بازارآهن چین در خاموشی

بازارآهن چین در خاموشی

بازارآهن چین در خاموشی

آخرین قیمت بیلت در بازار داخلی چین که شاخصی برای روند بازار آهن آن به شمار می رود هفته اخیر ۴۷۴ دلار هر تن درب کارخانه با ۱۳ درصد مالیات ارزش افزوده بوده است.

بازارآهن چین در خاموشی

از طرفی قیمت میلگرد ۶/ ۵۵۱ دلار هر تن درب کارخانه ثبت شده که تقریبا ثابت بوده است. قیمت بیلت در ثبات نسبی بوده و تولید کننده ها معتقدند قیمت های فعلی نیز در سطوح پایینی است و حاضر نشدند تخفیف بیشتر بدهند.

از طرفی نوردکارها نیز حاضر به پذیرش رشد قیمت بیلت نیستند چرا که حاشیه سود پایینی دارند. فعالیت خریداران در بازار مقاطع نیز ناچیز است.

همچنین ابهامات اقتصادی در سطح بازارهای جهانی موجب شد بازار واردات سنگ آهن چین هفته آرامی را آغاز کند و فعالیت چندانی نداشته باشد. متوسط شاخص قیمت موسسه پلاتس برای سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد روز گذشته ۹۴ دلار هر تن خشک سی اف آر بود که نسبت به جمعه اخیر ۱۰ سنت رشد داشت.

قرارداد سوآپ فوریه نیز ۳۵ سنت بالا رفته ۸۵/ ۹۲ دلار در هر تن خشک سی اف آر بود. بنا بر گزارش موسسه پلاتس بالا گرفتن تنش ها بین ایران و آمریکا ابهامات زیادی در بازار کامودیتی ها ایجاد کرده و نگرانی ها افزایش یافته است.

در بازار سنگ آهن چین نیز تجار منتظر تعطیلات سال نو چین هستند از این رو خرید ها برای پر کردن انبارها کمرنگ خواهد ماند. مصرف کننده های چینی نیز خرید از بنادر را ترجیح می دادند که آن هم به دلیل نزدیکی تعطیلات سال نوی چین و فستیوال بهاره است. در کل تمایل به خرید مصرف کننده ها نیز ناچیز است.

رشد قیمت شمش فولاد از سوی ذوبی ها

در آخرین روز معاملاتی بازار آهن به طور رسمی در هفته جاری, شمش فولاد کیمیا و بریس با رشد قیمت ۵۰ و ۱۵ تومانی در هر کیلو عرضه شد.

در این روز, مجتمع فولادخراسان میلگرد تولیدی خود را بدون قیمت در بازار غیررسمی اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code