02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

ورق آجدار 6 میل 150*600 مبارکه

35,000 تومان

توضیحات تکمیلی

وزن 432 کیلوگرم
ابعاد 600 × 150 × 0.6 سانتیمتر
سایز

6

ورق آجدار

ورق آجدار 6 میل 600*150

6 کاربرد منحصر به فرد آن

ورق های آجدار جزو پر مصرف ترین تولیدات فولادی هستند که به روش نورد گرم تولید می شوند. این ورق ها که در ابعاد و ضخامت های مختلف تولید می شوند و به علت وجود سطح آجدار به طور عمده در سطوحی که اصطحکاک کمی دارند, استفاده می شود. علاوه بر این, از این نوع ورق های آجدار به طور گسترده در صنایع مختلف به خصوص ساخت و ساز های درون شهری نیز استفاده می شود. حتما شما هم بارها این نوع از ورق های آجدار را در معابر عمومی و پل های هوایی دیده اید, از مهم ترین دلایل استفاده از این نوع ورق ها می توان به جلوگیری از لغزش و سرخوردگی در زمان یخبندان و باران اشاره کرد. ما قصد داریم به معرفی ورق آجدار 6 میل 600*150, مشخصات, کاربردها و چگونگی تولید این نوع از ورق ها بپردازیم. لطفا تا پایان این معرفی ما را همراهی کنید. (جهت مطالعه بیشتر به ورق سیاه یا ورق گرم چیست مراجعه نمایید)

مشخصات آجدار 6 میل 150*600

همانطور که اشاره شد, ورق آجدار 6 میل 150*600 از جمله ورق های تولید شده به روش نورد گرم است. این ورق ها با ابعاد 150 در 600 سانتی متر و با وزن 432 کیلوگرم تولید می شوند و صورت برش خورده در بازار آهن آلات وجود دارند. علاوه بر این, ورق های آجدار در دمای بیش از 930 درجه سانتی گراد و متناسب با استاندارد ST37 تولید می شوند. از جمله ویژگی ها و مزایای استفاده از این ورق های آجدار شامل موارد زیر است. (جهت مطالعه بیشتر به ورق آجدار چیست مراجعه نمایید)
 • این نوع از ورق های آجدار دارای سطحی یکدست و شفاف هستند.
 • علاوه بر این دارای مقاومت بسیار بالایی نیز هستند, برای همین از این نوع ورق ها برای ساخت کف کشتی ها و وانت بارها استفاده می کنند.
 • این نوع ورق های آجدار دارای مقاومت بالایی در برابر انواع سطوح لغزنده هستند.
 • همچنین خاصیت جوش پذیری نسبتا بالایی دارند.
 • بسیار انعطاف پذیر بوده و به آسانی خم می شوند.
 • از آن جایی که بسیار سبک هستند, حمل و نقل آن ها بسیار آسان و راحت است.

کاربرد ورق آجدار 6 میل 600*150

وجود ویژگی هایی مانند مقاومت بالا, سطح براق و روشن, خاصیت جوش پذیری بالا و غیره این نوع ورق های آجدار سبب شده است که از آن ها در صنایع مختلفی استفاده شود. تعدادی از موارد استفاده از این نوع ورق های آجدار شامل موارد زیر است. (جهت مطالعه بیشتر به بهترین کارخانه تولید کننده ورق مراجعه نمایید)
 • از این ورق ها به منظور راه سازی و کف سازی زمین های در حال ساخت استفاده می شود.
 • همچنین از این ورق ها برای ساخت و کف سازی اتاق کامیون ها, وانت ها و کشتی ها استفاده می شود.
 • بعلاوه از این ورق های آجدار برای ساخت حفاظ در مناطق حساس نظامی نیز استفاده می کنند.
 • به منظور ساخت خطوط جداسازی در صنایع تولید مواد غذایی نیز کارایی دارند.
 • سقف و دیواره های آسانسور را نیز با ورق آجدار 6 میل 600*150 می سازند.
 • همچنین برای ساخت پل های عابر پیاده و ایستگاه های اتوبوس نیز از این نوع ورق آجدار استفاده می کنند.

نحوه تولید ورق 6 میل 600*150

ورق های آجدار موجود در بازار آهن آلات عموما با ضخامت های 5/1 تا 10 میلی متری تولید می شوند. این ورق ها علاوه بر داشتن ضخامت پایین دارای خصوصیات مکانیکی منحصر به فردی نیز هستند زیرا به روش نورد گرم تولید می شوند. در این روش مواد اولیه که عموما فولاد یا در مواردی آهن سیاه است, در اولین مرحله وارد کوره هایی با حرارت بالاتر از دمای تبلور خود می شوند.
ورق آجدار
ورق آجدار
در قدم بعدی پوسته زدایی شده و در نهایت وارد مرحله نورد می شوند. در این مرحله به منظور کاهش ضخامت و همچنین زدن آج بر روی این ورق ها, ورق ها را از بین غلتک های بسیار سنگین عبور می دهند. در قدم آخر پس از بررسی های نهایی و اطمینان از سالم و یکدست بودن سطح ورق ها, آن ها را بسته بندی کرده و به بازار عرضه می کنند.
مشاهده بیشتر توضیحات
جدید ترین مقالات