پروفیل 60*120

42,731 

محصولقیمتموجودیبروزرسانیپیش فاکتور
پروفیل 60*120 - 342,731 

در انبار موجود است

پروفیل 60*120 - 442,731 

در انبار موجود است

توضیحات

همه چیز درباره پروفیل 120*60 – 4 و 3

از تولید تا مصرف

پروفیل قطعه ای فلزی است که در صنایعی مانند ساختمان سازی, راه سازی یا ماشین سازی استفاده می شود. این محصول دارای انواع مختلفی است که به دو دسته پروفیل های باز و بسته تقسیم می شوند. پروفیل های باز شامل قطعاتی مانند تیرآهن, نبشی, میلگرد و… و پروفیل های بسته مواردی مانند لوله و قوطی را شامل می شوند. کاربرد این قطعه در صنایع گفته شده بسیار زیاد است, برای مثال از این قطعه در ساختمان سازی به منظور ساخت درب و پنجره استفاده می شود. پروفیل 120*60 – 4 میل یکی از انواع پروفیل های بسته است که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

پروفیل
پروفیل

پروفیل 120*60 – 4 چیست؟

پروفیل قطعه ای کاربردی در صنایع مختلف است که امروزه بیشتر در صنعت ساختمان سازی و به منظور ساخت انواع درب, پنجره, بالکن, نمای ساختمان و… استفاده می گردد. پروفیل ها از نظر سطح مقطع یا شکل هندسی به انواع مختلف باز و بسته تقسیم می شوند. پروفیل های بسته از نظر سطح مقطع مستطیل یا مربع شکل هستند و از نظر ابعاد و ضخامت انواع مختلفی دارند. یکی از انواع پروفیل های بسته, پروفیل با ابعاد 120*60 و ضخامت 4 میلی متر است که از نظر سطح مقطع, شکل مستطیل دارد. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به پروفیل چیست مراجعه نمایید)

پروفیل
پروفیل

مشخصات فنی پروفیل از نوع 120*60 – 4

اولین مشخصه این نوع پروفیل ابعاد آن است که آن را از نظر شکل هندسی یا مقطع به پروفیلی مستطیلی تبدیل می کند. این پروفیل دارای طول 120 و عرض 60 است و ورقی که با آن تولید می شود, 4 میلی متر ضخامت دارد. وزن پروفایل های مستطیلی 120*60 – 4 حدود 69 کیلوگرم است که بسته به مسائل مختلف مانند آلیاژی که در ساخت پروفیل به کار می رود و طول پروفیل, ممکن است کمتر یا بیشتر هم باشد. این پروفیل بسته به وزن و نوعی که دارد هم در دسته پروفیل های سنگین و هم در دسته پروفیل های سبک جای می گیرد.

پروفیل
پروفیل

کاربرد پروفیل های 120*60 – 4

پروفیل 120*60 در صنایع مختلف, کاربردهای متفاوتی دارد. بیشترین کاربرد این پروفیل از نوع پروفیل های بسته, در ساختمان سازی است اما در صنایع دیگری مانند صنعت کشاورزی, تولید ماشین آلات و دستگاه های صنعتی, ساخت تجهیزات ورزشی, راه سازی و… نیز کاربرد دارد. به طور خلاصه کاربرد پروفیل 120*60 – 4 را می توان به صورت زیر عنوان کرد:

 • ساخت ماشین آلاتی مانند تریلر, یدک کش, جرثقیل و….
 • ساخت و محکم سازی فضاها و تجهیزات ورزشی مانند سالن های ورزشی, صندلی در استادیوم ها و…
 • ساخت تجهیزات کشاورزی مانند ماشین آلات مختلف و چارچوب گلخانه ها
 • ساخت درب و پنجره مانند درب های کرکره ای برقی
 • سوله سازی
 • ساخت ستون های ساختمانی
 • ساخت تجهیزات انتقال مایعات مانند لوله های انتقال مایعات زیرزمینی و….
پروفیل
پروفیل

نحوه تولید پروفیل مدل 120*60 – 4

تولید تمام انواع پروفیل با هر ابعاد و ضخامتی, طی فرآیندی ثابت و مشخص انجام می شود. اولین مرحله از فرآیند تولید پروفیل ها تامین مواد اولیه است. در این مرحله ماده اولیه که بسته به نوع پروفیل ترکیبات مختلفی دارد آماده شده و به کارخانه تولید پروفیل ارسال می شود. ماده اولیه تولید پروفیل ها معمولا به صورت ورقه در اختیار مراکز تولید قرار می گیرد.

(جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به تفاوت پروفیل سبک و سنگین مراجعه نمایید)

دومین مرحله برش ورق های اولیه یا کلاف ها به شکل نوارهایی با عرض مشخص است که توسط دستگاه های خاص انجام می شود. بعد از برش نوارها و تبدیل آن ها به شکل مورد نظر, لبه های ورق به هم جوش می خورند و پروفیل بسته را تشکیل می دهند. در پروفیل باز, بعد از شکل دادن ورق آن را سرد می کنند. در نهایت بعد از بازبینی و اطمینان از کیفیت قطعات آن ها را به بازار ارسال می کنند.

