ورق روغنی 1.5 میل

توضیحات

انواع کاربرد و نحوه تولید ورق روغنی 1.5 میل

انواع ورق روغنی 1.5 قابل عرضه در بازار شامل:

  • ورق رول
  • ورق 100*200
  • ورق 125*250

ورق روغنی 1.5 میل رول مطابق استاندارد ST12

عبارت انگلیسی Cold Rolled steel Sheet که در معنای لغوی به ورق های فولادی نورد سرد ترجمه می شود, در واقع اشاره به ورق های روغنی یا همان ورق های نورد سرد موجود در بازار آهن آلات ایران دارد.

از جمله دلایل نامگذاری این نوع از ورق ها به نورد سرد, چگونگی تولید این نوع از ورق های فولادی است. علاوه بر این, این ورق ها دارای سطحی صاف, صیقلی, یکدست و با ضخامت بسیار کم هستند.

ورق روغنی
ورق روغنی

به همین دلیل در صنایع و فعالیت هایی که زیبایی ظاهری بسیار با اهمیت است و همچنین به دقت بسیار زیادی احتیاج دارند, از این ورق های روغنی استفاده می شود. (جهت مطالعه بیشتر به ورق چیست مراجعه نمایید)

ما قصد داریم در معرفی ورق روغنی 1.5 میل رول علاوه بر بررسی ویژگی های آن, به توضیح مختصری درباره ی نحوه تولید این مدل از ورق های فولادی نیز بپردازیم. تا پایان این معرفی با ما همراه باشید.

مشخصات ورق 1.5 میل رول چیست

ورق روغنی 1.5 میل, عموما متناسب با استانداردهای ST12 ساخته و تولید می شود. این ورق ها حدودا 24 کیلوگرم وزن دارند و ابعاد آن ها نیز تقریبا برابر با 200 × 100 × 0.06 سانتی متر است . همچنین این ورق های روغنی به صورت رول شده و در ابعاد متفاوت در بازار فولاد عرضه می شوند. (جهت مطالعه بیشتر به تیر ورق مراجعه نمایید)

از جمله بارز ترین ویژگی های ورق های روغنی, تحمل بسیار زیاد آن ها در برابر انواع فشارهای فیزیکی است. به علاوه آن ها دارای قابلیت لعاب پذیری, ضد ساییدگی و کشش فوق العاده ای نیز هستند. همچنین به دلیل دوام سطحی بسیار بالا و مناسب این نوع از ورق ها از آن ها به عنوان ماده اولیه برای تولید ورق های گالوانیزه, سفید و رنگی نیز استفاده می شود.

با توجه به این نکته که تولید این مدل از ورق های فولادی با روش نورد سرد, با سرعت بسیار زیادی انجام می شود, در نتیجه باعث تولید انبوه محصول و همچنین مقرون به صرفه بودن آن ها شده است.