02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

پروفیل 30*60

38,180 تومان

توضیحات تکمیلی

وزن 19 کیلوگرم
ابعاد 600 × 3 × 6 سانتیمتر
سایز

2.2, 2.5, 3

قیمت پروفیل

پروفیل 60*30 – 3 و 2.5 و 2.2 چیست

و چه ویژگی هایی دارد؟

احتمالا شما هم تاکنون اسم پروفیل را شنیده اید. پروفیل ها طیف گسترده ای از محصولات فولادی هستند که در ساختمان سازی و صنعت بسیار استفاده می شوند. پروفیل 60*30 – 3, به عنوان یکی از انواع پروفیل, کاربردهای زیادی دارد که در ادامه توضیحاتی درباره مشخصات فنی, کاربردها و نحوه تولید آن ارائه می دهیم.

پروفیل 60*30 – 3 چیست؟

پروفیل (Profile) به مجموعه بزرگی از مقاطع فولادی تو خالی گفته می شود که شکل سطح مقطع آن ها بسیار متنوع بوده و هر کدام کاربردهای مخصوص خود را دارند. پروفیل ها را از نظر کاربرد, جنس و شکل سطح مقطع می توان دسته بندی کرد. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به پروفیل چیست مراجعه نمایید) پروفیل ها از نظر کاربرد, دو دسته صنعتی و ساختمانی هستند. معمولا ضخامت پروفیل های صنعتی 4 میلی متر و بیشتر است. به همین دلیل پروفیل 60*30 با ضخامت 3 میلی متر جزو پروفیل های ساختمانی است.
پروفیل
پروفیل
از نظر شکل ظاهری سطح مقطع نیز دو نوع پروفیل وجود دارد. پروفیل باز و پروفیل بسته. سطح مقطع پروفیل های بسته معمولا به شکل T ,U و Z است, در حالی که پروفیل های بسته سطح مقطع مربع و مستطیل شکل دارند. این نوع از پروفیل با ابعاد 30 در 60 میلی متر در دسته پروفیل های بسته جای می گیرد.

مشخصات فنی پروفیل 60*30 – 3

این نوع از پروفیل جزو پروفیل های ساختمانی با شکل سطح مقطع مستطیلی بوده که طول و عرض و ضخامت آن به ترتیب 60, 30 و 3 میلی متر است. وزن هر شاخه 6 متری این پروفیل نیز حدود 26 کیلوگرم محاسبه می شود. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به آهن چیست مراجعه نمایید)
پروفیل
پروفیل

کاربرد پروفیل 60*30 – 3

همانطور که گفته شد پروفیل 60*30 – 3 نوعی از پروفیل ساختمانی بوده, به همین دلیل, عمده مصرف و کاربرد آن در ساخت وساز, شهرسازی و عمران است. از جمله کاربردهای این پروفیل در مصارف ساختمانی شامل ساخت انواع حصار برای ساختمان ها, ساخت نرده پله ها, ساخت در و پنجره های آهنی, ساخت پایه میز و صندلی اشاره کرد.

نحوه تولید پروفیل 60*30 – 3

برای تولید این نوع از پروفیل می توان دو روش مستقیم و غیر مستقیم استفاده کرد. از میان این دو روش تولید, روش مستقیم بیشترین کاربرد را در صنعت ایران دارد. این روش شامل سه مرحله کلی برش کاری, رول فرمینگ و جوشکاری است. در مرحله برش, ورق های فولادی که به عنوان ماده اولیه استفاده می شوند, توسط دستگاه برش به نوارهای با ابعاد مشخص برش داده می شوند. پیش از مرحله رول فرمینگ, نوارها با عبور از بین یک سری غلطک صاف می شوند.
پروفیل
پروفیل
سپس به منظور شکل دهی به نوارهای فولادی و نزدیک شدن لبه های آن به یکدیگر, نوارها از بین غلطک هایی عبور داده می شوند که به عملیات رول فرمینگ معروف است. سپس برای برطرف شدن خمش یا انحناهای احتمالی ایجاد شده, عملیات تاب گیری روی پروفیل ها انجام می گیرد. مرحله آخر نیز فرایند جوشکاری روی لبه های به هم نزدیک شده است. در نهایت نیز پروفیل های 30 در 60 تولید شده در اندازه های 6 متری برش داده شده و کیفیت آن ها مورد بازرسی قرار می گیرد. در روش غیر مستقیم, نوارهای ایجاد شده از مرحله برش, توسط روش های مختلف فرم دهی شعاعی, مرکزی و یا لبه دار به لوله های درزدار تبدیل می شوند. سپس با استفاده از قالب های مختلف پروفیل با شکل مورد نظر تولید می شود. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به تفاوت پروفیل سبک و سنگین مراجعه نمایید) پروفیل به عنوان یکی از محصولات فولادی, کاربردهای زیادی در زمینه های مختلف دارد. در این مطلب پروفیل 60*30 – 3 را به شما معرفی کردیم. آیا شما تجربه ای در استفاده از این نوع از پروفیل دارید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.
پروفیل
پروفیل