روش گفته شده روش مستقیم تولدی پروفیل است اما روش دیگری هم برای تولید پروفیل 120*60 – 4 وجود دارد و آن, روش غیرمستقیم است که با کمک دستگاه نورد انجام می شود. در این روش شکل گیری قطعات با کمک دستگاه گفته شده انجام می شود و بعد از آن با دستگاه جوش مکانیکی مخصوص, ورقه ها را به هم جوش می دهند و به شکل پروفیل یا قوطی مورد نظر در می آورند. این پروفیل هم بعد از بازبینی و اطمینان از کیفیت محصول وارد بازار شده و در اختیار مشتریان قرار می گیرد. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به اسکلت فلزی مراجعه نمایید)

پروفیل
پروفیل

همه چیز درباره پروفیل 120*60 – 3

پروفیل محصولی فولادی است که سطح مقطع آن در تمام طول آن ثابت بوده و تغییر نمی کند. مقاطع پروفیل شکل های مختلفی از جمله دایره, مستطیل, مربع و حتی شکل باز دارند. پروفیل بر اساس کاربرد آن به دو دسته باز و بسته تقسیم می شود. پرویل های باز برای تولید تیرآهن, میلگرد, تسمه, نبشی و ناودانی استفاده می شود. پروفیل های بسته برای تولید لوله, قوطی پروفیل و… مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به معرفی پروفیل 120*60 – 3 می پردازیم.

پروفیل
پروفیل

پروفیل 120*60 – 3 چیست؟

برای ساخت پروفیل صنعتی از روش نورد سرد استفاده می شود. فرآیند تولید به این شکل است که ورق های فولادی به صورت رول شده در سایز مورد نیاز, وارد خط نبرد سرد می شوند و پس از اینکه فرم داده شدند, درز جوش آن از طریق مواد مذاب آلیاژی دوخته می شود. پس از این مراحل پروفیل صنعتی تولید می شود. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به ورق سیاه چیست مراجعه نمایید)

پس از تولید پروفیل, محصول نهایی در مقاطع مورد نیاز مانند مستطیل و مربع و در طول های 6 الی 12 متری برش می خورد و به صورت پروفیل باز و بسته مورد استفاده قرار می گیرد. پروفیل های صنعتی در دو نوع ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند که پروفیل های صنعتی مناسب تولید قطعات ساختمانی بوده و پروفیل ساختمانی در صنعت ساختمان سازی کاربرد دارد. از مهم ترین مشخصات پروفیل 120*60 – 3 می توان به شکل پذیری و جوش پذیری بالای آن اشاره کرد. همچنین این پروفیل آهنی, از فولادهای نرم و کم کربن تولید شده است.

پروفیل
پروفیل

چگونگی بررسی وزن پروفیل

بر اساس چگالی می توان وزن پروفیل را به سادگی به دست آورد. به این صورت که فرض کنید چگالی فولاد مورد نظر 85/7 گرم بر سانتی متر مکعب است. یعنی هر سانتی متر مکعب از آن فولاد 85/7 گرم وزن دارد. بنابراین زمانی که شما بتوانید حجم یک مقطع پروفیل را به دست آورید, با ضرب کردن در چگالی, وزن آن نیز محاسبه می شود. این فرمول برای تمام مقاطع فولادی مورد استفاده قرار می گیرد. باید دقت داشته باشید که از چگالی مخصوص همان مقطع برای محاسبه وزن آن استفاده کنید. تنها بخش سخت این فرمول این است که به دست آوردن حجم یک متریال فولادی همیشه کار راحتی نیست. برای پروفیل هایی که شکل مقطع آن ها هندسی و منظم است مانند دایره, مربع و مستطیل, استفاده از این فرمول راحت است.

پروفیل
پروفیل

ویژگی های پروفیل 120*60 – 3

 • عنوان: پروفیل 120*60 – 3
 • سایز کالا: 120*60
 • ضخامت: 3
 • محل بارگیری: کارخانه تولید کننده
 • نوع استاندارد: سنگین
 • واحد فروش کالا: کیلوگرم
 • نوع کالا: پروفیل صنعتی و ساختمانی

کاربرد پروفیل 120*60 – 3

از این پروفیل می توان در دو صنعت ساختمان و تولید قطعات ساختمانی و صنعتی استفاده کرد. صنایعی که از این پروفیل بیشتر استفاده می کنند عبارتند از: کشاورزی, خودروسازی, ساختمان سازی و… . همچنین برای ساخت وساز باربند وانت, تریلر, حصارکشی, اسکلت ساختمان و… از این پروفیل استفاده می شود.

پروفیل
پروفیل

پروفیل ساختمانی:

محصولاتی که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند را پروفیل ساختمانی می گویند. مانند پروفیل مورد استفاده در ساخت پنجره و درب های آلومینیومی.

پروفیل صنعتی:

زمانی که پروفیل در صنایع گوناگونی مانند نظامی و خودروسازی مورد استفاده قرار می گیرد, آن را پروفیل صنعتی می گویند. در صنایعی مانند خودروسازی استفاده از لوازم صنعتی با خصوصیت های الکتریکی و مکانیکی مناسب, از اهمیت بالایی برخوردار هستند. پروفیل های صنعتی که در صنایع ساخت وسایل نظامی و خودروسازی مورد استفاده قرار می گیرند, باید ویژگی های الکتریکی و مکانیکی بالایی داشته و کارگاه تولیدی آن ها باید دانش و مهارت فنی لازم را در تولید پروفیل صنعتی داشته باشد.

پروفیل
پروفیل

 

توضیحات تکمیلی

وزن 43 کیلوگرم
ابعاد 600 × 6 × 12 سانتیمتر
سایز

3, 4

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پروفیل 60*120”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت
تلگرام
واتساپ
فیسبوک
تویتر
جدید ترین مقالات
فولاد سبز چیست

فولاد سبز چیست

فولاد سبز چیست؟ صنعت فولاد عامل مهمی در اقتصاد جهانی است. فولاد سبز تقریبا در

کربن زدایی در فولاد

کربن زدایی فولاد

کربن زدایی فولاد کربن زدایی زمانی اتفاق می افتد که اتم های کربن در سطح