اقتصاد چین متوقف شد

اقتصاد چین متوقف شد

اقتصاد چین متوقف شد

گروه فلزات فورتسکیو استرالیایی گفت به سبب تشدید تدابیر پیشگیرانه در مورد بیماری کرونا, هر گونه حمل و نقل دریایی برای ارسال سنگ آهن به چین به ویژه استان هوبی را به حال تعلیق درآورد. و همچنین آهن چین هم به حال تعلیق در آمده است.

مقامات چینی به هدف پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا اکثر بنادر این استان را تعطیل کرده اند.

همچنین بورس شانگهای نیز از آغاز تعطیلات سال نوی در چین تعطیل است. گفتنی است بازار بورس شانگهای در تاریخ 15 ژانویه حدود 3 میلیون سهم را به فروش رسانده بود.

در آمارهای پیشین میزان واردات محموله های دریایی سنگ آهن به چین در ماه اکتبر تا دسامبر حدود 9 درصد افزایش یافته بود.

تجزیه وتحلیل که انجام شده توسط شرکت تحقیقاتی فوکاس ایکانامیکس نشان می دهد, با وجود انعقاد توافق اولیه میان پکن و آمریکا برای پایان جنگ تجاری, به رغم ادعای چین, چین در سال 2020 ازنظر رشد اقتصادی از آمریکا پیشی نخواهد گرفت.

بر اساس پیش بینی این مرکز, میزان تولید ناخالص داخلی آمریکا در سال ۲۰۲۰ به ۲۲.۳ تریلیون دلار می رسد و چین به رغم رشد سریع اقتصادی خود با حدود۱۵.۷ تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی در مدت زمان مذکور در جایگاه دوم قرار خواهد گرفت.

گفتنی است بیماری کرونا خسارات فراوانی را تا کنون به اقتصاد چین وارد کرده است و به باور کارشناسان چین به این زودی ها نمی تواند خسارات وارده شده بر اقتصاد خود را به این زودی ها ترمیم کند.

چین در حالی با مشکلات اقتصادی مربوط به کرونا در حال دست و پنجه نرم کردن است که پیش از این به سبب جنگ تجاری با آمریکا متحمل خسارات اقتصادی چندین میلیون دلاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code