02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

پروفیل 100*100

38,180 تومان

توضیحات تکمیلی

وزن 58 کیلوگرم
ابعاد 600 × 10 × 10 سانتیمتر
سایز

3, 4

قیمت پروفیل

پروفیل 100*100 – 4 و 3

پروفیلی با سطح مقطع مربعی شکل و ضخامت 4 میلی متر

پروفیل های فلزی از جمله مهم ترین تولیدات فولادی محسوب می شوند که استفاده از آن ها به عنوان قاب در و پنجره پس از جنگ جهانی دوم به صورت گسترده ای رواج یافت. این نوع محصولات فلزی را متناسب با شکل سطح مقطع, ضخامت, ابعاد, نحوه تولید و غیره به دسته های مختلف تقسیم می کنند. همچنین از آنجایی که این نوع تولیدات فلزی بسیار متنوع هستند, در نتیجه در اکثر صنایع استفاده می شوند و دارای کارایی های فوق العاده ای هستند. ما قصد داریم به معرفی پروفیل 100*100-4, بیان ویژگی ها, کاربردها و چگونگی تولید آن بپردازیم. لطفا ما را تا پایان معرفی پروفیل 100*100 با ضخامت 4 میلی متری همراهی کنید. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به پروفیل چیست مراجعه نمایید)

پروفیل 100*100-4 چیست؟

پروفیل 100*100 دارای سطح مقطع مربعی شکل با ضخامت 4 میلی متر است و مطابق با استانداردهای JIS G3466 , DIN 2395 تولید می شود. از آنجایی که این نوع پروفیل دارای ضخامتی بیش از 1.5 میلی متر است, پس در دسته پروفیل های سنگین قرار می گیرد. این نوع پروفیل های سنگین دارای ابعادی برابر با 10*10*600 سانتی متر و وزنی معادل 57 کیلوگرم است. علاوه بر این, پروفیل 100*100 دارای استقامت و تحمل بسیار بالایی در برابر انواع فشارها و نیروها خارجی است. همچنین در برابر خوردگی ها سطحی مقاوم دارد و دارای قابلیت جوش پذیر فوق العاده بالایی نیز است. با توجه به تمام ویژگی های خاص و منحصر به فرد این نوع پروفیل, آن ها در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان سازی به عنوان یک عنصر اصلی ایفای نقش می کند. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به آهن چیست مراجعه نمایید)

کاربرد پروفیل 100*100 – 4

همانطور که اشاره شد انواع مختلف و متنوعی از پروفیل ها وجود دارد که هریک از آن ها دارای ویژگی های و در نتیجه کارایی های خاص خود هستند. ما در اینجا تنها تعداد محدو دی از بی شمار کاربردهای آن ها را بیان می کنیم.
 • به طور معمول, این نوع پروفیل ها در صنعت تولید اتومبیل به منظور ساخت شاسی در انواع ماشین ها از جمله ماشین های باربری مورد استفاده قرار می گیرند.
 • به علاوه با توجه به ضخامت و ابعاد این نوع پروفیل در صنعت ساختمان سازی از این نوع پروفیل ها با هدف ساخت سقف برای انواع سوله ها استفاده می شود.
 • همچنین از پروفیل 100*100-4 در ساخت ماشین آلات و ابزارهای صنعتی نیز استفاده می کنند.
 • در نهایت بهتر است بدانید که علاوه بر تولید سقف در سوله ها از این نوع پروفیل ها با توجه به ابعاد و ضخامتشان به عنوان ستون در ساخت انواع سازه های ساختمانی نیز استفاده می شود. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به تفاوت پروفیل سبک و سنگین مراجعه نمایید)

نحوه تولید پروفیل 100*100 – 4

نکته حائز اهمیت در تولید پروفیل ها, توجه به انتخاب مواد اولیه به خصوص ویژگی های شیمیایی و فیزیکی آن ها است. پس از انتخاب ماده اولیه, روش و چگونگی تولید پروفیل ها در درجه دوم اهمیت قرار دارد. عموما پروفیل ها به دو روش تولید مستقیم و غیر مستقیم ساخته و پرداخته می شوند.

تولید با روش مستقیم

در قدم اول از این فرآیند, شمش های فولادی با استفاده از ابزار آلات مخصوص به شکل ورق و به حالت نواری در می آیند. سپس این ورق ها در ابعاد مشخص بریده شده و به فرم لوله در می آیند. با استفاده از ابزار آلات مربوط به شکل دهی, لوله های تولید شده به پروفیلی با سطح مقطع مورد نظر تبدیل می شوند. همچنین لبه های پروفیل تولید شده به وسیله دستگاه جوش مخصوص جوش داده می شوند. در نهایت پس از بررسی های نهایی و رفع عیوب احتمالی پروفیل های تولید شده بسته بندی و به بازار آهن آلات عرضه می شوند.

تولید با روش غیر مستقیم

در تولید پروفیل به روش غیر مستقیم با استفاده از ابزار آلات و دستگاه های صنعتی مخصوص فرآیند های مربوط به شکل دهی ماده اولیه انجام می شود. در قدم اول محصول تولید شده به فرم و شکل لوله است. سپس در فرآیند تعیین سایز و فرم دهی, لوله مورد نظر به پروفیل 100*100-4 تبدیل می شود. پس از مرحله کنترل کیفی و رفع عیوب احتمالی پروفیل های 100*100 با ضخامت 4 میلی متر بسته بندی و در نهایت به بازار آهن آلات عرضه می شوند. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به اسکلت فلزی مراجعه نمایید)

هر آنچه که باید در مورد پروفیل 100*100 – 3 بدانید

امروزه استفاده از انواع پروفیل ها در بسیار از صنایع و فعالیت های روزمره امری رایج و متداول است. این نوع تولیدات فلزی دارای ابعاد, سطح مقطع های مختلف, سایز و ضخامت های متفاوت و متنوعی هستند. به طور کلی این نوع پروفیل ها بر اساس ضخامتشان به دو دسته مختلف تقسیم می شوند و متناسب با این ضخامت ها دارای ویژگی ها و خصوصیات فیزیکی خاصی هستند. ما در این معرفی به بیان ویژگی ها, کاربرد ها و چگونگی تولید پروفیل 100*100 – 3 می پردازیم. لطفا تا پایان معرفی پروفیل 100*100 با ضخامت 3 میلی متر با ما همراه باشید. (جهت اطلاع بیشتر در مورد فلز به ورق سیاه چیست مراجعه نمایید)

پروفیل 100*100 – 3 چیست؟

پروفیل 100 *100 دارای سطح مقطع مربعی شکل است. از آنجایی که این نوع پروفیل دارای ضخامتی بیش از 1.5 میلی متر است, جزو پروفیل های سنگین محسوب می شود. علاوه بر این, این نوع پروفیل ها ابعادی برابر با 600 × 10 × 10 سانتی متر و وزنی برابر با 56 کیلوگرم دارند. این نوع پروفیل ها دارای ویژگی های منحصر فردی هستند که ما در این معرفی تنها به تعداد محدودی از این ویژگی ها می پردازیم.
 1. این نوع پروفیل ها دارای مقاومت و استحکام بسیار زیاد در برابر انواع فشارهای خارجی هستند.
 2. علاوه بر این سطح آن ها در برابر انواع خوردگی مقاوم است.
 3. همچنین علاوه بر مقاومت و استحکام مناسب, آن ها دارای وزن نسبتا سبکی نیز هستند.
 4. به علاوه دارای قابلیت جوش پذیری بسیار عالی هستند.

کاربرد پروفیل 100*100 – 3

از آنجایی که پروفیل ها دارای سطح مقطع هایی با اشکال مختلف, ابعاد و ضخامت های متنوعی هستند در صنایع متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از کاربردهای این نوع پروفیل با ضخامت 3 میلی متر شامل موارد موارد زیر است.
 1. از این نوع پروفیل ها برای ساخت انواع شاسی در انواع خودروها استفاده می شود.
 2. در صنعت ساختمان سازی از این نوع پروفیل ها به عنوان ستون نیز استفاده می کنند.
 3. برخی از سازندگان این نوع پروفیل ها را برای ساخت سقف انواع سوله ها مورد استفاده قرار می دهند.
 4. همچنین از این نوع پروفیل ها برای ساخت انواع کرکره های فروشگاه ها نیز استفاده می شود.

تولید پروفیل 100*100 – 3

نکته مهم در حوزه تولید پروفیل 100*100 – 3, این است که این پروفیل ها معمولا به دو روش مستقیم و غیر مستقیم تولید می شوند.

تولید پروفیل با روش مستقیم

در فرآیند تولید پروفیل با روش مستقیم در قدم اول با استفاده از ابزار آلات صنعتی شمش های اولیه را به ورق های نواری تبدیل می کنند. سپس در قدم بعدی لبه های تیز این ورق ها به وسیله ابزارهای جوشکاری, جوش داده می شود و لوله های تولید شده به شکل پروفیل با سطح مقطع مورد نظر تولید می شود. در ادامه پروفیل های تولید شده, با استفاده از ابزارهای صنعتی در ابعاد و اندازه های مختلف برش داده می شوند. در نهایت پس از مراحل کنترل کیفی, پروفیل های تولید شده بسته بندی و آماده عرضه به بازار آهن آلات می شود.

تولید پروفیل با روش غیر مستقیم

در این روش با استفاده از ابزار آلات و دستگاه‎ های صنعتی نورد, شمش های اولیه در ابتدا به لوله تبدیل می شود و پس از طی کردن مراحل تعیین سایز و پیچ و خمش گیری به فرم پروفیل در می آیند. در قدم بعدی لبه ها جوش داده می شود. سپس محصول تولید شده که دارای سطح مقطع از پیش تعیین شده است, پس از مراحل کنترل فنی و بررسی های نهایی, بسته بندی و به بازار فولاد عرضه می شوند.
مشاهده بیشتر توضیحات

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پروفیل 100*100”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین مقالات