ورق آجدار 10 میل 100*200 مبارکه

توضیحات

ورق آجدار 10 میل 100*200

ضخیم ترین ورق آجدار تولید شده

ورق های آجدار که با نام های ورق های کف سازی و برجسته نیز شناخته می شوند از پر مصرف ترین محصولات فلزی تولید شده هستند. این نوع از ورق‎ های آجدار در بسیاری از صنایع از جمله ساخت و ساز های شهری, ساخت واگن و غیره کاربرد دارند. از آن جایی که این ورق ها با روش نورد گرم تولید می شوند به نام ورق های نورد گرم نیز معروف هستند. علاوه بر این, این ورق ها به دلیل برجسته بودن سطحشان در برابر اصطکاک, لغزش و فشارهای مکانیکی بسیار مقاوم هستند. همچنین آج های روی سطح این ورق ها مانع از تجمع باران می شوند. ما قصد داریم به معرفی, بیان ویژگی ها و کاربرد های ورق آجدار 10 میل 100*200 و چگونگی تولید آن با روش نورد گرم بپردازیم. لطفا تا پایان معرفی ورق آجدار 10 میل با ما همراه باشید. (جهت مطالعه بیشتر به ورق چیست مراجعه نمایید)

مشخصات ورق آجدار 10 میل 100*200

همانطور که در پاراگراف قبل اشاره شد, ورق آجدار به روش نورد گرم تولید می شود و روی تمام سطح آن الگوهای منظم, تکراری و برجسته با اشکال مختلف مانند لوزی, عدسی, دایره ای, الماسی, بادامی و غیره حک می شود. ورق های آجدار 10 میل مطابق با استاندارد ST37, وزن 720 کیلوگرم و با ضخامت 10 میلی متر تولید می شوند. بعلاوه به طور متوسط سالانه حدود 100 الی 150 هزار تن از ورق های آجدار تولید شده در کشور در صنایع و ساخت و سازهای مختلف مصرف می شوند. 8 مورد زیر از مهم ترین ویژگی ها و مزیت های این نوع از ورق های آجدار هستند. (جهت مطالعه بیشتر به تیر ورق مراجعه نمایید)

 • این ورق های آجدار مقاومت نسبتا عالی در برابر گرما, طوفان و آتش دارند.
 • تنها یکی از سطوح این ورق ها, آجدار و طرح دار است.
 • علاوه بر این در برابر لغزش بسیار مقاوم هستند.
 • با وجود اینکه یکی از سطوح آن ها طرح دار است, اما همچنان سطح آن ها براق, شفاف و یکدست است.
 • علاوه براین, به خاطر اینکه این ورق ها سبب کاهش اصطکاک و جلوگیری از لغزش می شوند از آن برای پوشاندن سطوح شیب دار استفاده می شود.
 • همچنین این ورق های آجدار انعطاف پذیری فوق العاده ای دارند و علاوه بر این به راحتی خم می شوند.
 • نکته بسیار مهم در اینجا مقاومت مکانیکی بسیار بالای این نوع از ورق ها نسبت به ورق های ساده است.
 • از طرفی وزن نسبتا پایینی دارند و به همین دلیل, حمل و نقل آن ها بسیار راحت است.

کاربرد ورق روغنی 10 آجدار میل 100*200

ورق های مختلفی در صنایع مربوط به ساخت انواع ورق های فلزی و فولادی تولید می شوند. اما ورق های آجدار با دارا بودن خصوسیات مکانیکی منحصر به فرد و همچنین وزن سبک و قیمت مقرون به صرفه در بسیاری از صنایع و ساخت وسازها کاربرد دارند و جزو پر طرفدارترین ورق های فولادی تولید شده هستند. ما در این معرفی تنها به بیان تعداد محدودی از کاربرد های این نوع ورق آجدار 10 میل 100*200 در صنایع مختلف پرداختیم. (جهت مطالعه بیشتر به عوامل تاثیرگذار بر قیمت ورق مراجعه نمایید)

 • از این ورق ها به طور گسترده برای کف سازی کامیون ها, کشتی ها, تریلی ها, وانت ها, اتوبوس و قطار استفاده می شود.
 • عموما سقف و دیوارهای آسانسورها از این نوع ورق آجدار ساخته شده است.
 • همانطور که اشاره شد این ورق ها مانع از سرخوردن و لغرش می شوند, به همین دلیل از این نوع ورق ها برای ساخت پل های عابر پیاده و انواع پلکان ها استفاده می شود.
 • در مناطق حساس نظامی و امنیتی از این نوع ورق های آجدار برای ساخت حفاظ استفاده می کنند.
 • این ورق ها دارای سطحی شفاف و یکدست هستند به همین دلیل از آن ها در طراحی داخلی و خارجی ساختمان و یا ساخت لوازم خانگی استفاده می کنند.
 • همچنین در برخی از مناطق کشور ما از این ورق ها برای پوشاندن قسمت شیروانی پشت بام ها استفاده می کنند.

نحوه تولید ورق روغنی آجدار 10 میل 100*200

ورق های آجدار را می توان با مواد اولیه متفاوت, ابزارها و طرح های مختلف تولید کرد. اما به طور کلی برای تولید ورق های آجدار به روش نورد گرم, معمولا از ورق های سیاه و یا روغنی به عنوان ماده اولیه استفاده می کنند. در قدم اول شمش های فلزی وارد کوره هایی با دمای بالاتر از دمای تبلور خود می شوند. پس از آن فرآیند پوسته زدایی انجام شده و ورق های تولید شده به منظور کاهش ضخامتشان به مرحله نورد وارد می شوند. (جهت مطالعه بیشتر به تفاوت ورق سرد و گرم مراجعه نمایید)

ورق آجدار
ورق آجدار

در این مرحله ورق ها با عبور رفت و برگشتی از میان غلتک ها ضخامتشان کاهش یافته و طرح مورد نظر نیز روی آن ها حک می شود. در ادامه بازرسی های نهایی با هدف شناسایی و رفع عیب های ظاهری احتمالی, انجام شده, و سپس ورق آجدار 10 میل 100*200 تولید و در نهایت به صورت رول بسته بندی به بازار آهن آلات عرضه می شوند. (جهت مطالعه بیشتر به بهترین کارخانه های تولید کننده ورق مراجعه نمایید)

توضیحات تکمیلی

وزن 720 کیلوگرم
ابعاد 600 × 150 × 1 سانتیمتر
سایز

10

پرینت
تلگرام
واتساپ
فیسبوک
تویتر