پروفیل 80*80

توضیحات

پروفیل 80*80 ـ 3 و 4 کاربردها, نحوه تولید و مشخصات

پروفیل 80*80 ـ 3 چیست؟

اصطلاح پروفیل به نوع خاصی از لوله با سطح مقطع مستطیل یا مربع اطلاق می شود. اما پروفیل 80*80 ـ 3 چیست؟ این پروفیل در حالت لوله, دارای اضلاع مساوی است. این لوله مربع شکل بوده و هر ضلع ان ۸۰ میلی متر است و 3 میلی متر ضخامت دیواره دارد. ضخامت دیواره یکپارچگی ساختاری لوله و توانایی مقاومت در برابر فشار یا بار را تعیین می کند. این پروفیل ها از مواد اولیه گوناگونی ساخته می شوند و کاربردهای متفاوتی در صنعت دارند. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به پروفیل چیست مراجعه نمایید)

پروفیل
پروفیل

مشخصات فنی پروفیل 80*80

این لوله پروفیل به یک قسمت توخالی مربع شکل اشاره دارد. این مشخصات در تعیین ظرفیت تحمل بار, یکپارچگی سازه و سازگاری ان با کاربردهای مختلف بسیار مهم است. مواد مورد استفاده برای ساخت این لوله می تواند از مواد اولیه متفاوتی باشد؛ ولی معمولا از فولاد کربنی یا فولاد الیاژی استفاده می گردد. دلیل انتخاب این مواد مقاومت در برابر خوردگی است. مشخصات فنی این پروفیل عبارت اند از:

 1. ابعاد بیرونی: 80 در 80 میلی متر
 2. ضخامت دیوار: 3 میلی متر
 3. ابعاد داخلی: 74*74 میلی متر
 4. سطح مقطع: 5924 میلی مترمربع
 5. طول شاخه: 6 متر
 6. وزن هر شاخه: حدود 44.5 کیلوگرم
پروفیل
پروفیل

کاربردهای پروفیل 80*80

پروفیل ها نقش مهمی در پروژه های ساختمانی و مهندسی مدرن ایفا می کنند. پروفیل ها استحکام, تطبیق پذیری و دوام را در پروژه های مختلف تضمین می کنند. این پروفیل به دلیل ابعاد و ویژگی های منحصر به فرد خود متمایز است. از این پروفیل در صنعت ساخت و ساز برای ایجاد چارچوب های ساختاری مقاوم مانند پل ها و ساختمان ها و انبارها استفاده می شود. به دلیل داشتن استحکام استثنایی و ظرفیت تحمل بار معمولا برای ساخت قاب و تکیه گاه ماشین الات استفاده می گردد و ماشین الات را قادر می سازد تا در برابر نیروهای دینامیکی مقاومت کنند.

پروفیل 80*80 ـ 3 یک انتخاب ارجح برای ساخت تجهیزات و ایستگاه های کاری در صنایع مختلف از جمله ازمایشگاه ها و خطوط مونتاژ است. ظاهر تمیز و مدرن پروفیل, همراه با قابلیت پشتیبانی از لوازم جانبی مختلف مانند قفسه ها, پانل ها و تابلوهای تبلیغاتی ان را به گزینه ای عالی برای ایجاد سازه های نمایشگاهی چشم نواز و همه کاره تبدیل کرده است. جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به ورق سیاه چیست مراجعه نمایید)

پروفیل
پروفیل

نحوه تولید و ساخت پروفیل

در این قسمت نحوه تولید و ساخت پروفیل به روش نورد سرد را توضیح می دهیم. همان طور که مشخص است اول باید مواد اولیه را که به صورت کویل وجود دارند را تهیه کنیم. سپس این کویل ها را به دستگاه های مربوطه متصل می کنیم. در نورد سرد ادامه فرایند به این صورت است که مواد اولیه از یک سری غلتک ها و رول های نورد عبور کرده و کاهش تدریجی ضخامت و تغییر شکل پروفیل اتفاق می افتد. رول ها دارای شیارهایی هستند که با ابعاد پروفیل مورد نظر مطابقت دارد.

نوار فولادی از میان رول ها و غلتک ها عبور می کند, دچار تغییر شکل می شود و در نتیجه شکل مقطع مورد نظر به دست می اید. پس از به دست امدن شکل پروفیل عملیات پایانی که شامل صاف کردن, برش به اندازه مورد نظر و برش لبه است ادامه پیدا می کند. پس از انجام این کار پروفیل 80*80 ـ 3 به قسمت کنترل و کیفیت وارد می گردد. سپس به طور کامل بررسی می شود و بعد از تایید نهایی, بسته بندی و اماده ارسال است. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به آهن چیست مراجعه نمایید)

پروفیل
پروفیل

بررسی نحوه تولید پروفیل 80*80 – 4

پروفیل 80*80 – 4 چیست؟

پروفیل با استفاده از مقاطع فلزی که کیفیت های مختلفی دارند و از جنس فولاد هستند, ساخته می شود. این محصول به دلیل استحکام و مقاومت زیادی که در برابر تحمل فشار سازه بر روی خود دارد, در انواع صنایع به خصوص صنعت ساختمان سازی به کار می رود. پروفیل ها در اشکال مختلف تولید می شوند. از جمله پروفیل های قوطی شکل, Z شکل و لوله ای را می توان نام برد. پروفیل قوطی خود به دو شکل مربعی و مستطیلی تولید می شود. پروفیل 80*80 – 4 پروفیلی از نوع قوطی مربعی است.