با پروفیل 30*60 – 2.5 چقدر آشنایی دارید؟

ساختمان سازی یکی از صنایعی است که در آن از مصالح فراوانی استفاده می شود. یکی از مصالحی که کاربرد گسترده ای در ساخت و ساز دارد, پروفیل است که در دو شکل صنعتی و ساختمانی وجود دارد. پروفیل 30*60 – 2.5 از جمله پروفیل هایی است که بیشتر جهت ساخت درب و پنجره و همچنین ساخت خودرو از آن استفاده می شود. استحکام بالای این محصول و ویژگی های خاصی که دارند منجر شده است که از آن در ساخت و ساز به وفور استفاده شود. در این مطلب در زمینه پروفیل 30*60, موارد استفاده و شیوه تولید آن بیشتر صحبت خواهیم کرد. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به اسکلت فلزی مراجعه نمایید)
پروفیل
پروفیل

پروفیل 30*60 – 2.5 چیست؟

در حال حاضر با اطمینان می توان گفت که هیچ پروژه ساختمان سازی بدون مصرف پروفیل ها قابل انجام نخواهد بود. به نظر شما پروفیل را چگونه می توان توصیف کرد؟ در پاسخ به این پرسش باید بدانید که پروفیل ها مقاطعی از جنس فلز هستند و به دو صورت باز و بسته به بازار عرضه می شوند. در کشور ما به پروفیل لفظ قوطی پروفیل با مقطع مربع و مستطیل نیز اطلاق می شود. پروفیل ها در صنعت و ساختمان سازی نقش مهمی را ایفا می کنند از این رو قیمت آن بر روی پروژه نهایی بسیار اثرگذار است.

مشخصات فنی پروفیل 30* 60

این محصول دارای ابعادی به طول 60, عرض 30 و ضخامت 2.5 میلیمتر است. وزن هر شاخه پروفیل 30*60 21 کیلوگرم تعیین شده است و از نوع پروفیل های با سطح مقطع مستطیل شکل به حساب می آید. این نوع پروفیل در دسته پروفیل های صنعتی و ساختمانی قرار می گیرد و دارای استاندارد S37 است. از این محصول در ساختمان سازی استفاده فراوانی می شود. در ادامه مطلب با کاربردهای پروفیل بیشتر آشنا خواهید شد.
پروفیل
پروفیل

کاربرد پروفیل 30*60 با ضخامت 2.5

پروفیل های مستطیل شکل بیشتر در صنعت خودروسازی جهت تولید اتاق خودروهای سنگین و سبک, باربند, یدک کش ها, ساخت تجهیزات پزشکی مانند وسایل مخصوص حمل بیمار, تخت بیمارستان و… استفاده می شوند. یکی دیگر از کاربردهای پروفیل 30*60 – 2.5 ساخت لوازم خانگی نظیر جالباسی, بخش پایه میز و صندلی, سرویس غذاخوری از جنس فلز, قفسه های فلزی و… است. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به ورق سیاه چیست مراجعه نمایید)
پروفیل
پروفیل

نحوه تولید پروفیل 30* 60

از جمله روش هایی که در طی آن پروفیل ساخته می شود, روش مستقیم است. در این روش ابتدا ورق از بین قالب های محرک عبور می کند و بعد از جوش خوردن دو لبه ورق به وسیله جوش از نوع فرکانسی, در بخش سایزینگ تشکیل می شود. البته پروفیلی که بر اثر نیروی حاصل از قالب و حرارت جوش تولید می شود کامل نیست و باید به کمک پیچش گیر و بر اثر نیروهای خمش, پیچش و کمانش مجددا اصلاح شود. در مرحله بعد پروفیل به وسیله اره اتومات به فاصله 66 متر بریده شده و به تعداد دلخواه بسته بندی خواهد شد.
 • تولید پروفیل به روش غیر مستقیم
 • تولید پروفیل به شیوه غیر مستقیم در دستگاه نورد انجام می شود و شامل مراحل زیر خواهد بود:
 • تبدیل شدن به شکل لوله به کمک روش خم کردن
 • جوش خوردن لبه ها در بخش سایزینگ
 • مرحله پیچش گیر
پروفیل
پروفیل

تولید محصول نهایی

همان طور که متوجه شدید, یکی از انواع پروفیل های پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی, پروفیل 30*60 با ضخامت 2.5 میلیمتر است. این نوع پروفیل به دو شیوه مستقیم و غیر مستقیم قابل تولید است و کاربردهای زیادی در صنایع ساختمان و خودرو سازی دارد.

