02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

ورق آجدار 5 میل 125*250 مبارکه

45,461 تومان

توضیحات تکمیلی

وزن 125 کیلوگرم
ابعاد 250 × 125 × 0.5 سانتیمتر
سایز

5

ورق آجدار

ورق آجدار 5 میل 125*250

ورق مورد استفاده در پل های هوایی

ورق های آجدار در واقع پروفیل های فلزی هستند که سطح آن ها برجستگی های منظم و یک دستی دارد. عموما ورق های آجدار با نام ورق های شطرنجی نیز شناخته می شوند. این نوع از ورق های فولادی در واقع یک صفحه فلزی بزرگ هستند که الگوهای طرح دار متفاوتی روی آن حک شده است. در واقع جنس فلز و ورق مورد استفاده در این نوع از ورق های آجدار می تواند از نوع ورق سیاه, ورق روغنی و آلومینیوم باشد. ما در این معرفی به بررسی ویژگی های ورق آجدار 5 میل 125*250, خصوصیات, کاربرد ها و همچنین نحوه تولید آن نیز می پردازیم, پس تا پایان ما را همراهی کنید. (جهت مطالعه بیشتر به ورق سیاه یا ورق گرم چیست مراجعه نمایید)

مشخصات ورق آجدار 5 میل 125*250

ورق های آجدار, ورق های فلزی با برجستگی و چندین نوع طرح از جمله الماسی, عدسی, لوزی یا بادامی شکل هستند, بر اساس گفته متخصصان این حوزه هدف از ایجاد این برجستگی ها بر روی ورق های مختلف, کاهش اصطحکاک و کاهش میزان تجمع باران است. علاوه بر این, ورق ها به روش نورد گرم تولید می شوند.
 • ورق آجدار 5 میل 2.5*1.25 متناسب با استانداردهای ST37 تولید می شود. همچنین مهم ترین ویژگی های این نوع از ورق های آجدار شامل موارد زیر است.
 • دارای مقاومت بسیار بالای هستند.
 • شکل پذیری بسیار راحتی دارند.
 • علاوه بر این استقامت و سختی نسبتا بالای دارند.
 • در برابر لغزش بسیار مقام هستند.
 • همچنین برای انواع جوشکاری نیز مناسب هستند.

کاربرد ورق روغنی آجدار 5 میل 125*250

 • این نوع از ورق های آجدار دارای کاربرد های بسیار متنوعی در صنایع مختلف هستند. ما در اینجا تنها به تعداد محدودی از کاربرد های رایج این ورق ها می پردازیم.
 • از مهم ترین دلایل استفاده از این نوع ورق های آجدار برای ایجاد امنیت و جلوگیری از لغزیدن و سر خوردن در هنگام راه رفتن و یا بالا رفتن از پله ها است. به همین دلیل از این نوع ورق ها در ساخت انواع پله ها یا سطوح شیب دار استفاده می شود. (جهت مطالعه بیشتر به ورق آجدار چیست مراجعه نمایید)
 • بعلاوه استفاده از این نوع از ورق های آجدار بر روی قسمت بار ماشین های حمل بار, مانند کامیون, وانت, یدک کش ها و تریلی ها با هدف جلوگیری از سر خوردگی و لغزش در هنگام ورود به قسمت بار, بسیار رایج است.
 • همچنین از این ورق های آجدار برای ساخت سقف و دیواره های آسانسور نیز استفاده می شود.
 • علاوه بر این, این نوع ورق ها در ساخت قطعات لوازم خانگی نیز کارایی دارند.
 • برای ساخت حفاظ در مناطق حساس نظامی نیز از این نوع ورق آجدار 5 میل 125*250 استفاده می کنند.

نحوه تولید ورق روغنی آجدار 5 میل 125*250

ساخت انواع ورق های آجدار عموما به روش نورد گرم است و به جزو طرح لوزی آن, فرآیند تولید نسبتا آسان و ساده ای دارند. به طور بسیار خلاصه می توان گفت که در این فرآیند, به ورقه فولادی در دمایی بالاتر از دمای تبلور خود حرارت داده می شود. سپس به وسیله مجموعه ای از غلتک های طرح دار و با حرکت های رفت و برگشتی, ضخامت آن کاهش می یابد. در ادامه و پس از بررسی های نهایی و رفع عیب های احتمالی, ورق های تولید شده در اندازه های مختلف برش داده می شوند. در نهایت این ورق های آجدار بسته بندی و به بازار آهن آلات عرضه می شوند. با توجه به اینکه روش های مختلفی برای تولید ورق های آجدار وجود دارد اما از آن جایی که تولید این ورق ها با روش نورد گرم بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است, این نوع از ورق ها به طور معمول با این روش تولید می شوند. (جهت مطالعه بیشتر به بهترین کارخانه تولید کننده ورق مراجعه نمایید)
مشاهده بیشتر توضیحات
جدید ترین مقالات