عرضه اوراق ورق نورد گرم

عرضه اوراق ورق نورد گرم

عرضه اوراق ورق نورد گرم

مرحله اول اوراق سلف موازی استاندارد ورق نورد گرم فولاد مبارکه اصفهان امروز سه شنبه به میزان یک هزارمیلیارد تومان به منظور تامین مالی از طریق تامین سرمایه بانک ملت عرضه خواهد شد.

تامین مالی مذکور برای پیش خرید کالاهای ورق فولاد مبارکه در سه استپ و هر کدام به مبلغ یک هزار میلیارد تومان خواهد بود.

عرضه اولیه مرحله اول اوراق سلف موازی استاندارد ورق نورد گرم فولاد مبارکه اصفهان در نماد (عفولاد ۲) به تعداد ۱۹.۲۹۹.۴۳۰ قرارداد و با قیمت ۵۱۸.۱۵۰ ریال در هر قرارداد ۱۰ کیلوگرمی, از طریق شرکت کارگزاری بانک ملت در روز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه جاری از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۰:۰۰ دوره پیش گشایش و ۱۰:۰۰ تا ۱۲:۳۰ دوره عادی معاملات انجام خواهد شد.

معاملات ثانویه آن از تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه جاری تا ۳۰ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت. در ضمن عرضه اوراق به روش گشایش انجام خواهد شد و دامنه نوسان قیمت در عرضه اولیه ۳درصد(مثبت ومنفی) خواهد بود.

در صورتی که در پایان مدت عرضه اولیه, بخشی از اوراق پذیره نویسی نشود, متعهد پذیره نویسی مکلف به خرید اوراق باقی مانده به قیمت تعیین شده در بازار است.

همچنین در صورتی که در پایان مدت عرضه اولیه, هیچ بخشی از پذیره نویسی اوراق صورت نگیرد, متعهد پذیره نویسی مکلف به خرید اوراق به قیمت پایه خواهد بود.جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت امیدنامه این اوراق, می توان به بخش اوراق سلف استاندارد در قسمت بازارها در سایت بورس کالای ایران مراجعه کرد.

اوراق سلف موازی استاندارد کلاف نورد گرم( به همراه اختیار خرید و فروش تبعی), با نام و قابل معامله در بورس کالای ایران بوده و هدف از انتشار این ابزار مالی, تامین سرمایه در گردش شرکت فولاد مبارکه اصفهان است.

حجم عرضه اولیه در هر مرحله حدودا ۲۰ هزار تن است به شرط آنکه ارزش اوراق در هر مرحله از ۱۰ هزار میلیارد ریال بیشتر نباشد.

همچنین انتشار اوراق در سه مرحله ۱۰ هزار میلیارد ریالی بوده و فاصله زمانی بین هر مرحله انتشار اوراق بیش از سه ماه نخواهد بود.قیمت خرید هر قرارداد سلف عبارتست از: قیمت دارایی پایه در عرضۀ اولیه بر مبنای میانگین آخرین قیمت های کلاف نورد گرم معامله شده در بورس کالای ایران یا آخرین قیمت های منتشره نشریه پلتس با در نظر گرفتن شرایط حاکم بر بازار.

از آنجایی که عرضه اولیه به روش گشایش است و قیمت بازگشایی بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود, ممکن است قیمت خرید هر قرارداد سلف متفاوت با قیمت پایه در عرضه اولیه باشد اما قیمت پایه به عنوان مبنای محاسبات قیمت اعمال در اختیار فروش تبعی, قیمت اعمال اختیار خرید تبعی و همچنین قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه قرار خواهد گرفت.

قیمت اعمال در اختیار فروش تبعی ۵/ ۱۱۸ درصد قیمت پایه عرضه اولیه در سررسید اوراق و قیمت اعمال در اختیار خرید تبعی ۱۱۹ درصد قیمت پایه عرضه اولیه در سررسید اوراق تعیین شده است.

همچنین قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه قیمت پایه در عرضه اولیه به علاوه ۵/ ۱۷درصد سالانه روزشمار تعیین شده است. در صورتی که در پایان مدت عرضه اولیه, بخشی از اوراق پذیره نویسی نشود, متعهد پذیره نویسی مکلف به خرید اوراق باقی مانده به قیمت ورق تعیین شده در بازار است.

همچنین در صورتی که در پایان مدت عرضه اولیه, هیچ بخشی از پذیره نویسی اوراق صورت نگیرد, متعهد پذیره نویسی مکلف به خرید اوراق به قیمت پایه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code