پروفیل 30*60 – 2.2 چگونه تولید می شود؟

پروفیل یکی از مصالح فلزی پرکاربرد در ساختمان سازی است. این محصول انواع متنوعی دارد و با ضخامت های مختلف تولید می شود. پروفیل 30*60 – 2.2 یکی از این محصولات به شمار می آید. هر کدام از پروفیل ها با توجه به جنس و خصوصیاتی که دارند در قسمت خاصی از صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مثال از پروفیل آلومینیومی بیشتر در ساخت در و پنجره ساختمان استفاده می شود. در این مطلب در رابطه با پروفیل 30*60 با ضخامت 2.2 میلیمتر, کاربرد و شیوه تولید آن بیشتر توضیح خواهیم داد.
پروفیل
پروفیل

پروفیل 30*60 – 2.2 چیست؟

پروفیل در لغت به معنای یک مقطع ثابت با طول و عرض مشخص است البته در زبان لاتین به وسایل و تجهیزاتی اطلاق داده می شود که از آن ها جهت ساخت درب, نمای ساختمان, پنجره و… استفاده می شود. به طور کلی در صنعت ساخت و ساز دو نوع پروفیل باز و بسته مورد استفاده قرار می گیرد. پروفیل های باز تنوع بالایی دارند و در ابعاد مختلف ساخته می شوند. از این نوع پروفیل ها در ساختمان سازی جهت ساخت تیرآهن, میلگرد, نبشی و… به عنوان مصالح مصرفی استفاده می شود. پروفیل نوع Z یکی از انواع پروفیل های باز محسوب می شود. این نوع پروفیل در ساخت و سازهایی با ابعاد بزرگ کاربرد دارد. اما از پروفیل های بسته جهت تولید قوطی, پروفیل از نوع پی وی سی, پروفیل های ویژه کرکره برقی و… استفاده خواهد شد.
پروفیل
پروفیل

مشخصات فنی پروفیل 30*60

این نوع پروفیل دارای ابعادی به طول 60, عرض 30 و ضخامت 2.2 میلیمتر است و از نوع پروفیل مستطیلی شکل به حساب می آید. وزن تقریبی هر شاخه پروفیل حدود 16 کیلوگرم است. همچنین میزان طول هر شاخه پروفیل استاندارد حدود 6 متر مشخص شده است. پروفیل 30* 60 در دسته پروفیل سبک قرار می گیرد و در صنعت و ساختمان سازی بسیار پرکاربرد است. لازم به ذکر است که قیمت پروفیل 30*60 – 2.2 بر اساس وزن آن تعیین می شود. برای محاسبه کافی است قیمت هر شاخه پروفیل را در وزن آن ضرب کنید. البته جنس پروفیل نیز روی قیمت آن اثرگذار خواهد بود.
پروفیل
پروفیل

کاربرد پروفیل 30*60

پروفیل های مستطیل شکل کاربرد فراوانی دارند. از جمله موارد استفاده از این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • صنعت کشاورزی جهت تولید ابزار آلات, ماشین کشاورزی و…
 • صنعت خودروسازی برای ساخت اتاق خودرو, تریلرها, یدک کش و…
 • صنعت ساختمان سازی جهت تولید درب, پنجره و…
پروفیل
پروفیل

نحوه تولید پروفیل 30*60 با ضخامت 2.2 چگونه است؟

به طور کلی پروفیل ها به دو روش مستقیم و غیر مستقیم ساخته می شوند. روش مستقیم همان تولید پروفیل از طریق نورد سرد است و شامل مراحل زیر است:
 • برش ورق
 • رول فرمینگ
 • جوشکاری
پروفیلی که به روش غیر مستقیم تولید می‎شود به آن لوله فلزی درزدار نیز گفته می شود و به کمک شیوه های شکل دهی مرکزی, لبه ای و شعاعی به فرم قوطی درمی آید. پروفیل 30*60 مستطیل شکل با ضخامت 2.2 یکی از مصالح ساختمانی پرمصرف در صنعت ساختمان سازی به شمار می آید. از این نوع پروفیل به شکل گسترده در صنعت خودروسازی, کشاورزی, ساخت تجهیزات پزشکی, ساخت و ساز و… استفاده می شود.
پروفیل
پروفیل
مشاهده بیشتر توضیحات

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پروفیل 30*60”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین مقالات