قیمت گذاری برای محصولات فولادی

قیمت گذاری برای محصولات فولادی

قیمت گذاری برای محصولات فولادی

محسن رضیعی, مدیرعامل شرکت فولاد متیل, در حاشیه برگزاری نمایشگاه متافو گفت: به عنوان شبکه توزیع محصولات فولادی کشور و در راستای رضایت مندی هرچه بیشتر مشتریان, فولادمتیل استفاده از توان استارت آپ ها و سیستم به روز فناوری اطلاعات را در دستور کار خود قرار داده است.

وی اظهار داشت: اگرچه عموم بازرگانان, تجار و فعالان صنعت فولاد کشور, با مراکز خدماتی فولاد مبارکه آشنایی دارند, اما مراکز خدماتی شرکت فولادمتیل به عنوان اولین و بزرگ ترین شبکه توزیع محصولات فولاد مبارکه, طی ربع قرن گذشته, خدمات ارزنده و بزرگی را به مشتریان بزرگ ترین هلدینگ فولادی کشور ارائه کرده است.

رضیعی با تاکید بر نقش مراکز خدماتی گفت: در این راستا همواره تلاش بر این بوده است تا انتظارات و دیدگاه های مشتریان به سمع و نظر مدیریت و خطوط تولید فولاد مبارکه رسانده شود.

در این فرایند شرایط برد-برد برای فولاد مبارکه با ارائه دیدگاه های مشتریان و شکل گیری صنایع کوچک با تامین ورق موردنیاز آن ها حتی در کمترین مقادیر فراهم شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ظهور استارت آپ ها, شرکت فولادمتیل درصدد اصلاح شبکه توزیع است, و در این خصوص در پی تغییر شیوه توزیع با استفاده گسترده از IT است. ضمن این که مدیرعامل فولاد مبارکه همواره بر استفاده از ظرفیت های استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان تاکید داشته و دارند.

به همین منظور و برای شروع این کار درصدد ایجاد یک تابلوی قیمت خرده فروشی محصولات فولادی در بخش تولیدات فولاد مبارکه هستیم.

مدیرعامل شرکت فولاد متیل در توضیح عملکرد این تابلوی پیشنهادی گفت: قیمت گذاری در این تابلو مانند نظام موجود در بازار سرمایه, براساس نظام عرضه و تقاضاست و هیچ گونه قیمت گذاری به روش دستوری در این تابلو جای نخواهد گرفت.

علاوه برآن, سقف و کف محدودکننده ای در این روش در نظر گرفته خواهد شد و در صورت نیاز به تایید نهادهای نظارتی قیمت گذاری, به دنبال آن هستیم تا تاییدیه های موردنظر نیز اخذ شود. به نظر می رسد این تابلو به یک تابلوی رسمی در سطح کشور تبدیل شود.

به همین دلیل برای طراحی این مدل, از اقتصاددانان, متخصصان بازار, نخبگان مراکز خدماتی و معاونت فروش فولاد مبارکه کمک خواهیم گرفت تا این مدل طرحی کامل و جامع برای جلب رضایت مشتریان گردد.

رضیعی در پاسخ سوالی درباره تفاوت این تابلو با تابلوی بورس کالا پاسخ داد: تفاوت این سیستم با عرضه ورق در بورس کالا در این است که هدف از عرضه در بورس کالا کشف قیمت ورق است و ورقی که در بورس کالا عرضه می شود ویژه تولیدکنندگان بزرگ و متوسط است, درحالی که این تابلو درصدد ایجاد قیمت ویژه سیستم خرده فروشی برای کالایی است که پس از دریافت خدمات مراکز خدماتی, در اختیار مشتری نهایی قرار می گیرد.

وی خاطرنوشان کرد: مراکز خدماتی فولادمتیل علاوه بر فعالیت های بازرگانی و سیستم توزیع محصولات فولادی در سطح تولیدکنندگان خرد, خود نیز به تولید محصولات با ارزش افزوده می پردازند و خدماتی مانند واگن سازی, تولید سازه های فلزی و پل, تولید سازه های صنعتی کارخانه های تولیدی, ساخت مخازن و قطعات خاصی مانند استاتور در سبد تولیدات این مراکز خدماتی است.

به عنوان مثال, در تولید استاتور از روش خاصی بهره گرفته شده است تا با به حداقل رساندن ضایعات تولید و کاهش قیمت تمام شده, شرایط رقابتی خوبی ایجاد کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code