02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

اولین ساختمان فلزی جهان

اولین ساختمان فلزی جهان

فهرست اولین ساختمان فلزی جهان

اولین ساختمان فلزی جهان

ساختمان بیمه خانه شیکاگو

استفاده از قاب اسکلت آهنی برای شهرت تاریخی ساختمان بیمه خانه مرکزی بوده است که برخی مورخان این ساختمان را اولین آسمان خراش آمریکا می دانستند. این پروژه توسط ادوارد سی والر آغاز شد. والر در سال ۱۸۸۳ زمین های را برای شرکت بیمه متعلق به بریتانیا جمع آوری کرده بود تا ساختمان اداری جدید بنا کند. این شرکت در سال ۱۸۸۴ یک مسابقه طراحی برگزار کرد که توسط نماینده شیکاگو (آرتور سی دوکات) مدیریت می شد. دوکات به ویلیام لو بارون جنی فرصت داد تا اولین ساختمان اداری بلند خود را طراحی کند.

ساختمان بیمه خانه شیکاگو
ساختمان بیمه خانه شیکاگو

مشخصات ساختمان بیمه خانه شیکاگو

این ساختمان اولین ساختمان بلندی بود که از فولاد سازه ای در قاب خود استفاده کرد. اما اکثر ساختار آن از چدن و فرفورژه تشکیل شده بود. (جهت مطالعه به موزه آینده دبی مراجعه نمایید)

این سازه دارای ۱۰ طبقه از آهن و فولاد با اسکلت باربر و نمای آجر قرمز و گرانیت بود. در حین ساخت آن مقامات شهری آنقدر نگران بودند که ساختمان از بین برود که ساخت و ساز را برای مدتی متوقف کردند تا بتوانند از ایمنی آن اطمینان حاصل کنند. در سال ۱۸۹۰ دو طبقه در بالا اضافی شد که ارتفاع کل را به ۵۵ متر رساند. (جهت خرید و بررسی به قیمت پروفیل مراجعه نمایید)

مشخصات ساختمان بیمه خانه شیکاگو
مشخصات ساختمان بیمه خانه شیکاگو

این ساختمان علاوه بر اولین نسل جدید آسمان خراش های فولادی ساخته شده و در شهرهای سرتاسر آمریکا و جهان استانداردهایی را برای نوآوری هی مختلف ساختمانی از جمله آسانسورهای سریع و ایمن و مهاربندی بادی و لوله کشی مدرن تعیین کرد.

(جهت مطالعه بیشتر به بزرگترین تولیدکنندگان فولاد جهان مراجعه نمایید)

اتصالات سازه ساختمان بیمه

پرچ کردن مستلزم گرم کردن فلز می باشد که باعث انعطاف پذیری و بوسیله سوراخ کاری صفحات فلزی را به هم متصل می کردند با یک اتصال مکانیکی و بادوام می شد که در سال ۱۸۵۰ از آهن فرفورژه استفاده می کردند که نقاط قوت و معایب احتمالی داشت. (جهت مطالعه به مشهورترین سازه های فلزی مراجعه نمایید)

اتصالات سازه ساختمان بیمه
اتصالات سازه ساختمان بیمه

سازه ساختمان بیمه

در ساخت و ساز سنتی دیوارهای بیرونی به همراه ستون ها و تیرهای داخلی وزن سازه را تحمل می کردند. ستونهای چدنی مستطیل شکل توخالی و بلند طبقه بودند که تیرهای کف را نگه می داشتند. ستون های آهنی در بالای پایه های گرانیتی طبقه سوم قرار داشتند و برای حمایت از هفت طبقه بالا و سقف, یکی بر روی دیگری پیچ می شدند. (جهت مطالعه به بزرگترین سازه فلزی جهان مراجعه نمایید)

ساختمان بیمه خانه در سال 1931 تخریب شد و تا آن زمان بلندترین سازه شهر بود. تا راه را برای ساختمان فیلد (در حال حاضر به عنوان ساختمان بانک LaSalle شناخته می شود) باز کند. (جهت مطالعه به  برج توکیو مراجعه نمایید)

سازه ساختمان بیمه
سازه ساختمان بیمه

در سال ۱۹۹۶ شورای ساختمان های بلند و توسعه شهری برج Sears را به عنوان بلندترین سازه در جهان اعلام کرد. این تصمیم در سال ۲۰۱۳ گرفته شد. زمانی که تصمیم گرفته شد مرکز تجارت جهانی وان نیویورک بهترین برج ویلیس شیکاگو را داشته باشد. (جهت خرید و بررسی به قیمت ورق روغنی مراجعه نمایید)

 

جهت مطالعه بیشتر به ویکی پدیا مراجعه فرمایید.

آیا مفید بود ؟

بر روی ستاره ها کلیک نمایید

تلگرام
واتس‌اپ
ایمیل
فیسبوک
توییتر
پرینت
مقالات مرتبط
آهن (2)

فلز چیست؟

فلز چیست ؟ با ویژگی های فلزات آشنا شوید فلز چیست ؟ برای پاسخ به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *