02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

ورق روغنی 0.5 میل

44,638 تومان44,639 تومان

توضیحات تکمیلی

وزن 8 کیلوگرم
ابعاد 200 × 100 × 0.05 سانتیمتر
حالت

100*200, 125*250, رول

کارخانه

, ,

وضعیت

تهران, کارخانه

مشخصات

ST12

سایز

0.05

قیمت ورق روغنی

انواع کاربرد و نحوه تولید ورق روغنی 0.5 میل

انواع ورق روغنی 0.5 قابل عرضه در بازار شامل:
 • ورق رول
 • ورق 100*200
 • ورق 125*250

مشخصات ورق 0.5 میل رول چیست؟

ورق روغنی نوعی ورق آهنی متشکل از چند نوع فلز است. این نوع ورق در طی فرایند نورد سرد به تولید می رسد. این ورق ها در بازار به ورق های فولادی سرد مشهور هستند. ورق روغنی سطحی صاف و یکدست دارد و به راحتی در برابر نیرویی که به آن وارد می شود, تغییر شکل می دهد. همچنین مقاومت زیادی در برابر کشش های وارد شده دارد. از خواص دیگر ورق روغنی 0.5 میل رول ضد زنگ بودن آن است. به همین دلیل در صنایع مختلف ساختمانی بسیار پر کاربرد است. (جهت مطالعه بیشتر به ورق چیست مراجعه نمایید)
ورق 0.5
ورق 0.5

کاربرد ورق روغنی موردنظر

ورق روغنی در 4 استاندارد مختلف برای مصارف گوناگون تولید می شود. این استانداردها میزان مقاومت ورق را تعیین می کنند. از آنجا که همه این چهار استاندارد مختلف ضخامت کمی دارند, کاربردهای بیشتری به نسبت دیگر انواع ورق ها از جمله ورق سیاه دارند. یکی از خواص این ورق ها درخشان بودن آن است. این خاصیت باعث شده در بسیاری از پروژه های تجهیزات پزشکی, تجهیزات آزمایشگاهی و لوازم خانگی به کار روند. همچنین به دلیل مقاوم بودن در برابر آب و رطوبت در پروژه هایی که با رطوبت هوا در ارتباط هستند و یا در ارتباط زیاد با آب قرار دارند, به کار می روند. انواع کاربردهای این ورق را در زیر به طور خلاصه بیان کرده ایم. (جهت مطالعه بیشتر به تیر ورق مراجعه نمایید)
ورق 0.5
ورق 0.5
 • استفاده در انواع تولید ماشین های سنگین و سبک
 • در تولید قطعات زیرین خودرو و ساخت انواع فیلترهای ماشین
 • به کار رفته در مبلمان های فلزی در انواع اداری و غیراداری
 • استفاده شده در ساخت انواع مختلف لوازم خانگی مثل اجاق گاز, یخچال و بخاری
 • به کار رفته در تولید انواع سازه های گوناگون ساختمان سازی و صنعتی
 • استفاده شده در ساخت انواع لوله های فولادی قابل استفاده در صنعت و ساختمان سازی
 • استفاده برای تولید انواع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی
ورق 0.5
ورق 0.5

نحوه تولید ورق روغنی موردنظر

ورق های فلزی برای تولید مراحل زیادی را در کارخانه ها پشت سر می گذراند. در درجه اول باید ورق سیاه را تولید کرد و بعد از آن از راه نورد سرد به تولید ورق روغنی رسید. شرح مراحل تولید این ورق در زیر آمده است. (جهت مطالعه بیشتر به عوامل تاثیرگذار بر قیمت ورق مراجعه نمایید) ابتدا ورق سیاه که ماده اولیه تولید ورق روغنی است, به وسیله اسید شسته می شود. از این راه رنگ مشکی آن از بین می رود و تمام آلاینده ها به راحتی از سطح آن پاک می شوند. حالا ورق براق و درخشنده حاصل مرحله قبل را وارد مرحله نورد سرد می کنند. در این مرحله ورق روغنی 0.5 میل رول در دمای کم حرارت می بیند. یکی دیگر از فرایندها در این مرحله عبور ورق از غلتک ها است. هر چه تعداد غلتک های که فشار بر روی ورق وارد می کنند بیشتر باشد, ورق ها از ضخامت کمتری برخوردار می شوند و در نتیجه ورق ها سطحی صاف و یکدست تر خواهند داشت.
تولید ورق روغنی
تولید ورق روغنی
مرحله سوم را مرحله آنیل کاری می نامند. در این مرحله ورق ها را با روغن کاری در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی مقاوم می کنند. مرحله سوم در دو روش انجام می شود. روش اول بچینگ و روش دوم روش پیوسته نامیده می شود. تولیدکنندگان مرحله پرداخت را آخرین مرحله ساخت می دانند. در این مرحله ورق صیقل داده می شود و مجدد با روغن کاری در برابر رطوبت و… مقاوم می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ورق روغنی 0.5 میل رول می توانید با کارشناسان حاضر در سایت مشورت کنید.

