02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

پروفیل 20*40

38,180 تومان

توضیحات تکمیلی

وزن 13 کیلوگرم
ابعاد 600 × 2 × 4 سانتیمتر
سایز

2.2, 2.5

قیمت پروفیل

آشنایی با مشخصات

کاربرد و شیوه تولید پروفیل 20*40 – 2.2 و 2.5

در ایران به کلیه مقطع های توخالی پروفیل گفته می شود. پروفیل جزو سازه هایی است که به دلیل مقاومت بالایی که دارد در ساخت حفاظ پنجره, دیوار, بالکن و… کاربرد دارد. در واقع برای حفاظ باید از قوطی هایی به شکل مکعب استفاده شود تا نصب آسانی داشته باشد و کلیه این وظایف را پروفیل بر عهده دارد. پروفیل 20*40 – 2.2 یکی از انواع سازه های پرمصرف به شمار می آید که در طرح ها و رنگ های متنوع در بازار موجود است. این محصولات حاصل نورد ورق های فولادی هستند, از این رو جزو محصولات ثانویه فولادی به شمار می آید. در این مطلب در ارتباط با پروفیل مستطیل شکل 20*40, کاربرد آن و همچنین مراحل تولیدش توضیح بیشتری خواهیم داد. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به پروفیل چیست مراجعه نمایید)

پروفیل 20*40 – 2.2 چیست؟

پروفیل (Profile) در لغت به معنای طول ثابت در مقطع است و به طور معمول در راه سازی, ساخت و ساز و صنعت کاربرد گسترده ای دارد. پروفیل ها به دو صورت مربع و مستطیل تولید می شوند. بیشترین کاربرد پروفیل ها با مقطع کوچک ساخت نرده های فلزی, در و پنجره و… است این در حالی است که پروفیل هایی با مقطع بزرگتر در ساخت اسکلت فلزی ساختمان کاربرد دارند. لازم به ذکر است که پروفیل ها به دو دسته باز و بسته طبقه بندی می شوند, و پروفیل مستطیل شکل 20*40 جزو پروفیل های باز به شمار می آید. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به سازه های فلزی جهان مراجعه نمایید)

مشخصات فنی پروفیل 20*40

این نوع محصول دارای ابعادی به طول 40, عرض 20 و ضخامت 2.2 میلی متر است. اگر برایتان سوال پیش آمده که قیمت پروفیل چگونه تعیین می شود؟ در جواب این سوال باید گفت که میزان قیمت پروفیل 20*40 بر حسب هر کیلوگرم وزن آن قابل تعیین است. وزن این پروفیل نیز به ازای هر شاخه حدود 13 کیلوگرم مشخص شده است. به علاوه میزان طول هر شاخه این نوع پروفیل حدود 6 متر است. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به آهن چیست مراجعه نمایید)

کاربرد پروفیل 20 *40

پروفیل 20* 40 در صنعت و حوزه های مربوط به ساختمان سازی کاربردهای فراوانی دارد. در ادامه مطلب در این ارتباط بیشتر صحبت خواهیم کرد.

استفاده از پروفیل 20*40 – 2.2 در ساخت لوازم ورزشی

از پروفیل های مستطیل شکل به صورت گسترده در ساخت لوازم ورزشی موجود در پارک ها, سالن های بدنسازی, شهر بازی ها, لوازم موجود در مجتمع های تفریحی, ساخت انواع صندلی و… استفاده می شود. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به تفاوت پروفیل سبک و سنگین مراجعه نمایید)

کاربرد پروفیل 20* 40 در صنعت

پروفیل 20*40 – 2.2 در ساخت انواع مختلف دستگاه های صنعتی, جرثقیل, پایه نگهدارنده, تابلو های برق و… نقش مهمی ایفا می کنند.

نقش پروفیل 20*40 در صنعت کشاورزی

ساخت انواع تجهیزات کشاورزی, ماشین آلات و همچنین احداث گلخانه از جمله کاربرد پروفیل 20*40 در صنعت کشاورزی محسوب می شود. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به ورق سیاه چیست مراجعه نمایید)

نحوه تولید پروفیل 20*40

به طور معمول پروفیل ها به دو شیوه مستقیم و غیر مستقیم تولید می شوند. برای تولید پروفیل های باز از شیوه مستقیم استفاده خواهد شد. بدین صورت که ورق فولادی در مرحله شکل گیری به صورت مستقیم به پروفیل تبدیل می شود و به جوشکاری نیازی ندارد. این در حالی است که در روش غیر مستقیم در ابتدا لوله ساخته می شود و بعد از زاویه دار شدن, پروفیل شکل می گیرد. به طور کلی مراحل تولید پروفیل به شرح زیر است:
 • باز کننده رول ورق
 • جوش خوردن درز دو روق
 • مرحله جمع کننده ورق
 • پرداخت لبه ها
 • مرحله غلتک فرم دهی
 • جوشکاری القابی
 • غلتک فشرده سازی
 • هموار شدن خط جوش
 • غلتک فرم دهی
 • دستگاه برش
یکی از انواع پروفیل های مستطیل شکل, پروفیل 20*40 با ضخامت 2.2 میلی متر است که در صنعت, ساختمان سازی و راه سازی کاربرد گسترده ای دارد. ساخت ماشین آلات کشاورزی, جرثقیل و لوازم ورزشی تنها بخشی از موارد استفاده از این نوع پروفیل محسوب می شوند. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به اسکلت فلزی مراجعه نمایید)

