پروفیل 25*25

توضیحات

بررسی روش تولید پروفیل 25*25 – 2.2 و 2.5

پروفیل 25*25 – 2.2 چیست؟

هر مقطعی که از جنس فولاد است را پروفیل می نامند. اما آنچه که در بازار به فروش می رسد مقطعی فولادی دارای درز است. مقطع های موجود در بازار معمولا تو خالی هستند. در تولید این محصول از ورق های فولادی استفاده می گردد. این محصول بر اساس شکلی که تولید می شود در دو نوع بسته و باز قرار می گیرد. نوعی از پروفیل بسته پروفیل 25*25 – 2.2 است. این نوع را پروفیل قوطی می نامند. قوطی ها در ساختمان سازی و صنایع مختلف کاربرد دارند. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به پروفیل چیست مراجعه نمایید)

پروفیل
پروفیل

مشخصات فنی پروفیل

از آنجا که پروفیل ها انواع مختلف زیادی دارند و از ابعاد بسیاری متفاوتی برخوردارند و هر کدام با مشخصات خاص خود در بخش به خصوصی از صنعت به کار می روند, دانستن مشخصات فنی آنها برای خریدی مناسب با نیاز افراد لازم است. مشخصات فنی این نوع پروفیل در زیر آمده است. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به پروفیل چیست مراجعه نمایید)

 • ضخامت آن 2.2 میل است.
 • عرض پروفیل مورد نظر 10 میلی متر است.
 • طول آن 20 میلی متر است.
 • شکلی مستطیلی دارد.
 • ارتفاع هر شاخه 6 متر است.
 • هر شاخه وزنی معادل 6.3 کیلوگرم دارد.
 • قیمت این محصول بدون مالیات 33761 تومان است.
پروفیل
پروفیل

کاربرد این نوع پروفیل

چون این مدل پروفیل شبیه به قوطی است و دوام و استحکام بسیاری دارد, در صنایع مختلف به کار می رود. از ویژگی های این قوطی ها تحمل بار زیاد و سبکی آنها در هنگام حمل است, بنابراین در صنایعی که نیاز به تحمل بار بر روی پروفیل را دارند به کار می رود. این نوع محصول در تولید نرده برای انواع مصرف های خانگی و صنعتی, در ساخت تجهیزات موردنیاز خودرو, در تولید انواع چهارچوب ها و در ساخت در و پنجره کاربرد فراوانی دارد. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به سازه های فلزی جهان مراجعه نمایید)

پروفیل
پروفیل

نحوه تولید پروفیل موردنظر

در تولید پروفیل 25*25 – 2.2 از ورق استاندارد ST37 استفاده می شود. نوع ورق استفاده شده تولید این محصول مهم است. باید دارای خواص و ویژگی های باشد تا در هنگام تولید برای سازنده مشکلی ایجاد نکند و کیفیت نهایی کار هم نیاز مصرف کننده را تأمین کند.

برای تولید پروفیل ابتدا ورق های فولادی را به شکل کلافی در می آورند. سپس کلاف ها را روی کلاف گیر قرار می دهند. کلاف گیر می چرخد و سپس به سمت طوقه ها هدایت می شود و از بین غلتک ها عبور می کند. در نتیجه ورق صاف و یک دست می شود. سر ورق در نهایت به وسیله گیوتین برش داده می شود. غلتک دیگری به نام تغذیه ورق را هدایت می کند و به شافت می رساند. دو شافت اصلی که روی آنها تیغه های قرار دارند, با عبور ورق از شافت ها, تیغه ها کار برش را انجام می دهند. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به آهن چیست مراجعه نمایید)

پروفیل
پروفیل

از این مرحله به بعد ورق توسط نوار جمع کن موجود در دستگاه کشیده می شود. سپس ورق ها برای تولید پروفیل 25*25 – 2.2 به مرحله جوشکاری منتقل می شوند. در این مرحله ورق ها جوش داده می شوند. بعد محصول وارد فرایند صاف کردن پیچش می شود. بعد از صاف کردن پیچش در نهایت محصول به مرحله بسته بندی می رسد.

پروفیل های تو خالی به دو روش نورد گرم و سرد تولید می شوند. هنگام تولید با روش نورد گرم در دمای 700 تا 900 سانتی گراد به ورق فولادی شکل می دهند. نورد سرد اما تولید در دمای کمتری صورت می پذیرد. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به تفاوت پروفیل سبک و سنگین مراجعه نمایید)

پروفیل
پروفیل

پروفیل 25*25 – 2.5

4 ویژگی منحصر به فرد آن

پروفیل ها یکی از محصولات فولادی پرکاربرد و بسیار مهمی هستند که در صنایع مختلف به خصوص ساخت و ساز به وفور از آن ها استفاده می شود. فرآیند و چگونگی تولید پروفیل ها به مقدار بسیار زیادی بر کیفیت نهایی و در نتیجه بر قیمت نهایی آن ها تاثیر می گذارد. این پروفیل ها به طور کلی به دو روش مستقیم و غیر مستقیم ساخته و پرداخته می شوند.