ورق روغنی 0.5 میل 200*100

ورق روغنی 0.5 میل 200*100 یک ورق فولادی است که در اندازه های مختلفی تولید می شود. این نوع ورق سطحی براق و کیفیت بالایی دارد. در واقع ورق روغنی نتیجه اعمال تغییراتی است که بر ورق سیاه انجام می شود. به همین دلیل ضخامت آن کمتر و قیمتش بالاتر است.
تولید ورق روغنی
تولید ورق روغنی

مشخصات ورق روغنی 0.5 میل 200*100

ورق روغنی در مقایسه با ورق سیاه بسیار نازک تر است. با این حال کیفیت بالاتر و ظاهر زیباتری دارد. پس در هر مورد استفاده ای که ورق روی کار باشد, از ورق روغنی به جای ورق سیاه استفاده می شود. ورق روغنی با اینکه ضخامت کمتری دارد به شدت مقاوم است و به راحتی می تواند وزن زیادی را تحمل کند. با اینکه فرایند تولید آن زمان بر نیست اما قیمت بالایی دارد. زیرا با صرف هزینه زیادی تولید می شود. در واقع دستگاه هایی که این نوع ورق را تولید می کنند گران قیمت هستند. ورق های روغنی در ابعاد دقیقی برش داده می شوند و به صورت رول به فروش می رسند. یکی از اندازه های استانداردی که در بازار وجود دارد ورق روغنی 0.5 میل 200*100 است. (جهت مطالعه بیشتر به تفاوت ورق سرد و گرم مراجعه نمایید)

کاربرد ورق روغنی 0.5 میل 200*100

ورق روغنی از لحاظ زیبایی ظاهری بسیار چشم نواز و از لحاظ استحکام بسیار مقاوم است. از طرفی می توان آن را در رنگ ها و اندازه های مختلفی تولید کرد. در نتیجه موارد استفاده مختلفی دارد. از ساخت تسمه گرفته تا ساخت مبلمان و لوازم خانگی می توان از این محصول استفاده کرد. از ورق روغنی حتی می توان در ساخت قفل و یراق و لوله های فلزی بهره برد. برخی دیگر از کاربردهای این محصول در زیر آمده است:
 • پانل های فلزی
 • مخازن سوخت, آب و…
 • صنعت درب و پنجره سازی
 • صنعت تابلوسازی
 • صنعت خودروساز
 • کابینت های فلزی
 • و…
تولید ورق روغنی
تولید ورق روغنی

نحوه تولید ورق روغنی 0.5 میل 200*100

تولید ورق روغنی 0.5 میل در200*100 به این صورت است که ابتدا آلودگی های موجود بر ورق سیاه با استفاده از اسید از بین می رود تا آماده ی ورود به مراحل بعدی شود. سپس عملیات نورد سرد روی آن انجام می شود. نورد سرد در دمای پایین و تقریبا نزدیک به دمای اتاق انجام می شود. در این مرحله ورق سیاه بین غلتک های بزرگی قرار می گیرد تا ضخامت آن کاهش یابد و در نهایت ورق نازکی حاصل شود. این ورق سطحی صاف و یکدست دارد اما برای براق شدن بایستی علمیات زیادی بر آن صورت گیرد. (جهت مطالعه بیشتر به بهترین کارخانه های تولید کننده ورق مراجعه نمایید) این عملیات با عنوان آنیل کاری شناخته می شود. در مرحله آنیل کاری تولید ورق روغنی 0.5 میل 200*100 علاوه بر اینکه سطح ورق براق می شود انعطاف پذیری آن بالا می رود. به طوری که می توان از آن در صنایع مختلف استفاده کرد. در مرحله آنیل کاری سطح ورق با روغن مخصوصی پوشانده می شود و ورق در کوره های مخصوصی قرار می گیرد تا آماده پرداخت شود. در مرحله پرداخت که بایستی با دقت انجام شود ورق روغنی آماده استفاده خواهد شد.
تولید ورق روغنی
تولید ورق روغنی

معرفی کارخانه ورق روغنی 0.5 میل 200*100

کارخانه های مختلفی ورق روغنی تولید می کنند. اما اگر به دنبال بهترین آنها هستید می توانید از کارخانه فولاد غرب آسیا, کارخانه فولاد مبارکه و کارخانه هفت الماس, خرید کنید.