پروفیل 20*40 – 2.5

پروفیل مورد استفاده برای قاب در و پنجره ها

پروفیل ها تولیدات فلزی هستند که در بسیاری از صنایع به خصوص صنعت ساخت و ساز و به منظور تولید قاب های در و پنجره و غیره کاربرد دارند. به طور کلی پروفیل ها به دو دسته باز و بسته و همچنین به دسته های سبک و سنگین تقسیم می شوند. دسته بسته پروفیل ها شامل لوله, قوطی, پروفیل Pvc و قاب های در و پنجره است. همچنین نوع باز پروفیل ها شامل تسمه, میلگرد, تیرآهن و غیره می شود. در دسته بندی سبک و سنگین به طور بسیار خلاصه می توان گفت که پروفیل های سبک ضخامتی کمتر از 1.5 میلی متر و پروفیل های سنگین ضخامتی بیش از 1.5 میلی متر دارند. ما در این معرفی به بیان خصوصیات و کاربردها و چگونگی تولید پروفیل 20*40 – 2.5 می پردازیم. لطفا تا انتهای معرفی پروفیل 20*40 با ما همراه باشید. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به پروفیل چیست مراجعه نمایید)

پروفیل 20*40 – 2.5 چیست

پروفیل های 20*40 حدودا دارای 13 کیلوگرم وزن هستند و با ضخامت 2.5 میلی متری جزو پروفیل های سنگین محسوب می شوند. این نوع پروفیل ها به علت ضخامت بیشترشان نسبت به نوع سبک, دارای مقاومت بیشتری در برابر انواع فشار های فیزیکی بوده و علاوه بر این بسیار مستحکم هستند. همچنین دارای سطحی مقاوم در برابر انواع ساییدگی ها خواهند بود. سایر مزایا و ویژگی های این نوع پروفیل ها شامل موارد زیر است. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به سازه های فلزی جهان مراجعه نمایید)
 • این پروفیل ها طول عمر نسبتا بالایی دارد.
 • علاوه بر این دارای خاصیت جوش پذیری بالایی هستند.
 • همچنین مقاومت و تحمل بسیار بالایی در برابر انواع فشارها دارد.
 • به علاوه این نوع پروفیل ها قابلیت اتصال به سایر تولیدات فولادی را دارند.

کاربرد پروفیل 20*40

انواع پروفیل های فلزی به سبب مقاومت بالا در برابر خوردگی و فرسایش و همچنین تحمل فشار و نیروهای ناشی زلزله در انواع صنایع کاربرد دارند. از جمله کاربرد های این نوع پروفیل ها می توان به 6 مورد زیر اشاره کرد.
 • از این نوع پروفیل ها در ساخت ستون و اسکلت فلزی استفاده می شود.
 • همچنین در صنعت تولید اتومبیل به منظور ساخت انواع باربندها, علاوه بر این برای ساخت یدک کش ها و انواع تریلرها نیز کاربرد دارند.
 • از پروفیل های قوطی برای ساخت نفت کش ها نیز استفاده می شود.
 • به علاوه به منظور زیر پایه و پایه برای ساخت انواع مبل ها, تخت خواب و صندلی از این نوع پروفیل ها استفاده می کنند.
 • همچنین می توان از قوطی پروفیل برای ساخت آلاچیق های مخصوص فضاهای آزاد نیز استفاده کرد.
 • بیشترین کاربرد پروفیل 20*40 – 2.5 در ساخت قاب های در و پنجره است.

نحوه تولید پروفیل 20*40 – 2.5

برای تولید این نوع از پروفیل های فلزی می توان از 2 روش تولید مستقیم و غیر مستقیم استفاده کرد که هریک از این روش ها دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند.

روش تولید مستقیم

برای تولید پروفیل های فلزی به روش مستقیم, ورق های فلزی با عبور از بین قالب های متحرک به تدریج شکل می گیرند. سپس با استفاده از دستگاه های جوش فرکانسی دو لبه ورق به هم جوش می خورند. ممکن است در اثر اعمال نیرو های خارجی مربوط به قالب ها و جوش کاری, عیب ها و نواقصی در پروفیل ایجاد شود که با اعمال نیروی خمش, پیچش و غیره این مشکلات رفع می شود. پروفیل فلزی تولید شده در نهایت به وسیله ی اره های اتوماتیک بسیار بزرگ در اندازه های خاص بریده شده و پس از کنترل های نهایی و بسته بندی به بازار عرضه می شود. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به تفاوت پروفیل سبک و سنگین مراجعه نمایید)

روش تولید غیر مستقیم

در روش غیر مستقیم, در اولین قدم پروفیل در دستگاه نورد خم شده و به لوله تبدیل می شود. سپس دو سر لوله جوش خورده و با استفاده از دستگاه های مخصوص در سایز و ابعاد مشخص برش داده می شود. در نهایت پس از مراحل مربوط به کنترل فنی, عیب های احتمالی رفع و محصول نهایی پس از برش بسته بندی و به بازار آهن آلات عرضه می شود. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به اسکلت فلزی مراجعه نمایید)
مشاهده بیشتر توضیحات

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پروفیل 20*40”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین مقالات