پروفیل
پروفیل

مشخصات فنی پروفیل 80*80

پروفیل ها در سایزهای بسیار متنوعی تولید می شوند و هر کدام مشخصات فنی منحصربه فرد خود را دارند. قبل از اقدام به خرید, خریداران نیازمند دانستن مشخصات فنی محصول موردنظر خود همراه با جزئیات دقیق آن هستند. در ادامه به مشخصات فنی این نوع پروفیل را با جزئیات موردنیاز خریدار اشاره خواهیم کرد.

 1. طول و عرض این محصول 80 میلی متر است.
 2. ضخامتی برابر با 4 میلی متر دارد.
 3. به شکل قوطی و مربعی است.
 4. هر شاخه آن ارتفاعی به اندازه 6 متر دارد.
 5. وزن هر شاخه هم 61 کیلوگرم است.
پروفیل
پروفیل

کاربرد پروفیل 80*80

پروفیل قوطی در صنایع مختلفی به کار می رود. بسته به اندازه ای که دارد, از مقاومت های مختلفی در برابر انواع سازه برخوردار است؛ بنابراین بسته به میزان مقاومتی که دارد, در صنایع ساخت خودرو, تولید انواع نرده های فلزی, ساخت بدنه فلزی ساختمان ها, ساخت انواع پایه ها در سایزهای مختلف برای میز و صندلی, ساخت جاده ها و جهت افزایش استحکام سقف سوله ها به کار برده می شود. همچنین در تولید انواع لوازم و تجهیزات پزشکی, ورزشی, آموزشی و تفریحی, تولید لوازم خانگی و تولید انواع حفاظ کاربرد دارد. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به تفاوت پروفیل سبک و سنگین مراجعه نمایید)

پروفیل
پروفیل

نحوه تولید پروفیل 80*80

پروفیل ها به چندین روش مختلف تولید می شوند. نورد سرد, نورد گرم و روش ترکیبی از روش های تولید پروفیل ها هستند. هر روش خود به دو روش مستقیم و غیرمستقیم تقسیم می شود. پروفیل موردنظر نوعی پروفیل قوطی محسوب می شود. این پروفیل به روش مستقیم و با استفاده از نورد سرد تولید می گردد.

برای تولید در هر کدام از روش ها از کلاف های فولادی با سه استاندارد مختلف استفاده می کنند. پروفیل ها همیشه در یک استاندارد مشخص تولید نمی‎شوند. این استاندارد بسته به نیاز مشتری و محل کاربرد محصول متفاوت است.

پروفیل
پروفیل

برای تولید مستقیم پروفیل 80*80 – 4 کلاف فولادی در دستگاه قرار داده می شود؛ سپس به وسیله دستگاه کلاف از هم باز شده و به زیر گیوتین هدایت می شود. در این مرحله ورق فولادی به اندازه عرض تعیین شده از قبل برش می خورد. به هرکدام از این ورق ها بعد از برش طوقه می گویند. طوقه ها بعدازاین مرحله وارد مرحله ذخیره می شوند. مرحله ذخیره به دلیل کند بودن تولید مستقیم قبل از هر مرحله تعبیه شده است تا طوقه های موردنظر بعد از گذراندن هر مرحله در محل انباره برای انتقال به مرحله بعدی ذخیره شوند. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به اسکلت فلزی مراجعه نمایید)

بعد از آن طوقه ها یک به یک وارد مرحله صاف کننده و بعد از آن نوارها وارد مرحله فرمینگ و شکل گیری به وسیله غلتک های که در این مرحله قرار دارند, می شوند. سپس دستگاه دو سر طوقه ها را با فشار پرس به هم می رساند و آنها را جوش می دهد. سپس طوقه ها در مرحله سایزینگ بر اساس ارتفاعشان برش داده می شوند. در همین مرحله اگر پیچش یا خمشی در طوقه ها وجود داشته باشد, دستگاه آن را برطرف می‎کند. سپس به مرحله میز تخلیه برای بسته بندی می رسند و در نهایت بسته بندی می گردند.

پروفیل
پروفیل

توضیحات تکمیلی

وزن 43 کیلوگرم
ابعاد 600 × 8 × 8 سانتیمتر
سایز

3, 4

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پروفیل 80*80”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت
تلگرام
واتساپ
فیسبوک
تویتر