همچنین پروفیل ها به دو دسته سبک و سنگین تقسیم می شوند که این تقسیم بندی بر اساس ضخامت پروفیل های فلزی است. ما در این معرفی به بیان ویژگی ها و کاربرد ها و همچنین چگونگی تولید پروفیل 25*25 – 2.5 می پردازیم. لطفا تا پایان معرفی پروفیل 25*25 با ضخامت 2.5 میلی متر ما را همراهی کنید. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به ورق سیاه چیست مراجعه نمایید)

پروفیل
پروفیل

پروفیل 25*25 – 2.5 چیست

پروفیل در صنایع و همچنین ساخت و ساز, به محصول فلزی که برای ساخت درب, پنجره و نمای ساختمان استفاده می شود, گفته می شود. پروفیل 25*25, 11 کیلوگرم وزن و ضخامتی برابر با 2.5 میلی متر دارد. این پروفیل ها که در دسته پروفیل های سنگین قرار دارند, دارای مزایای فراوانی هستند. تعداد مختصری از مزایای این نوع پروفیل ها شامل موارد زیر است.

 1. این نوع پروفیل ها در مقابل انواع ساییدگی ها مقاوم هستند.
 2. به علاوه خاصیت جوش پذیری نسبتا زیاد دارد.
 3. همچنین این پروفیل ها دارای مقاومت و استحکام بسیار بالا در برابر انواع فشارها هستند.
 4. پروفیل های 25*25 قابلیت اتصال به اکثر محصولات فولادی را دارند.
پروفیل
پروفیل

کاربرد پروفیل فلزی 25*25 – 2.5

بهتر است بدانید که این پروفیل ها دارای اشکال مربع, مستطیل و دایره ای هستند. از آنجایی که پروفیل 25*25 – 2. پروفیل 25*25 – 2.5 از وزن نسبتا مناسبی برخوردار است در نتیجه در بسیاری از صنایع از جمله فرآیندهای ساخت و ساز کاربرد دارد. مهم ترین کاربرد های این نوع پروفیل ها شامل 4 مورد زیر است.

 1. از آنجایی که این پروفیل ها دارای وزن کم و استقامت بسیار بالایی دارند, به عنوان یک گزینه مناسب برای استفاده در صنعت ساخت ماشین آلات مکانیکی و نظامی شناخته می شوند.
 2. به علاوه از این نوع پروفیل ها در ساخت و ساز های ساختمانی برای ساخت قاب های در و پنجره و همچنین ایجاد پوشش بر روی سقف های شیب دار استفاده می کنند.
 3. از این نوع پروفیل به منظور ساخت ستون, انواع راه پله و نرده ها نیز استفاده می کنند.
 4. این نوع پروفیل در ساخت پایه میز و صندلی , تخت خواب, و همچنین سایر وسایل تزیینی کاربرد دارد.
پروفیل
پروفیل

نحوه تولید پروفیل فلزی با ضخامت 2.5

نکته بسیار مهم در مبحث تولید پروفیل علاوه بر چگونگی تولید, کیفیت مواد اولیه است. همانطور که به آن اشاره کردیم تولید پروفیل 25*25 – 2.5 با دو روش مستقیم و غیر مستقیم انجام می شود. ما در اینجا به طور بسیار خلاصه مراحل تولید آن را بیان کرده ایم.

در قدم اول برای انتخاب مواد اولیه باید دقت کرد که فلز و یا ورق مورد نیاز برای تولید پروفیل ها باید دارای ترکیبات شیمیایی و خوصیات مکانیکی خاصی باشد, تا در زمان تولید و مصرف برای تولید کننده و مصرف کننده مشکلی ایجاد نشود. علاوه بر این پروفیل ها مطابق با استاندارد بین المللی ST37 ساخته می شوند. به طور معمول از شمش های فولادی به عنوان ماده اولیه تولید این نوع از پروفیل ها استفاده می کنند.

در قدم بعدی شمش های خریداری شده با استفاده از دستگاه های مخصوص به صورت نواری برش داده می شوند. در ادامه به منظور صاف شدن سطح ورق ها آن ها را روی کلاف گیر قرار می دهند تا با پرخش کلاف گیر, ورق ها صاف شود.

پروفیل
پروفیل

روش مستقیم

دو قدم قبلی برای تولید پروفیل ها به هر دو روش مستقیم و غیر مستقیم مشترک بوده است. در تولید پروفیل با روش مستقیم, لازم است که لبه های پروفیل‎ ها به کمک جوشکاری فرکانسی به هم جوش داده شود تا به این ترتیب پروفیل شکل بسته ای به خود بگیرد. سپس با کمک اره های مکانیکی این پروفیل های تولید شده در ابعاد مورد نظر برش خورده و پس از بررسی های نهایی بسته بندی و به بازار عرضه می شوند.

پروفیل
پروفیل

روش غیر مستقیم

در فرآیند تولید پروفیل های 25*25 به روش غیر مستقیم, سرعت تولید بسیار بالاتر از روش قبلی است. در نتیجه تعداد تولیدات نیز بیشتر بوده و علاوه بر این قیمت محصولات نیز مقرون به صرفه تر است. در این روش تولید پروفیل 25*25 – 2.5, در ابتدا با کمک قالب های خاص ورق ها را به شکل مورد نظر در می آورند. سپس با کمک ابزار آلات مخصوص آن ها را برش می دهند. در قدم نهایی به کنترل و بررسی ظاهری محصولات می پردازند و پس از رفع عیوب احتمالی آن ها را بسته بندی کرده و به بازار آهن آلات عرضه می کنند.

توضیحات تکمیلی

وزن 11 کیلوگرم
ابعاد 600 × 2.5 × 2.5 سانتیمتر
سایز

2.2, 2.5

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پروفیل 25*25”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت
تلگرام
واتساپ
فیسبوک
تویتر