نحوه تشخیص ورق روغنی 0.5 میل 200*100

هر کارخانه یک آرم تجاری دارد که بعد از تولید, آن را بر روی ورق هک می کند. از روی این نشان تجاری می توانید کارخانه تولیدکننده ورق را تشخیص دهید. ورق روغنی 0.5 میل 125*250 ورق روغنی 0.5 میل 125*250 محصولی از جنس فولاد است که در ضخامت بالا و طی فرایند خاصی تولید می شود. روش تولید این محصول نورد سرد نام دارد. نورد به معنای قرارگیری در بین غلتک های بزرگ و قدرتمندی است که ضخامت را کاهش می دهند. این فرایند موجب می شود سطح ورق ها براق و صاف شود.
تولید ورق روغنی
تولید ورق روغنی

مشخصات ورق روغنی 0.5 میل 125*250

در کل دو نوع ورق فولادی به نام ورق روغنی و ورق سیاه داریم. ورق روغنی نازک تر است اما با توجه به فرایند تولید, کیفیت بالاتر و سطحی صاف و براق تر دارد. در نتیجه اگر ظاهر کار اهمیت داشته باشد به جای ورق سیاه از این نوع ورق استفاده می شود. این نوع ورق در برابر فشارهای شدید بسیار مقاوم است و به راحتی می تواند وزن زیادی را تحمل کند. فرایند تولید آن در زمان کوتاهی انجام می شود اما از آنجا که کیفیت و هزینه تولید بالا است قیمت بیشتری نسبت به ورق سیاه دارد. ورق های روغنی معمولا به صورت رول شده به بازار عرضه می شوند, به همین خاطر نمی توان وزن دقیقی برای آن ها تعیین کرد. ورق روغنی در اندازه های متفاوتی در بازار وجود دارد که یکی از آنها ورق روغنی 0.5 میل 125*250 است. (جهت مطالعه بیشتر به ورق روغنی یا ورق سرد چیست مراجعه نمایید)

کاربرد ورق روغنی 0.5 میل 125*250

از آنجا که ورق روغنی از لحاظ ظاهری زیبا و در عین حال بسیار مقاوم است و در رنگ و اندازه های متفاوت تولید می شود در صنایع مختلفی کاربرد دارد. در زیر به برخی از کاربردهای این نوع ورق اشاره می شود:
 • ساخت انواع تسمه
 • ساخت مبلمان فلزی و لوازم خانگی مانند یخچال و…
 • ساخت لوله های فلزی
 • ساخت انواع قفل و یراق آلات
 • ساخت پانل های فلزی
 • ساخت مخازن مخصوص سوخت
 • ساخت درب و پنجره
 • ساخت تابلو
 • ساخت قطعات مربوط به خودرو
 • ساخت کابینت های فلزی
 • و…
تولید ورق روغنی
تولید ورق روغنی

نحوه تولید ورق روغنی 0.5 میل 125*250

نحوه تولید ورق روغنی 0.5 میل در 125*250 مشابه هر ورق روغنی دیگری است. برای تولید ورق روغنی ابتدا ورق سیاه را با اسید شستشو می دهند تا هر نوع ماده اضافی موجود در آن از بین برود. سپس مراحل نورد شروع می شود. منظور از نورد, نورد سرد است. به این معنا که فرایند تولید ورق در دمای پایین انجام می شود. در این مرحله ورق سیاه را بین غلتک هایی قرار می دهند و بر اثر فشار زیادی که بر آن اعمال می شود ضخامتش کاهش یافته و به شکل یک ورق کاملا صاف و یکدست درمی آید. (جهت مطالعه بیشتر به ورق روغنی یا ورق سرد چیست مراجعه نمایید) مرحله بعد برای تولید ورق روغنی 0.5 میل 125*250 , آنیل کاری است. در این مرحله تغییراتی روی ورق اعمال می شود که انعطاف پذیری آن افزایش یابد و بتوان از آن در صنایع مختلف استفاده کرد. منظور از آنیل کاری پوشاندن سطح ورق با روغن و قرار دادن آن در کوره است. سپس عملیات پرداخت ورق صورت می گیرد تا سطح ورق صاف و براق شود.
تولید ورق روغنی
تولید ورق روغنی

معرفی کارخانه ورق روغنی 0.5 میل 125*250

تولیدکننده های مختلفی برای ورق روغنی وجود دارند. سه مورد از برترین آنها کارخانه فولاد غرب آسیا, فولاد مبارکه و هفت الماس است. (جهت مطالعه بیشتر به انواع برش ورق چیست مراجعه نمایید)

نحوه تشخیص ورق روغنی 0.5 میل 125*250

هر کارخانه نام و نشان یا یک آرم تجاری از خود بر ورق هک می کند که از روی آن می توان تولیدکننده را تشخیص داد.
مشاهده بیشتر توضیحات

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ورق روغنی 0.5 میل”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین مقالات