02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

02168439

مشاوره رایگان قبل از خرید !

نبشی 6

26,361 تومان

توضیحات تکمیلی

وزن 33 کیلوگرم
ابعاد 600 × 6 × 6 سانتیمتر
سایز

5, 6

قیمت نبشی

بررسی مشخصات نبشی 6-6 و 5-6 کاربردهای آن

نبشی ها یک نوع پروفیل هستند که سطح مقطع آن ها همچون دو ضلع عمود بر همدیگر است. در واقع نبشی از جمله پرکاربردترین تولیدات پروفیلی محسوب می شود که در دو نوع تکی و مجموعه ای در پروژه‍ای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این نبشی ها قابل استفاده به صورت ترکیبی با دیگر سازه های فلزی و غیره فلزی خواهند بود. نکته قابل توجهی که در خصوص نبشی ها وجود دارد این است که به دو شیوه نورد گرم و نورد سرد تولید می شوند. در ادامه مطلب کاربردها و نحوه تولید نبشی 6-6 را بیان خواهیم کرد. (جهت مطالعه بیشتر به نبشی چیست مراجعه نمایید)
نبشی
نبشی

نبشی 6-6 چیست و بررسی مشخصات فنی آن

نبشی ها به طور معمول به منظور ساخت انواع قاب ها, پایه ها و… مورد استفاده قرار می گیرند. بر همین اساس از استحکام و مقاومت بالایی در برابر تحمل نیرو و فشار خارجی برخوردار هستند که عمدتا به عنوان یک مهارکننده نیروی خارجی هم شناخته می شوند. نبشی 6*6 دارای ابعادی معادل 600 × 6 × 6 سانتی متر و وزنی برابر با 7 کیلوگرم است. این نبشی دارای طول 6 متری بوده که به صورت شاخه ای عرضه و به فروش می رسد.
نبشی
نبشی

کاربرد نبشی ها

به طور کلی انواع نبشی ها کاربرد بسیاری در فرآیند های ساختمان سازی دارند. اما از دیگر کاربردهای این نبشی می توان به موارد زیر اشاره داشت: (جهت مطالعه بیشتر به تفاوت نبشی و سپری مراجعه نمایید)
 • مورد استفاده در پروسه های ساختمان سازی به منظور مهار دیوارهای سفالی و بتن آرمه
 • مورد استفاده برای ساخت قاب های ساده درب و پنجره ها
 • مورد استفاده در ساختمان سازی برای اتصال تیرآهن به بیم
 • مورد استفاده به عنوان محافظ لوله ها در نیروگاه های گوناگون از جمله پتروشیمی
 • مورد استفاده به عنوان نگه دارنده و محافظ کابل های برق
نبشی
نبشی

نحوه تولید نبشی 6-6

در روند تولید نبشی ها می توان, همچون تولیدات فولادی دیگر, انواع مقاطع فولادی را به عنوان ماده اولیه مورد استفاده قرار داد. نکته مهمی که وجود دارد این است که پرمصرف ترین و پرفروش ترین انواع نبشی 6-6 آن هایی هستند که با فولاد کربن دار متوسط و طبق استاندارد ST37 تولید می گردند. عمدتا نبشی ها به دو صورت پرسی و فابریک تولید و عرضه می شوند. (جهت مطالعه بیشتر به ورق سیاه چیست مراجعه نمایید)
نبشی
نبشی

تولید به صورت پرسی

در این شیوه ورق فولاد به عنوان ماده اولیه مورد استفاده قرار می گیرد. در مرحله نخست, ورق های فولاد به صورت نواری بریده می شوند. در مرحله بعدی که فرمینگ است, ورق ها در چند مرحله از بین غلتک ها عبور داده می شوند. سپس دو طرف لبه ها به سمت بالا خمیده شده و به شکل دو ضلع عمود بر هم درمی آیند. پس از آن نبشی های ساخته شده در سایزهای مشخص به کمک دستگاه های مخصوص برش صنعتی یا گیوتین, برش داده خواهند شد. در پایان بعد از سپری شدن مراحل کنترل فنی, نبشی های ساخته شده بسته بندی و به بازار آهن آلات عرضه خواهند شد.
نبشی
نبشی

تولید به صورت فابریک

نبشی‎ هایی که به شیوه فابریک تولید می گردند, از ظاهری زیبا برخوردار هستند و هزینه نسبتا بالایی دارند. نبشی های فابریک به طور معمول دارای استاندارد GOST 8510 هستند. (جهت مطالعه بیشتر به فولاد چیست مراجعه نمایید) طی پروسه تولید, فابریک بیلت فولاد به عنوان ماده اولیه مورد استفاده قرار می گیرد. در مرحله نخست بیلت های فولادی حرارت می بینند و سپس طی پروسه نورد گرم از بین غلتک ها عبور می کنند. در نهایت با عبور داده شدن از میان قالب های مخصوصی به نبشی تبدیل می گردند. بعد از بررسی و ارزیابی های نهایی, نبشی 6-6 ساخته شده , بسته بندی و وارد بازار می شود.
نبشی
نبشی

