سود در رونق اقتصادی است نه در افزایش قیمت ورق

سود در رونق اقتصادی است نه در افزایش قیمت ورق
0

سود در رونق اقتصادی است نه در افزایش قیمت ورق

گروه معدن: مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان با ابراز ناخرسندی از افزایش بیرویه قیمت انواع محصولات فولادی در کشور, تصریح کرد: افزایش بی رویه قیمت ها به نفع هیچکس نیست. فولاد مبارکه مطلقا موافق افزایش بی رویه قیمت ورق نیست.

به گزارش روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان, حمیدرضا عظیمیان اظهار کرد: از آنجا که این شرکت صنعت ساز است, سود خود را در گردش چرخ سایر صنایع بالادست و پایین دست خود و رونق اقتصادی هرچه بیشتر کشور می داند, نه در افزایش بی رویه قیمت ها, و این امر بدون شک در سایه آرامش ایجاد می شود.

وی درباره نحوه قیمت گذاری محصولات فولادی در کشور گفت: درحال حاضر کشف قیمت از طریق بورس انجام می شود. براساس آخرین هماهنگی ها میان وزارت صمت, انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و فولادسازان کشور, شرایط به گونه ای شد که وزارت صمت پیشنهاد اصلاحی خود را به ستاد تنظیم بازار ارائه کند.

و در آنجا موضوع مچینگ, قیمت گذاری و حقوق مشتریان خرد مدنظر قرار گیرد تا با در نظر گرفتن همه موارد, بازار ورق به آرامش لازم برسد.

عظیمیان در تشریح تمهیدات وزارت صمت برای تامین سنگ آهن موردنیاز فولادسازان در سال ۱۳۹۹ گفت: با پیگیری های همه فولادسازان قرار بر این شده که تا پایان امسال, وزارت صمت با معادن به گونه ای برنامه ریزی و هماهنگی کنند که سنگ آهن و کنسانتره موردنیاز فولادسازان در سال پیش رو تامین گردد.

به همین منظور شرکت فولادتکنیک به عنوان مشاور طرح, این پیشنهاد را آماده کرده است.

وی درباره چگونگی وضعیت تولید فولاد مبارکه در سال۱۳۹۸ خاطرنشان کرد: این شرکت در سال۱۳۹۸ با محدودیت های متعددی ازجمله کنسانتره و انرژی مواجه بود, اما با تلاش جمعی مدیریت و کارکنان و با اتکا به برخی ظرفیت های موجود توانست در بسیاری از خطوط تولید به اهداف از پیش تعیین شده دست یابد.

با این حال, به دلیل نبود منابع کافی سنگ آهن حدود ۹ تا ۱۰درصد برنامه تولید خود را از دست داد. امیدواریم با تمهیداتی که وزارت صمت در دستورکار دارد سال آینده شاهد بروز چنین شرایطی برای فولادسازها نباشیم.

مدیرعامل فولاد مبارکه در ادامه با اشاره به استراتژی فولاد مبارکه برای تولید محصولات ویژه اظهار کرد: فولاد مبارکه به نوعی پرچمدار بومی سازی تجهیزات موردنیاز خطوط تولید صنعت فولاد و انجام پژوهش برای تولید محصولات جدیدی است که امکان تولید آنها در شرکت وجود نداشته است.

از این رو با سرمایه گذاری های قابل توجه و همکاری های گستردهای که با شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور دارد تلاش کرده است نیاز صنایع پایین دست به انواع ورق های ویژه را تامین کند, تا جایی که در سال جاری موفق شد بخشی از ورق های موردنیاز صنایع نفت و گاز و خودروسازان کشور را تامین کند, محصولاتی که تاکنون به طور عمده وارداتی بوده اند.

رویکرد فولاد مبارکه به الزامات زیست محیطی, ملی و جهانی است

همچنین عظیمیان در مراسم غرس یک اصله نهال در شرکت, بر اهمیت فضای سبز و نقش آن در سلامت محیط کار و محیط زیست تاکید کرد و گفت: امروزه رعایت دستورالعمل های زیست محیطی یکی از مهم ترین دستورالعمل های هر بنگاه اقتصادی و کارخانه تولیدی است و در واقع دیگر یک اقدام نمایشی نیست, بلکه یک الزام بسیار مهم است.

این امر از ابتدا تاکنون در فولاد مبارکه نه فقط به عنوان یک الزام بلکه در مقام یک مسئولیت اجتماعی خطیر ملی و هم تراز با استانداردهای جهانی مدنظر بوده و هست.

وی با اشاره به وجود بیش از ۱۶۰۰هکتار فضای سبز در فولاد مبارکه که بیش از ۹۵درصد آن به روش قطرهای آبیاری می شود, تصریح کرد: برای حفظ و توسعه این میزان فضای سبز با سرمایه گذاری های قابل توجه و پروژه های متعددی که انجام شده است, تلاش شده آب موردنیاز این میزان فضای سبز را از محل تصفیه و بازچرخانی پساب انسانی و صنعتی کارخانه و بدون هیچ برداشت آب اضافی از زاینده رود تامین کنیم.

مدیرعامل فولاد مبارکه تصریح کرد: با توجه به اینکه در تابلوی اهداف سالانه شرکت, رعایت دستورالعمل های زیست محیطی یکی از ارکان و اهداف ثابت شرکت است, همواره سرمایه گذاری های قابل توجهی برای انجام پژوهش ها و اجرای پروژه های متنوع تر در این زمینه انجام شده و می شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: شرکت فولاد مبارکه در زمینه تحقق اهداف کلان خود در حوزه محیط زیست و همگام با توسعه کمی و کیفی تولیدات خود, توسعه و به روزرسانی زیرساخت ها و تجهیزات کنترل کننده آلاینده ها را نیز سرلوحه اقدامات قرار داده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
29 × 22 =