پروفیل 40*80

42,731 

محصولقیمتموجودیبروزرسانیپیش فاکتور
پروفیل 40*80 - 2.242,731 

در انبار موجود است

پروفیل 40*80 - 2.542,731 

در انبار موجود است

پروفیل 40*80 - 342,731 

در انبار موجود است

پروفیل 40*80 - 442,731 

در انبار موجود است

توضیحات

مراحل تولید پروفیل 80*40 – 2.5 , 2.2

پروفیل 80*40 – 2.5 چیست؟

پروفیل 80*40 – 2.5 از جمله تولیدات فلزی بوده که با آلیاژهای مختلف یک فلز و یا مواد اولیه متفاوت تولید می گردد. این مقاطع فولادی تو خالی بوده و انواع گوناگونی دارند. یکی از فاکتورهای دسته بندی پروفیل های تولید شده تناسب با ضخامت آن ها است. پروفیل هایی که ضخامت آن ها از 1.5 میلی متر کمتر است در گروه پروفیل های سبک و آن هایی که ضخامتی بالاتر از 1.5 میلی متر دارند, در دسته سنگین جای می گیرند. به این خاطر که پروفیل های سنگین از ضخامت بالاتری برخوردار هستند, مقاومت و استقامت بیشتری هم دارند و اغلب مورد استفاده در صنایع سنگین هستند. پروفیل 80*40 در دسته سنگین قرار دارد. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به پروفیل چیست مراجعه نمایید)

مشخصات فنی پروفیل 80*40

هر یک از مقاطع پروفیلی از مشخصات فنی خاصی برخوردار بوده و ویژگی های مختص به خود را دارند. به دلیل تنوع بالای این محصول بهتر است به هنگام خرید مشخصات فنی محصول و میزان تطابق آن با نیاز مصرف شونده مدنظر قرار گرفته شود. در ادامه برخی از مشخصات این محصول بیان شده است. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به آهن چیست مراجعه نمایید)

 • ضخامت این مقطع به اندازه ۲.۵ میلی متر است.
 • طول آن معادل با ۸۰ میلی متر و عرض آن هم 40 میلی متر است.
 • وزن هر شاخه به طور تقریبی بین 30 تا 35 کیلوگرم است.
 • هر شاخه دارای 6 متر ارتفاع است.
 • معمولاً این نوع پروفیل به صورت بسته تولید می گردد.
 • به صورت مستطیلی تولید می شود.
 • تو خالی است.

کاربرد پروفیل 80*40 – 2.5

 • پروفیل ها بسته به اندازه ای که دارند در صنایع گوناگونی به کار می روند. در صنایع مثل خودروسازی, ساختمان سازی و در مکان های چون خیابان ها و راه پله ها کاربرد دارد. انواع کاربردهای پروفیل 80*40 – 2.5 در زیر آمده است. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به تفاوت پروفیل سبک و سنگین مراجعه نمایید)
 • مورد استفاده در تولید انواع صندلی و میز
 • مورد استفاده برای صنعت تولید اتومبیل
 • مورد استفاده برای ساخت انواع چهارچوب ها مخصوصا چهارچوب های درب و پنجره های ساختمان
 • مورد استفاده برای ساخت انواع کرکره های فروشگاه ها
 • مورد استفاده برای تولید انواع نرده های کنار خیابان ها, راه پله ها و…

نحوه تولید پروفیل 80*40

لازم است بدانید که پروفیل ها به طور کلی با دو صورت مستقیم و غیر مستقیم تولید می گردند. ولی نکته ای که باید در ساخت انواع پروفیل ها در نظر داشت, کیفیت و نوع مواد اولیه آن ها است. بهره گیری از مواد اولیه نامرغوب نه تنها به ضرر مشتری است, بلکه در بیشتر مواقع باعث بروز مشکل در فرآیند تولید هم می گردد. ساخت این نوع پروفیل‎ ها طی چند مرحله و به طور خلاصه به صورت زیر است.

 • در مرحله نخست با توجه به شکل سطح مقطع, سایز و اندازه هایی که از پیش در نظر گرفته شده است, ورق ها را برش می دهند.
 • در مرحله بعدی ورق ها را به کمک دستگاه های مخصوص به هم نزدیک کرده و دو لبه آن را جوش می دهند. با انجام عمل درز گیری, ورق به حالت پروفیل مد نظر در می آید.
 • در سومین مرحله با بهره گیری از مواد شیمیایی که در آب حل شده اند, پروسه خنک کردن انجام می پذیرد.
 • پس از آن به کمک دستگاه ها و ابزارآلات صنعتی فرم دهی و اندازه پروفیل ها تعیین و برش های لازم انجام می پذیرد.
 • در پایان بعد از بازرسی های نهایی و رفع عیوب احتمالی محصول نهایی, پروفیل 80*40 – 2.5 بسته بندی شده و وارد بازار آهن آلات می گردد.

