تولید آهن با خط تولید ایرانی

تولید آهن با خط تولید ایرانی

تولید آهن با خط تولید ایرانی

معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه از کاهش ارزبری 35 میلیون یورویی در این شرکت در سال جاری با اجرای برنامه های تعمیق داخلی سازی و ساخت داخل کردن هزار قطعه خبر داد.

سید مهدی نقوی امروز (دوشنبه) افزود: موضوع بومی سازی از حدود 18 سال پیش در ورق فولاد مبارکه آغاز شده و طی این سال ها تجهیزات, قطعات یدکی, مواد اولیه و مواد مصرفی زیادی داخلی سازی شدند.

وی بیان داشت: به طور کلی بیش از 65 درصد حجم خرید این شرکت (از نظر تعداد) از اقلام داخلی انجام می شود که در برخی موارد تا 82 درصد هم رسیده است.

نقوی گفت: اقدامات خوبی در راستای داخلی سازی اقلامی که به عنوان قطعات بحرانی در شرکت شناخته می شود انجام شده و همه ساله در این زمینه هدفگذاری می شود.

وی از برنامه داخلی سازی دست کم هزار قطعه یدکی در سال جاری خبر داد که این هدف تا پایان دی ماه محقق شد, در حالی که تا پیش از این, اقلام یاد شده از خارج کشور تهیه شده و تامین کننده داخلی برای آنها نداشتیم.

تولید آهن با خط تولید ایرانی

معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه اصفهان خاطرنشان کرد:‌ بخش دوم فعالیت ها, بومی سازی فرآیندهای تولید است که از ابتدای امسال در دستور کار قرار گرفته است.

وی توضیح داد: در این پیوند, نقشه راه فناوری از ابتدای فرآیند تولید تا پایان چرخه تولید انواع ورق پوشش دار مورد مطالعه قرار گرفته و در حال بررسی امکانات موجود در کشور برای تحقق این مهم هستیم.

نقوی خاطرنشان کرد: به این منظور, فرآیندهایی که در کشورمان بر مبنای فرآیند تولید فولاد طراحی و بومی سازی نشده را استخراج می کنیم و سال آینده نخستین خط تولید که طراحی داخلی داشته و ساخت قطعات آن از سوی صنعتگران داخلی انجام شده را راه اندازی خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code