معرفی نبشی 5-6 مشخصات و کاربردهای آن

نبشی به پروفیل هایی گفته می شود که دو سطح آن ها بر یکدیگر عمود است. در فرآیند های ساختمان سازی کاربرد و فواید استفاده از نبشی ها بسیار رایج و مرسوم است. اما لازم به ذکر است که نبشی ها انواع گوناگون و ویژگی های متنوعی دارند, بر همین اساس نه تنها در صنعت ساختمان سازی, بلکه در صنایع و فعالیت های دیگر هم کاربرد های بی شماری دارند. در این مطلب به معرفی خصوصیات فنی, کاربرد ها و نحوه تولید نبشی 5-6 خواهیم پرداخت.
نبشی
نبشی

نبشی 5-6 چیست و مشخصات فنی

نبشی 5-6 یک نوع مقطع فولادی است که از دو سطح عمود بر یکدیگر که عرض نامساوی دارد, تولید شده است. نبشی های 5-6 از ابعادی معادل 6*5*6 برخوردار هستند. این نبشی ها 6 متر طول و 10.5 کیلوگرم وزن دارند که به صورت شاخه ای عرضه می شوند. این نبشی ها ویژگی های بسیاری دارند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:
 • این نبشی در مقابل فشارهای زیاد به ویژه خم شدگی مقاومت بالایی دارد.
 • این نوع نبشی وزن بسیار کمی داشته که جزو ویژگی های شاخص آن محسوب می گردد.
 • در صورت پوشانده شدن این نوع نبشی با محصولات مرتبط با ضد اکساید مقاومت بالایی در برابر انواع آب و هوا داشته و از این رو نگه داری از آن فوق العاده راحت است.
 • این نوع نبشی ها به راحتی قابل بازیافت بوده و به محصولات فولادی جدید تبدیل می شوند.
 • این نبشی ها همواره در دسترس بوده و قیمت مقرون به صرفه ای دارند که از مهم ترین ویژگی ها و مزایای آن ها محسوب می شود.
نبشی
نبشی

کاربرد نبشی 5-6

با در نظر گرفتن سایز و ابعاد سطح مقطع نبشی ها, ضخامت, ظاهر و سایزشان از ویژگی ها و کاربردهای مختلفی برخوردار هستند. یک سری از موارد استفاده این نبشی در صنایع گوناگون عبارت است از:
 1. پروسه نبشی کشی جهت مهار دیوارهای سفالی و بتن برمه کاربرد دارد.
 2. به منظور اتصال محکم تیرآهن به بیم این نبشی ها کاربرد دارند.
 3. نبشی 5-6 جهت ساخت خرپل و اتصال ستون ها کاربرد دارد.
 4. به منظور اتصال و حفاظ لوله ها در نیروگاه های پتروشیمی انواع نبشی ها کاربرد دارند.
 5. نبشی ها به منظور پوشاندن سینی کابل برق نیز کاربرد دارند.
نبشی
نبشی

نحوه تولید نبشی 5-6

لازم است بدانید که چگونگی ساخت و مواد اولیه مورد استفاده نیز در تعیین ویژگی ها و خصوصیات نبشی اثرگذار است. به صورت کلی بایستی بگوییم که نبشی ها به دو شیوه پرسی و فابریک تولید و عرضه می شوند.

ساخت نبشی به شیوه پرسی

جهت ساخت نبشی با این شیوه, ورق های فولادی تحت عنوان ماده اولیه مورد استفاده قرار می گیرند. در نخستین مرحله ورق های فولادی از دستگاه های ویژه ای عبور داده شده و بریده می شوند. پس از آن در فرآیند نورد سرد به طرح دلخواه در می آیند. در پایان بعد از گذراندن مرحله کنترل کیفی و برطرف نمودن عیوب احتمالی بسته بندی شده و وارد بازار می شود.
نبشی
نبشی

ساخت نبشی به شیوه فابریک

ساخت نبشی با این شیوه بر اساس فرآیند نورد گرم است. در حقیقت می توان گفت شکل دهی نبشی ها در این روش, بر اساس اسلب های گداخته صورت می پذیرد که قابلیت مکانیکی ویژه ای را در آن ها ایجاد می کند. در نهایت با بررسی و ارزیابی های نهایی, نبشی 6-5 بسته بندی شده و به بازار آهن آلات عرضه می گردد.
مشاهده بیشتر توضیحات

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “نبشی 6”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین مقالات