واگذاری فولاداکسین به فولادخوزستان

واگذاری فولاداکسین به فولادخوزستان

واگذاری فولاداکسین به فولادخوزستان

براساس اطلاع واصله از منابع موثق در حالی که بیش از یک هفته از امضای قرارداد واگذاری 60 درصد سهام شرکت فولاداکسین به فولاد خوزستان از سوی علی محمدی, مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان می گذرد و در این هفته مقرر بود براساس توافق قبلی با محمد شریعتمداری وزیر تعاون, کار و رفاه اجتماعی این اتفاق مهم انجام شود, ظاهرا مواضع برخی از نمایندگان خوزستانی با چنین اتفاقی در تناقض قرار گرفته و به وزیر مربوط فشار آورده اند که فعلا دست نگه دارد.

اینکه چرا و در چه معادله ای باید این نمایندگان نقش داشته باشند, جای تعجب است, زیرا که واگذاری سهام فولاداکسین به یک شرکت مادر امری منطقی و دارای توجیه اقتصادی بوده و باعث استحکام 40 درصد دیگر سهام که مربوط به گروه ملی است, می شود و در عمل گروه ملی را نیز از بحران خارج خواهد کرد و دیگر شاهد تظاهرات کارگران این واحد تولیدی و رکود آن نخواهیم بود.

ازاین حیث, رفتار این نمایندگان با هیچ چارچوب اقتصادی و حتی امنیتی قابل توجیه نیست.

بدون شک در آینده نزدیک افکار عمومی در خوزستان پشت پرده این رویدادها را باید پیگیری کند تا اساسا مشخص شود چه دست هایی تاکنون مانع واگذاری ورق فولاداکسین شده اند.

پیش از این تصور می شد سنگ اندازی ها از خارج خوزستان رقم می خورد اما حالا مشخص شده که مشکل این واگذاری به مواضع و منافع برخی در استان گره خورده است.

قیمت سنگ آهن بالا رفت

این هفته تمایل به خرید سنگ آهن وارداتی در چین بهتر شده و متوسط قیمت با 3.25 دلار رشد نسبت به دوشنبه به 83.05 دلار در هر تن خشک سی اف آر رسیده است. قرارداد سوآپ ماه مارس نیز 2.6 دلار بالا رفته و 80.80 دلار در هر تن خشک سی اف آر شده است.

از طرفی با توجه به محدودیت های عرضه استرالیا و برزیل بعید به نظر می رسد قیمت سنگ آهن وارداتی افت جدی داشته باشد.

تمایل به خرید, سنگ آهن را کمی بالا کشاند.

ظاهرا وابستگی خریداران به محموله های سنگ آهن بنادر بیشتر خواهد شد. از این رو قیمت سنگ آهن در بنادر بالاتر هم خواهد رفت. همچنین کارخانه هایی که در چین تحت تاثیر اختلالات حمل و نقل قرار نگرفته اند, سعی دارند تولید فولاد را بالا نگه دارند و به حمایت های دولت برای بهبود وضعیت اقتصادی امیدوارند.

قیمت شمش آهن به 5 هزار تومان رسید.

20هزار تن شمش فولاد خوزستان امروز معامله شد.

20 هزار تن شمش بلوم توسط فولاد خوزستان در بورس کالا به قیمت 49095 ریال عرضه و معامله شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code