت الماس تولید می شود می توانیم به ورق های رنگی, ورق گالوانیزه و ورق روغنی اشاره کنیم. از این ورق ها برای ساخت تجهیزاتی مانند وسایل خانگی, خودروسازی, ساخت کامیون و… استفاده می شود.

جهت مطالعه بیشتر به کارخانه مراجعه فرمایید.

شرکت صنایع هفت الماس
شرکت صنایع هفت الماس

مجتمع ورق گیلان و محصولات آن

این مورد از بهترین کارخانه های تولید کننده ورق در ایران در سال 1382 و در استان رشت تاسیس شده است. مجتمع ورق گیلان که در سال حدود 2.5 میلیون تن ورق سیاه و 500 هزار تن ورق روغنی تولید می کند به عنوان بزرگترین کارخانه نورد در کشور شناخته می شود. البته قرار است تولید ورق های گالوانیزه و رنگی هم در دستور کار این شرکت قرار بگیرد و به زودی حدود 150 هزار تن ورق گالوانیزه و رنگی توسط مجتمع فولاد گیلان تولید خواهد شد. (جهت مطالعه بیشتر به جدول وزن ورق مراجعه نمایید)

ورق های روغنی این شرکت شامل گریدهای st12, st13, st14 و st16 هستند. ورق های سیاهی که در مجتمع ورق گیلان تولید می شوند هم شامل گرید st37 تا st52 هستند. از ورق های تولیدی این کارخانه در صنایع ساختمانی, ساخت پروفیل, (جهت خرید و بررسی به قیمت پروفیل مراجعه نمایید) ساخت تجهیزات زیر دریا, ساخت مخازن و… استفاده می شود.

جهت مطالعه بیشتر به کارخانه مراجعه فرمایید.

مجتمع ورق گیلان و محصولات آن
مجتمع ورق گیلان و محصولات آن

شرکت ورق خودرو شهرکرد و محصولات آن

هدف این مورد از بهترین کارخانه های تولید کننده ورق در کشور تولید ورق های گالوانیزه ای است که برای ساخت بدنه خودروها به کار می روند. کارخانه توليد ورق گالوانيزه، ويژه استفاده در صنعت ساخت بدنه خودرو در استان چهارمحال و بختياري در منطقه سفيد دشت از توابع شهرستان بروجن احداث شده است . این کارخانه در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است و حدود 400 هزار تن ورق گالوانیزه در سال تولید می کند. ورق هایی که توسط این کارخانه تولید می شوند به دلیل کیفیت بالا و مقاومت در برابر پوسیدگی جایگزین ورق های وارداتی شده اند. ورق گالوانیزه تولید شده توسط شرکت ورق خودرو شهرکرد از طریق فرآیند نورد سرد و بر اساس استانداردهای بین المللی تولید می شود. از مزایای ورق های گالوانیزه این شرکت می توانیم شکل پذیری بالا, مقاومت زیاد و ضخامت کم و سطح صاف آنها را نام ببریم.

جهت مطالعه بیشتر به کارخانه مراجعه فرمایید.

شرکت ورق خودرو شهرکرد
شرکت ورق خودرو شهرکرد

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان و محصولات آن

این شرکت که با نام شرکت صنایع گالوانیزه فجر سپاهان هم شناخته می شود در سال 1374 و در بخش شرقی کاشان تاسیس شده است.

هدف از تاسیس این کارخانه تولید ورق های گالوانیزه از طریق فرآیند غوطه وری گرم مداوم بوده است. این شرکت در سال 1382 از سهامی خاص به یک شرکت سهامی عام تغییر پیدا کرد.(جهت مطالعه بیشتر به فرمینگ ورق مراجعه نمایید)

ظرفیت موجود این خط تولید در حال حاضر بالغ بر 130 هزار تن در سال می باشد. کلاف های ورودی این خط تولید, ورق های فولادی نورد سرد شده با کیفیت فول هارد و ورق های نورد سرد و آنیل شده می باشد.از محصولات تولید شده توسط شرکت فولاد امیرکبیر کاشان می توانیم به ورق های گالوانیزه, ورق آنیل شده, ورق فولادی (ورق سیاه) و ورق اسید شویی شده اشاره کنیم. (جهت مطالعه بیشتر به فولاد چیست مراجعه نمایید)

جهت مطالعه بیشتر به کارخانه مراجعه فرمایید.

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان
شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

کارخانه تاراز چهار محال و بختیاری

این کارخانه در سال 1387 و با نام صنایع ورق های پوشش دار تاراز چهار محال و بختیاری در شهرک صنعتی شهرکرد تاسیس شد. این شرکت در سال می تواند حدود 260 هزار تن ورق گالوانیزه تولید کند. این کارخانه علاوه بر ورق های گالوانیزه معمولی, ورق های گالواتاراز و گالوالوم هم تولید می کند. محصولات تولیدی این کارخانه در رنگ ها و ابعاد متنوع و با کیفیت بسیار بالا در بازار موجود هستند. از ورق های تولید شده توسط این کارخانه برای ساخت دیوار, سقف و ساخت لوازم خانگی استفاده می شود.

جهت مطالعه بیشتر به کارخانه مراجعه فرمایید.

کارخانه تاراز چهار محال و بختیاری
کارخانه تاراز چهار محال و بختیاری

جهت مطالعه بیشتر به ویکی پدیا مراجعه فرمایید.

آیا مفید بود ؟

بر روی ستاره ها کلیک نمایید

تلگرام
واتس‌اپ
ایمیل
فیسبوک
توییتر
پرینت
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *