پروفیل 20*60

توضیحات

اشنایی با نحوه تولید و کاربرد پروفیل 20*60 – 2.5

پروفیل 20*60 – 2.5 چیست؟

پروفیل 20*60 – 2.5 یک نوع مقطع ثابت است و پروفیل طولی بسیار زیاد دارد. در نتیجه در انواع سازه های ساختمانی, خودروسازی و بعضی سازه های نظامی به کار می رود. نام دیگر ان نیم رخ است و با انواع مختلفی به بازار عرضه می شود. این انواع عبارتند از پروفیل باز که برای ناودان, تیراهن, تسمه و… استفاده می شود و پروفیل بسته که بیشتر برای لوله و به عنوان قوطی در ساخت وسازها مورد استفاده قرار می گیرد. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به پروفیل چیست مراجعه نمایید)

مشخصات فنی

  • بدیهی است که این پروفیل هم مشخصات فنی منحصربه فرد خود را داشته باشد. مشخصات این محصول همراه با توضیح اندکی در مورد هر کدام را در لیست زیر مشاهده می کنید. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به پروفیل چیست مراجعه نمایید)
  • ضخامت این محصول 2.5 میلی متر است.
  • طولی معادل 6 سانتی متر و عرضی برابر 2 سانتی متر دارد.
  • وزن هر شاخه این نوع پروفیل به 19 کیلوگرم می رسد.
  • تعداد شاخه موجود در هر بسته 98 عدد است.
  • واحد فروش این محصول بر حسب کیلوگرم است.

کاربرد این نوع پروفیل در صنایع

پروفیل ها کاربردهای بسیاری در ساختمان سازی, خودروسازی, راه سازی دارند. بیشترین میزان کاربرد این نوع پروفیل در ساخت نرده فلزی است. این نوع نرده بیشتر در تولید در و پنجره به کار می رود. کاربردهای دیگر این نوع محصول در تولید خودرو, تولید چهارپایه برای میز و صندلی, نرده راه پله و در تولید دستگاه های مورد استفاده در کارخانه ها است. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به سازه های فلزی جهان مراجعه نمایید)

نحوه تولید پروفیل موردنظر

نحوه تولید پروفیل به دو روش است. روش اول مستقیم و روش دوم را غیرمستقیم می نامند. البته هر کدام از روش ها دارای محاسن و معایب خاص خود است.

روش مستقیم

در این روش نوار فلزی از بین قالب های خاصی که در بالا و پایین دارای حرکت هستند و از بین هرزگردها عبور می دهند. در نتیجه این عبور ورق به تدریج شکل می گیرد. سپس دو لبه ان را به وسیله جوش فرکانسی به هم جوش می دهند. در این مرحله با عبور از بخش سایزینگ برای سایزبندی به شکل کامل خود می رسد. پروفیل 20*60 – 2.5 وارد شده به مرحله سایزینگ به طور کاملا مستقیم نیست. دارای خمش و پیچشی است که در حین تولید ایجاد شده است. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به آهن چیست مراجعه نمایید)

در این مرحله به وسیله پیچش گیر اعمال نیرو برای اصلاح خمش, پیچش و کمانش پروفیل بر روی ان صورت می گیرد. در نهایت با اره مخصوصی در فواصل طولی معینی برش می خورد.

سپس به تعداد مشخصی در بسته بندی قرار می گیرد و بعد کارت مشخصات فنی تولید محصول و گواهی تاییدیه کنترل کیفی بر روی بسته بندی ها زده می شود. سپس به انبار برای توزیع منتقل می گردد.

در روش تولید مستقیم پروفیل کیفیت بالاتری به نسبت غیرمستقیم دارد. این نوع پروفیل دارای گوشه های بسیار تیز, خط جوشی ثابت و ابعادی دقیق تری است. انحنا و پیچش بسیار کمتری به نسبت روش غیرمستقیم دارد. اما این روش سرعت تولید کمتر و در نتیجه راندمان تولید کمتری را دارا است. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به تفاوت پروفیل سبک و سنگین مراجعه نمایید)

روش غیرمستقیم تولید پروفیل 20*60 – 2.5

در این روش ابتدا در مرحله فرمینگ ابتدا یک لوله ساخته می شود و بعد در مرحله سایزینگ قالب های متنوعی برای تغییر شکل روی این محصول اعمال می شود. در نتیجه اشکال مختلفی از انواع پروفیل را به این روش می توان تولید کرد. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به ورق سیاه چیست مراجعه نمایید)

در این روش چون از قالب های دارای انحنا استفاده می شود گوشه های تیز کمتری در پروفیل ایجاد می شود. همچنین خط جوش به نسبت مستقیم دقت کمتری دارد.

توضیحات تکمیلی

وزن 19 کیلوگرم
ابعاد 600 × 2 × 6 سانتیمتر
سایز

2.5

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پروفیل 20*60”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت
تلگرام
واتساپ
فیسبوک
تویتر