پروفیل 80*40 – 2.2

پرکاربرد, سبک و محبوب

پروفیل ها یکی از مصالح پرکاربرد در مصارف ساختمانی و صنعتی هستند که از شکل دهی و کشش فلزات ساخته می شوند. مزیت های به کارگیری پروفیل در تقویت و تجهیز ساختمان ها, از مهم ترین اهداف ساخت این سازه های فلزی است. امروز قصد داریم پروفیل 80*40 – 2.2 را به شما معرفی کرده, مشخصات فنی آن را بررسی نماییم, کاربردهای این پروفیل را بشناسیم و در نهایت با نحوه تولید آن آشنا شویم. با ما همراه باشید. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به اسکلت فلزی مراجعه نمایید)

پروفیل 80*40 – 2.2 چیست؟

پروفیل ها را می توان یک مکعب مستطیل توخالی فلزی تعریف کرد. پروفیل 80*40 با ضخامت 2.2 یک مقطع فولادی توخالی با ابعاد مشخص است, و به طور گسترده در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود. آلیاژهای مختلفی که در ساخت این پروفیل به کار می رود, می تواند کیفیت و وزن آن را دچار تغییر کند. «گشتاور دوم سطح» بالایی نسبت به دیگر پروفیل ها دارد و این مورد باعث می شود تا این نوع پروفیل از استحکام بالاتری برخوردار باشد. این استحکام بالا به همراه وزن پایین سبب شده است که به لحاظ فنی و اقتصادی موردتوجه قرار بگیرد و ازاین رو محبوبیت و استفاده بالایی دارد. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به ورق سیاه چیست مراجعه نمایید)

مشخصات فنی پروفیل 80*40 – 2.2

80*40 به ابعاد این پروفیل در مقیاس میلی متر اشاره دارد. در قسمت پایانی نام این پروفیل, عدد 2.2 نشان دهنده ضخامت ورقی است که از آن پروفیل تولید می شود. در استانداردهایی که «DIN 2395» تعریف کرده, وزن این قوطی فولادی باید در حدود 3.8 کیلوگرم در هر متر باشد. اهمیت وزن پروفیل ها در قیمت گذاری, سبب شده تا در نام آنها از مشخصات هندسی پروفیل استفاده شود, بنابراین وزن هر پروفیل را می توان با فاکتورهایی که در نام آن وجود دارد محاسبه کرد. جداول استانداری در دسترس هستند که وزن موردنیاز هر پروفیل با ابعاد مشخص در آنجا نوشته شده, و پروفیل هایی که خارج از چارچوب این وزن حداقلی قرار گیرند غیراستاندارد تلقی می شوند.

کاربرد پروفیل 80*40 – 2.2

پروفیل 80*40 – 2.2 یک مقطع فولادی پر استفاده در صنعت ساختمان و به خصوص صنعت ساختمانی ایران است. این نوع پروفیل محبوبیت زیادی در مواردی از جمله در و پنجره, راه پله و نرده کشی دارد. همچنین ازآن جایی که این پروفیل از سبکی, انعطاف پذیری و استقامت بالا برخوردار است در ساخت سوله, قاب انبار و گلخانه ها می توان از این پروفیل بهره برد.

نحوه تولید پروفیل 80*40 – 2.2

در اکثر مواقع از فولاد S235 و S355 برای تولید این نوع پروفیل استفاده می شود. فرایند شکل دهی و تولید این پروفیل در بیشتر موارد با استفاده از غلتک داغ اتفاق می افتد. در روش غلتک داغ, فلز موردنظر از میان دو غلتک که در مسیر مخالف یکدیگر در حرکت هستند عبور می کند. در این میان اصطکاک ایجاد شده باعث حرکت روبه جلو فلز شده و ضخامت آن کاهش یافته و طول آن افزایش می یابد.

در این مطلب اطلاعاتی در خصوص پروفیل با ابعاد 80*40 و ضخامت ورق 2.2 میلی متر در اختیار شما گذاشتیم. باتوجه به گسترش کاربرد پروفیل در صنایع مختلف, ابعاد متفاوتی از آن تولید شد که هر کدام ویژگی های خاص خودش را دارد. پروفیل معرفی شده در این مطلب به علت وزن مناسب و درعین حال استحکام بالا از پروفیل های اقتصادی در بازار به شمار می رود. مشخصات موردنظر باعث شده که پروفیل 80*40 – 2.2 در موارد متعددی به خصوص در صنعت ساختمان کارایی بالایی داشته باشد.

توضیحات تکمیلی

وزن 25 کیلوگرم
ابعاد 600 × 4 × 8 سانتیمتر
سایز

2.2, 2.5, 3, 4

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پروفیل 40*80”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت
تلگرام
واتساپ
فیسبوک
تویتر
جدید ترین مقالات
فولاد سبز چیست

فولاد سبز چیست

فولاد سبز چیست؟ صنعت فولاد عامل مهمی در اقتصاد جهانی است. فولاد سبز تقریبا در

کربن زدایی در فولاد

کربن زدایی فولاد

کربن زدایی فولاد کربن زدایی زمانی اتفاق می افتد که اتم های کربن در سطح